Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Tomáš Hron - rozhovor (I. část)

19. 4. 2010
Komentáře
Tomáš Hron - rozhovor (I. část)

Uskutečnit rozhovor s Tomem nebyla snadná záležitost, protože je časově velmi vytížený. Jsme tedy rádi, že Vám jej můžeme prostřednictvím našeho magazínu přinést. Jaké má Tom plány? Jaké zápasy ho čekají? Jak vidí dál svoji budoucnost? To vše se dočtete o pár řádků níže.

tomas hronAhoj Tome. Nejdříve bych se tě chtěl zeptat, jak se v současné době cítíš po fyzické i psychické stránce?

"Psychicky jsem na tom výborně. Fyzicky to bylo trošku horší, protože jsem měl nějaké problémy se zádama. Měl jsem i zraněnej loket, ve kterém jsem měl vodu, takže jsem byl tímto zraněním trošku omezenej, asi tři nebo čtyři týdny jsem nemohl trénovat na sto procent. Teď už se to hodilo zase do normálu a problémy mi odezněly, takže si myslím, že ten trénink je zase tam, kde by měl být."

Po posledním zápase z Its showtime z února jsi měl i poraněnou holeň, pokud se nepletu?

"Ta holeň byla trošku rozseklá, ale to nebylo nic vážnýho, jen prasklá kůže. Sice se to občas trošku vracelo, ale myslím si, že teď už je to zahojený."

Určitě tě už nebaví do nekonečna omýlat, jak jsi s muay thai začínal a konkrétně na tvoje váhové výkyvy. Já bych se tě zeptal, jak tě kluci přijali, když jsi sem poprvé přišel v 16 ti letech a s pěknou nadváhou?

"Právě že mě vzali úplně normálně. Tehdy jsem měl nějakých 105 kilo a vzali mě úplně v pohodě. Ti kluci, co tu tehdy trénovali, Petr Heneš, Petr Horák, Martin Karaivanov, ti všichni byli úplně v pohodě a trenér to se mnou přežil (usmívá se), nevyhodil mě a neposlal mě pryč."

tomas hronTo musí mít člověk pevnou vůli, když přijde mezi tyhle kluky s tvým tehdejším fyzickým potenciálem…

"Já jsem byl totiž vždycky odhodlanej, že tady zůstanu a že si zkusím jeden zápas. S tím jsem do toho šel, že si ten jeden zápas zkusím. Musím uznat, že mě od toho ostatní odrazovali. Všichni co mě znali (usmívá se). Tehdy jsem nic nedělal, toulal jsem se po ulicích a jen tak se poflakoval. Chtěl jsem si ale dokázat, že to zvládnu a že tím zápasem třeba něco změním. To jsem si ale nechával pro sebe a kvůli tomu jsem to všechno vydržel. Pak přišel nakonec i ten zápas."

Ten zápas jsi tehdy prohrál. V jaké to bylo váhové kategorii?

"Tuším že to bylo ve váhovce 82,1 kilo."

Pak už to ale přišlo. Do zápasů jsi se začínal dostávat a přišly i první úspěchy.

"Víš co, ty první zápasy se člověk teprve rozkoukává a teprve zjišťuje, co to je zápasit v ringu. Zjišťuje i to, jak má trénovat a nějakým způsobem se vyvíjí v té C kategorii. Pak přišel i nějaký zápas v kategorii B a mistrovství světa v Thajsku, což byla super zkušenost. I když jsem tam nevyhrál, člověk dostal úplně jinej pohled na ten sport a získal i cenné zkušenosti, takže to pro mě bylo určitě hodně dobrý. Zlomovej okamžik byl v roce 2001, kdy jsem dostal nabídku na titulový zápas o mistra světa WKN. Tehdy jsem se začal tréninku věnovat dvoufázově a začalo to pro mě všechno mít pevný režim a řád."

Nepodepsalo se na tobě v průběhu času shazování váhy a následné přibírání?

"Nějak negativně se to na mě neprojevilo. Já jsem tehdy neměl žádnou svalovinu, byl jsem tlustej, takže když člověk shodí kolem 40 kilo tělesnýho tuku, tak se to vždycky musí projevit pozitivně. Hlavně co se týče zdraví. Z té nuly, kterou jsem tehdy byl, jsem se začal někam vypracovávat. Jasný, první bylo hubnutí, ale potřeboval jsem i nějakou fyzičku a sílu. Samozřejmě jsem u toho dělal spousty chyb, protože jsem ještě neměl ujasněný co a jak. Taky mi dělalo problém, si tu váhu pak udržet. Jak jsem začal cvičit, váha šla nahoru, takže vývoj do supertíhy byl přirozenej.  Mám nějakých 193 centimetrů, takže si myslím, že váha kolem té stovky je akorát."

Převzato z www.knockoutmagazine.cz

8 cviků pro posílení a uvolnění bederní páteře
8 cviků pro posílení a uvolnění bederní páteře
Bolesti zad dokážou poměrně snadno narušovat každodenní aktivity běžného života. Pokud trápí i vás, konkrétně ty v bederní části, je tento článek přesně pro vás. Zabývá se technikami protahování i posilování, které pomohou s bolestí, ztuhlostí a zároveň fungují jako prevence proti budoucím potížím.
8 cviků na uvolnění i posílení krční páteře
8 cviků na uvolnění i posílení krční páteře
Bolest krční páteře patří mezi nepříjemný stav ovlivňující fyzickou a psychickou pohodu. Podle studií se navíc předpovídá, že až 7 z 10 lidí tuto bolest zažije. Jak se proti tomu bránit? Dnešní článek prozradí 8 cviků nejen na uvolnění, ale také posilnění krční páteře, které pravidelným cvičením omezí nebo úplně eliminuje bolest.
Kalorický deficit: jak jej vypočítat a správně nastavit?
Kalorický deficit: jak jej vypočítat a správně nastavit?
Kalorický deficit je základem úspěšného hubnutí – co si ale pod tímto pojmem představit, a jak vědomosti poté uvést do praxe?
Nafouklé břicho? Toto je 7 nejčastějších příčin
Nafouklé břicho? Toto je 7 nejčastějších příčin
S nafouknutým břichem se setkal téměř každý a všichni se shodnou, že dokáže pořádně znepříjemnit den. Pokud se ovšem obtíže s trávením opakují nebo vás dokonce trápí trvale, je potřeba zakročit. V dnešním článku vám představíme 7 možných příčin nafouklého břicha společně s jejich řešeními!
8 věcí, které se stanou po vysazení hormonální antikoncepce
8 věcí, které se stanou po vysazení hormonální antikoncepce
Hormonální antikoncepce je jednou z metod zabraňujících nechtěnému početí. Do jaké míry ale mění přirozené pochody v ženském cyklu, a co můžete očekávat po jejím vysazení?
Klidová tepová frekvence: co vypovídá o našem těle?
Klidová tepová frekvence: co vypovídá o našem těle?
Klidová tepová frekvence je jednoduchý ukazatel, který mnoho vypovídá o našem organismu. Jaké hodnoty jsou normální a co tepová frekvence prozradí sportovcům?
Bílé skvrny na nehtech: co je způsobuje?
Bílé skvrny na nehtech: co je způsobuje?
Bílé tečky na nehtech jsou pro mnohé z nás synonymem pro nedostatek vápníku. Je to ale vždy ta správná příčina?
Nejlepší cviky na triceps v posilovně i doma!
Nejlepší cviky na triceps v posilovně i doma!
Triceps tvoří většinu svalové hmoty paže. Pokud chcete, aby vaše ruce připomínaly medvědí tlapy, máme pro vás zásobník cviků, který vám s tím pomůže!
Nejlepší cviky na střed těla! TOP 5 cviků pro pevný core
Nejlepší cviky na střed těla! TOP 5 cviků pro pevný core
Svalům středu těla (CORE) a jejich správnému procvičení by měla věnovat dostatečnou pozornost celá populace. Víte, jakým způsobem střed těla cvičit?
Kegelovy cviky: posílení svalů pánevního dna snadno a efektivně
Kegelovy cviky: posílení svalů pánevního dna snadno a efektivně
Co je v těle, to se počítá. Přesně toto poupravené rčení by se dalo použít pro posilování pánevního dna pomocí Kegelových cviků. Nejenom, že tím podpoříte normální funkci močového měchýře a střev, navíc zpevníte core či zlepšíte své sexuální zdraví! Tento článek vám představí další benefity i jednoduchý návod k jejich realizaci.
Krabičkujete? 9 tipů na rychlá a zdravá jídla do 20 minut
Krabičkujete? 9 tipů na rychlá a zdravá jídla do 20 minut
Že příprava jídel a krabičkování trvá dlouho? S našimi doporučeními se vejdete v pohodě do 20 minut a máte připravené jídlo na celý další následující den!
Puriny ve stravě a dna: kdy je potřeba dát si pozor?
Puriny ve stravě a dna: kdy je potřeba dát si pozor?
Při zvýšené hladiny kyseliny močové v organismu je vhodné omezit příjem purinů ve stravě. Jakých potravin se to týká a co bychom ve stravě naopak neměli vynechat?
Dopamin: jakou funkci má v těle a proč je tak důležitý?
Dopamin: jakou funkci má v těle a proč je tak důležitý?
Už jste někdy slyšeli o dopaminu? Tento neurotransmiter má ohromný vliv na naši psychiku a stojí také za dlouhodobou motivací. Jaké další funkce v lidském těle má?
6 skupin potravin, které pomohou při zácpě
6 skupin potravin, které pomohou při zácpě
Zácpa občas potká každého z nás a není to nic příjemného. Dá se jí ale zbavit, stejně jako je možné jí předcházet. V článku si řekneme, které potraviny bychom měli v jídelníčku mít, aby nás trápila co nejméně.
Wim Hofova metoda dýchání: ovládněte vlastní tělo
Wim Hofova metoda dýchání: ovládněte vlastní tělo
Sychravé počasí umí prověřit naši imunitu a mnoho z nás v rámci prevence zkouší různé druhy otužování. Jeden svérázný Holanďan však svou metodou vyvolal obrovskou vlnu zájmu napříč laickou i odbornou veřejností, a tak pojďme společně nakouknout pod pokličku "ledového muže".