Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

DANCE AEROBIK

Jan Caha
Jan Caha 13. 4. 2010
DANCE AEROBIK

Ve čtvrtém ze série článků o formách aerobiku si představíme dance aerobik. Předchozí články naleznete níže:

step aerobicbosubodystyling

STEP AEROBIC                                  BOSU                                   BODYSTYLING


Co je dance aerobik?

Dance aerobic je zábavnou formou klasického aerobiku. Vychází ze základních kroků aerobiku. Je obohacen o taneční prvky, ty do sestav vnášejí složitější choreografii. Cvičí se na taneční muziku, často také na latinskoamerickou hudbu.

Dance aerobic

Účinky cvičení

dance aerobik je aerobní cvičení se silovými prvky.Cvičenci pracují hlavně dolními končetinami, ale i pažemi. Tím dochází k cílenému posilování problematických partií spodní části těla. Zejména stehen, hýždí a lýtek. Dochází tak ke komplexnímu zatížení svalstva dolních končetin. Jako stabilizační svaly se uplatní břišní svalstvo a vzpřimovače páteře.


Stavba lekce

Hodina dance aerobicu má stejnou strukturu jako ostatní formy aerobiku. Začátek hodiny je určen na zahřátí a protažení. Následuje nejdůležitější část hodiny, která také většinou trvá nejdéle. Jedná se o nácvik choreografie, která má taneční ráz. Během jedné lekce se mohou cvičit až tři různé choreografie, cvičitel je nakonec může spojit v jednu velkou. Využívají se také prvky kick-box aerobiku nebo step aerobiku, které mohou choreografie ještě více oživit.

AerobicKdo může cvičit dance aerobik?

Dance aerobik je zaměřený zejména na ženy, a to pro jejich přirozenně vyšší schopnost koordinace pohybů a učení se různých sestav a choreografií. Samozřejmě, neomezujme se jen na ženy, své si na těchto lekcích mohou najít i muži dychtící po vysportované postavě.

Co potřebujete

K dance aerobku není potřeba žádného zvláštního vybavení. Postačí vám pouze aerobní sál, dobré boty a vhodné oblečení. Zapomínat byste neměli, ani na doplňování tekutin.

Přidej se k 31 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________