MusclePharm Assault - Recenze předtréninkového přípravku

MusclePharm Assault - Recenze předtréninkového přípravku

Michal Hubík Michal Hubík před 7 lety

MusclePharm je značka vyrábějící sportovní výživu, která se na našem trhu ještě ani pořádně neohřála, přitom nám hned ze startu nabízí několik vynikajících produktů. Před časem jste se měli v naší recenzi možnost s námi přesvědčit o nesporných kvalitách proteinu Combat Powder. Dnes je recenzovaný suplement z odlišné kategorie předtréninkových přípravků: MusclePharm Assault.


Způsob, jakým MusclePharm vyrábí svoje výrobky je odlišný od většiny konkurence. Myslím tím ne zrovna rozsáhlé portoflio produktů, které však dává dobrý smysl a každý produkt má svůj samostatný význam. Nesmyslné kombinace, stovky druhů toho samého a podobné neduhy, zejména našich tuzemských výrobců v případě MusclePharm naštěstí nenajdete. Osobně je mi taková cesta sympatická, stejně jako důraz na kvalitní prezentaci a rozsáhlý tým světoznámých atletů, kteří dělají značce důležitý promotion.

MusclePharm Assault

Nové obaly se výrobci z Colorada také povedly na výbornou. V současné době pravděpodobně nenajdete vzhledově lépe zabalenou sportovní výživu. I když jde částečně o věc individuálního vkusu, je třeba z této strany MusclePharm pochválit za dobře odvedenou práci.
Složení


Assault je klasický americký proprietary blend, tedy patentovaná směs, u které bohužel nevíme, v jakých dávkách se která látka uvnitř nachází. V případě pre-workout suplementu je to však tím spíš pochopitelné a nelze se ničemu divit, jelikož poměry látek jsou ve funkčnosti těchto doplňků stěžejní. Přesto však MusclePharm uvedl obsah základních účinných látek alespoň v tomto obrázku.

MusclePharm Assault - klíčové složky

Právě z těchto dostupných údajů a z přítomnosti některých dalších složek nám výrobce dává najevo, že tady máme co dočinění s něčím jiným, než na co jsme doposud byli zvyklí. MusclePharm Assault je svým složením specifický v hned několika aspektech. Co mě potěšilo jako první, jsou údaje pro obsah látek v jedné odměrce. 6g BCAA, 5g Creapure/Con-Cret kreatinu, 4g beta-alaninu, 1,5g citrulin malátu jsou velmi slibnou kombinací a množství těchto látek je natolik vysoký, že jako jeden z mála pre-workoutů, neodporuje doporučovaným dávkám pro výkonnostního sportovce uváděných vědeckými studiemi. Za obsah čistých a kvalitních forem kreatinů lze také výrobci přičíst k dobru.

"S klidným svědomím mohu říct, že testovaná příchuť mango/pomeranč, je nejlepší chutí tohoto typu doplňku, kterou jsem kdy vyzkoušel."

Assault je jeden z mála předtréninkových přípravků, který obsahuje účinné látky jako beta-alanin, kreatin, bcaa, citrulin malát, akg a další, v množství, které má smysl a pravděpodobně jediným přípravkem, který obsahuje suroviny s tolika ochrannými známkami garantující jistou čistotu a kvalitu. Kupříkladu rozdíl mezi běžným kreatin monohydrátem a kreatinem Creapure může být až propastný.


Rozpustnost

Rozpustnost je zcela bezproblémová. Vzhledem k tomu, co poslední verze Assaultu obsahuje je však pochopitelné, že se nerozpustí kompletně. V nápoji zůstává na dně jemná konzistence bílého nerozpuštěného prášku, který lze však bez problémů vypít, k čemuž stačí se šejkrem párkrát „zatočit“.


Struktura MusclePharm Assault je v konzistenci velmi lehoučký a jemný prášek. Podobně jako kreatin monohydrát Creapure, který také obsahuje. Vzhledem k jeho jemnosti si je třeba dávat při manipulaci s ním trochu pozor a odměrku s práškem opatrně vkládat do šejkru, protože má občas tendence „skákat“ ven.

MusclePharm Assault - rozpustnost

Chuť

Chuť sice není v segmentu předtréninkových přípravků prioritní, přesto je však velmi důležitá a kdo říká, že není, časem si uvědomí, že je. V přípravě na pořádný trénink potřebujete být psychicky v dobrém rozpoložení. Nikdo nechce mít před těžkým tréninkem žaludek „na vodě“. S klidným svědomím mohu říct, že testovaná příchuť mango/pomeranč, je nejlepší chutí tohoto typu doplňku, kterou jsem kdy vyzkoušel. Ať to srovnám s jakýmkoliv z populárních pre-workout suplementů, ať už jde o No-Xplode 2.0, Napalm, nepoživatelný Hell NO Gell, Jack3d, Anadraulic, Xpand… Assault tuto konkurenci odsouvá o třídu níž. Dokážu si představit, že bych si nápoj v této příchuti, udělal jen tak „na chuť“, nebo ho popíjel jako náhradu za ionťák při tréninku (což jsem také dělal, ale o tom později).

"Assault vám umožní z vašeho těla dostat absolutní maximum. Nebudete chtít dělat pauzy, nebudete chtít čekat, až vás někdo pustí ke stroji nebo k čince, nebudete chtít přestat, nebudete chtít z posilovny pryč."


Na závěr jenom dodám malé doporučení. Assault je, stejně jako proteiny MusclePharm, poměrně dost sladký. Míchal jsem si ho  v cca dvojnásobné dávce vody, než doporučuje výrobce, což ale nebyl žádný větší problém.

MusclePharm Assault - odměrka s práškem

Stravitelnost

Po celou dobu testování jsem nezaznamenal jediný problém se zažíváním, ani žádný jiný negativní vliv na trávení.

Účinek

Poslední a zároveň nejzajímavější částí recenze je bezesporu samotný účinek Assaultu. Pokusím se tedy popsat svoje pocity, které mohu po měsíci a něco již dát dohromady a zhodnotit.


Z  dosavadního pozitivního znění recenze lze vytušit, že jsem z Assaultu tak trochu nadšený. Účinek tohoto doplňku je odlišný od všech ostatních pre-workoutů, které jsem měl doposud možnost vyzkoušet. Jeho nástup je velmi rychlý. Účinek ucítíte již po cca 3-5 minutách po požití. „Energy rush“ je zejména po ránu tak silný, že nejít cvičit je najednou problémem.


V momentě kdy se dostanete do posilovny a dotknete se „železa“, nastává další úroveň jeho účinků. Soustředíte se zcela na jednu jedinou věc: maximální efektivitu, intenzitu a preciznost vašeho tréninku. Úroveň soustředění a posunutí výkonnostních hranic dostává s Assaultem pořádné grády. Assault vám umožní z vašeho těla dostat absolutní maximum. Nebudete chtít dělat pauzy, nebudete chtít čekat, až vás někdo pustí ke stroji nebo k čince, nebudete chtít přestat, nebudete chtít z posilovny pryč.

MusclePharm Assault - odměrka, šejkr a balení


Nikdy předtím jsem se v posilovně necítil PO CELOU DOBU jednoho měsíce užívání tak skvěle, jako právě s Assaultem. Cvičení s ním je prostě jiné a to v tom nejlepším slova smyslu. Příval potréninkových endorfínů je pak velmi žádoucím pocitem, na který se velmi rychle vytváří závislost.


Assault je dle mého názoru v současné době nejlépe a hlavně nejvhodněji účinkujícím předtréninkovým přípravkem na trhu. Nezaznamenal jsem žádné negativní účinky, tak typické pro podobné suplementy jako jsou například těkavost, nesoustředěnost přerůstající až v nepříjemné vlivy na psychiku či nevolnost. Přesto však po celou dobuu Assault dobře cítíte. Přirovnal bych to ke stavu opilosti naruby.

"Tréninky s Assaultem mají potenciál být velmi tvrdé a pro tělo namáhavé. Abyste toho využili po všech stránkách, je potřeba tělu poskytnout kvalitní stravu a vhodné doplňky, jelikož se tím výsledný efekt znatelně umocní."


Odlišnost Assaultu od ostatních pre-workout suplementů tkví v účinku zvýšeného soustředění namísto typického efektu těkavosti, jenž způsobuje spíš opak. Někomu však může tento jev vyhovovat. Assault dokáže skvěle nabudit, ale jeho síla tkví primárně v efektivním zlepšení fyzické i psychické výkonosti.  Již při prvním užití jsem pozoroval zvýšení fyzických možností. Mohl jsem odvést tréning ve vyšší intenzitě, s většími váhami a stav vyčerpání byl oddálen. Pozoroval jsem také znatelně rychlejší prokrvení svalů a s tím spojenou výraznější žilnatost i svalový objem. Efekt Assaultu se navíc v průběhu užívání kumuluje. Nejlepší tréningy začnou typicky cca po 14ti dnech užívání a proto se také doporučuje užívat dvě balení v jednom cyklu a následně si dát 2 až 3 týdny pauzu kvůli zvýšené toleranci na obsažený kofein.

RADY, TIPY A POZNATKY

Jelikož doba testování byla delší jak jeden měsíc, zkoušel jsem různé pokusy a varianty s dávkováním. Zde je několik rad a tipů, na které jsem v důsledku recenze přišel.


1.) Nejsilnější kopanec dává Assault po ránu na lačno. Mám vyzkoušené, že ráno stačí polovina odměrky, abyste dosáhly stejného účinku jako navečer při ¾ až odměrky celé.


2.) Dávkování Assaultu je závislé na tělesné váze a je proto potřeba se podle toho přizpůsobit. Já se svými cca 80ti kilogrami jsem byl nejvíce spokojen s polovinou odměrky ráno a ¾ odměrky navečer. V obou případech jsem při tréninku většinou popíjel cca ¼ odměrky.


3.) Pro lepší chuť doporučuji míchat Assault v cca 400 až 550ml vody (podle množství prášku). A nemějte obavy, Assault je natolik chutný, že nebudete mít problém takové množství vypít naráz.


4.) Assault je pouze prostředkem, který vám umožní těžší trénink. Bez vaší pomoci je ale úplně k ničemu. Dejte do tréninku co nejvíce, jelikož hranice máte s Assaultem znatelně posunuté. Nebojte se je tedy využít na plno.


5.) Nejlepších výsledků jsem s Assaultem dosahoval v následujícím dávkování:
- 1/2 odměrky Assaultu do 400ml vody 20 minut před (v případě ranního tréninku)
- 2/3 odměrky Assaultu do 500ml vody 20 minut před (v případě tréningu navečer)
- v obou případěch 1/3 odměrky Assaultu + 40g dextrózy do 650ml vody k popíjení BĚHEM tréningu


6.) V období užívání Assaultu doporučuji pořídit doplněk stravy na podporu potréninkové regenerace. Ideální volbou by v tomhle případě měl být alespoň „na papíře“ Re-Con, od stejného výrobce. Dobře ale poslouží i hydrolyzát syrovátky, nebo alespoň izolát s přidanou dextrózou ihned po tréningu. Není radno podceňovat také noční výživu na svalovou regeneraci. Proč to všechno říkám? Tréningy s Assaultem mají potenciál být velmi tvrdé a pro tělo namáhavé. Abyste toho využili po všech stránkách, je potřeba tělu poskytnout kvalitní stravu a vhodné doplňky, jelikož se tím výsledný efekt znatelně umocní.

Verdikt a závěr

Assault je v současné době ve všech aspektech pravděpodobně nejlepší předtréninkový legálně dostupný přípravek u nás. Poctivé složení s obsahem účinných látek vysoké kvality a hlavně v množstvích, která podporují doporučení z výsledků vědeckých studií, dělají z tohoto přípravku ojedinělý produkt nejen na našem trhu. To všechno navíc dostanete za velmi slušnou cenu, jelikož použité suroviny při koupi zvlášť, vás vyjdou dokonce dráž (některé z nich nejsou u nás ani dostupné).


Assault je produkt, u kterého mě po celou dobu užívání nenapadl jediný zápor. Naopak, cvičení s ním bylo pro mě cennou zkušeností, že doplňky stravy mají dnes ve správných rukách potenciál nabídnout opravdu mnoho. Assault předčil moje očekávání a nemám jinou možnost, než ho všem těm, co chtějí vyždímat ze svého těla maximum doporučit všema deseti.
 

ZÁVĚREČNÉ HODNOCENÍ
MusclePharm Assault

Složení: Patentovaný matrix vysokého množství účinných látek v prémiové kvalitě ve vysokých dávkách.

10/10

Chuť:

Mango/pomeranč je nejchutnější příchuť pre-workout suplementu, kterou jsem doposud měl možnost vyzkoušet (a málo jich nebylo).

9/10
Stravitelnost: Bez problémů. 10/10
Účinnost: Silný počáteční stimulační účinek se po započatí aerobní aktivity promění v maximální soustředění se na kvalitní a intenzivní trénink.
10/10
Efektivita: Sám o sobě je schopen Assault udělat mnoho. Posunout vás znatelně dál v intenzitě a kvalitě tréninku. Je však potřeba ho podpořit minimálně kvalitní stravou k zajištění obzvláště důležité regenerace.
9/10
Poměr cena/užitná hodnota: 6g BCAA, 4g beta alaninu, 5g Creapure/Con-Cret v odměrce... Assault nabízí markantně více, za cenu srovnatelnou s konkurenčními výrobky. 9/10
Celkem 9,5/10
golden award - musclepharm assault Great taste - MusclePharm Assault
MusclePharm Assault - final verdict
VÝHODY A NEVÝHODY
MusclePharm Assault
Klady [ + ] Zápory [ - ]
+ stravitelnost - velmi sladký (je třeba ředit ve vyšším množství vody)
+ chuť - v posilovně strávíte více času, než jste původně měl/a v plánu
+ rozpustnost  
+ slazen sukralózou  
+ účinek zaměřen na skutečné výsledky  
+ design  
+ vysoký obsah BCAA a dalších účinných látek  
+ kvalitní zdroje surovin  
+ dobrý poměr cena/výkon  
+ možnost využití i jako intra-workout  
Cena na internetu: 870,-Kč.

MusclePharm logo

Revasport.cz na aktin.cz

Děkujeme autorizovanému distributorovi pro střední Evropu - společnosti Revasport s.r.o. za zprostředkování produktu.

aktin.cz internetový obchod se sportovní výživou, proteiny, spalovače tuku a další

Děkujeme našemu týmu partnerského eshopu za poskytnutí MusclePharm Assault k recenzi.

Byl ti článek užitečný?
👍 Jo, super! 🙁 Bohužel ne