MusclePharm Assault - Recenze předtréninkového přípravku

Michal Hubík
Michal Hubík před 8 lety
13 minut čtení
MusclePharm Assault - Recenze předtréninkového přípravku

MusclePharm je značka vyrábějící sportovní výživu, která se na našem trhu ještě ani pořádně neohřála, přitom nám hned ze startu nabízí několik vynikajících produktů. Před časem jste se měli v naší recenzi možnost s námi přesvědčit o nesporných kvalitách proteinu Combat Powder. Dnes je recenzovaný suplement z odlišné kategorie předtréninkových přípravků: MusclePharm Assault.


Způsob, jakým MusclePharm vyrábí svoje výrobky je odlišný od většiny konkurence. Myslím tím ne zrovna rozsáhlé portoflio produktů, které však dává dobrý smysl a každý produkt má svůj samostatný význam. Nesmyslné kombinace, stovky druhů toho samého a podobné neduhy, zejména našich tuzemských výrobců v případě MusclePharm naštěstí nenajdete. Osobně je mi taková cesta sympatická, stejně jako důraz na kvalitní prezentaci a rozsáhlý tým světoznámých atletů, kteří dělají značce důležitý promotion.

MusclePharm Assault

Nové obaly se výrobci z Colorada také povedly na výbornou. V současné době pravděpodobně nenajdete vzhledově lépe zabalenou sportovní výživu. I když jde částečně o věc individuálního vkusu, je třeba z této strany MusclePharm pochválit za dobře odvedenou práci.
Složení


Assault je klasický americký proprietary blend, tedy patentovaná směs, u které bohužel nevíme, v jakých dávkách se která látka uvnitř nachází. V případě pre-workout suplementu je to však tím spíš pochopitelné a nelze se ničemu divit, jelikož poměry látek jsou ve funkčnosti těchto doplňků stěžejní. Přesto však MusclePharm uvedl obsah základních účinných látek alespoň v tomto obrázku.

MusclePharm Assault - klíčové složky

Právě z těchto dostupných údajů a z přítomnosti některých dalších složek nám výrobce dává najevo, že tady máme co dočinění s něčím jiným, než na co jsme doposud byli zvyklí. MusclePharm Assault je svým složením specifický v hned několika aspektech. Co mě potěšilo jako první, jsou údaje pro obsah látek v jedné odměrce. 6g BCAA, 5g Creapure/Con-Cret kreatinu, 4g beta-alaninu, 1,5g citrulin malátu jsou velmi slibnou kombinací a množství těchto látek je natolik vysoký, že jako jeden z mála pre-workoutů, neodporuje doporučovaným dávkám pro výkonnostního sportovce uváděných vědeckými studiemi. Za obsah čistých a kvalitních forem kreatinů lze také výrobci přičíst k dobru.

"S klidným svědomím mohu říct, že testovaná příchuť mango/pomeranč, je nejlepší chutí tohoto typu doplňku, kterou jsem kdy vyzkoušel."

Assault je jeden z mála předtréninkových přípravků, který obsahuje účinné látky jako beta-alanin, kreatin, bcaa, citrulin malát, akg a další, v množství, které má smysl a pravděpodobně jediným přípravkem, který obsahuje suroviny s tolika ochrannými známkami garantující jistou čistotu a kvalitu. Kupříkladu rozdíl mezi běžným kreatin monohydrátem a kreatinem Creapure může být až propastný.


Rozpustnost

Rozpustnost je zcela bezproblémová. Vzhledem k tomu, co poslední verze Assaultu obsahuje je však pochopitelné, že se nerozpustí kompletně. V nápoji zůstává na dně jemná konzistence bílého nerozpuštěného prášku, který lze však bez problémů vypít, k čemuž stačí se šejkrem párkrát „zatočit“.


Struktura MusclePharm Assault je v konzistenci velmi lehoučký a jemný prášek. Podobně jako kreatin monohydrát Creapure, který také obsahuje. Vzhledem k jeho jemnosti si je třeba dávat při manipulaci s ním trochu pozor a odměrku s práškem opatrně vkládat do šejkru, protože má občas tendence „skákat“ ven.

MusclePharm Assault - rozpustnost

Chuť

Chuť sice není v segmentu předtréninkových přípravků prioritní, přesto je však velmi důležitá a kdo říká, že není, časem si uvědomí, že je. V přípravě na pořádný trénink potřebujete být psychicky v dobrém rozpoložení. Nikdo nechce mít před těžkým tréninkem žaludek „na vodě“. S klidným svědomím mohu říct, že testovaná příchuť mango/pomeranč, je nejlepší chutí tohoto typu doplňku, kterou jsem kdy vyzkoušel. Ať to srovnám s jakýmkoliv z populárních pre-workout suplementů, ať už jde o No-Xplode 2.0, Napalm, nepoživatelný Hell NO Gell, Jack3d, Anadraulic, Xpand… Assault tuto konkurenci odsouvá o třídu níž. Dokážu si představit, že bych si nápoj v této příchuti, udělal jen tak „na chuť“, nebo ho popíjel jako náhradu za ionťák při tréninku (což jsem také dělal, ale o tom později).

"Assault vám umožní z vašeho těla dostat absolutní maximum. Nebudete chtít dělat pauzy, nebudete chtít čekat, až vás někdo pustí ke stroji nebo k čince, nebudete chtít přestat, nebudete chtít z posilovny pryč."


Na závěr jenom dodám malé doporučení. Assault je, stejně jako proteiny MusclePharm, poměrně dost sladký. Míchal jsem si ho  v cca dvojnásobné dávce vody, než doporučuje výrobce, což ale nebyl žádný větší problém.

MusclePharm Assault - odměrka s práškem

Stravitelnost

Po celou dobu testování jsem nezaznamenal jediný problém se zažíváním, ani žádný jiný negativní vliv na trávení.

Účinek

Poslední a zároveň nejzajímavější částí recenze je bezesporu samotný účinek Assaultu. Pokusím se tedy popsat svoje pocity, které mohu po měsíci a něco již dát dohromady a zhodnotit.


Z  dosavadního pozitivního znění recenze lze vytušit, že jsem z Assaultu tak trochu nadšený. Účinek tohoto doplňku je odlišný od všech ostatních pre-workoutů, které jsem měl doposud možnost vyzkoušet. Jeho nástup je velmi rychlý. Účinek ucítíte již po cca 3-5 minutách po požití. „Energy rush“ je zejména po ránu tak silný, že nejít cvičit je najednou problémem.


V momentě kdy se dostanete do posilovny a dotknete se „železa“, nastává další úroveň jeho účinků. Soustředíte se zcela na jednu jedinou věc: maximální efektivitu, intenzitu a preciznost vašeho tréninku. Úroveň soustředění a posunutí výkonnostních hranic dostává s Assaultem pořádné grády. Assault vám umožní z vašeho těla dostat absolutní maximum. Nebudete chtít dělat pauzy, nebudete chtít čekat, až vás někdo pustí ke stroji nebo k čince, nebudete chtít přestat, nebudete chtít z posilovny pryč.

MusclePharm Assault - odměrka, šejkr a balení


Nikdy předtím jsem se v posilovně necítil PO CELOU DOBU jednoho měsíce užívání tak skvěle, jako právě s Assaultem. Cvičení s ním je prostě jiné a to v tom nejlepším slova smyslu. Příval potréninkových endorfínů je pak velmi žádoucím pocitem, na který se velmi rychle vytváří závislost.


Assault je dle mého názoru v současné době nejlépe a hlavně nejvhodněji účinkujícím předtréninkovým přípravkem na trhu. Nezaznamenal jsem žádné negativní účinky, tak typické pro podobné suplementy jako jsou například těkavost, nesoustředěnost přerůstající až v nepříjemné vlivy na psychiku či nevolnost. Přesto však po celou dobuu Assault dobře cítíte. Přirovnal bych to ke stavu opilosti naruby.

"Tréninky s Assaultem mají potenciál být velmi tvrdé a pro tělo namáhavé. Abyste toho využili po všech stránkách, je potřeba tělu poskytnout kvalitní stravu a vhodné doplňky, jelikož se tím výsledný efekt znatelně umocní."


Odlišnost Assaultu od ostatních pre-workout suplementů tkví v účinku zvýšeného soustředění namísto typického efektu těkavosti, jenž způsobuje spíš opak. Někomu však může tento jev vyhovovat. Assault dokáže skvěle nabudit, ale jeho síla tkví primárně v efektivním zlepšení fyzické i psychické výkonosti.  Již při prvním užití jsem pozoroval zvýšení fyzických možností. Mohl jsem odvést tréning ve vyšší intenzitě, s většími váhami a stav vyčerpání byl oddálen. Pozoroval jsem také znatelně rychlejší prokrvení svalů a s tím spojenou výraznější žilnatost i svalový objem. Efekt Assaultu se navíc v průběhu užívání kumuluje. Nejlepší tréningy začnou typicky cca po 14ti dnech užívání a proto se také doporučuje užívat dvě balení v jednom cyklu a následně si dát 2 až 3 týdny pauzu kvůli zvýšené toleranci na obsažený kofein.

RADY, TIPY A POZNATKY

Jelikož doba testování byla delší jak jeden měsíc, zkoušel jsem různé pokusy a varianty s dávkováním. Zde je několik rad a tipů, na které jsem v důsledku recenze přišel.


1.) Nejsilnější kopanec dává Assault po ránu na lačno. Mám vyzkoušené, že ráno stačí polovina odměrky, abyste dosáhly stejného účinku jako navečer při ¾ až odměrky celé.


2.) Dávkování Assaultu je závislé na tělesné váze a je proto potřeba se podle toho přizpůsobit. Já se svými cca 80ti kilogrami jsem byl nejvíce spokojen s polovinou odměrky ráno a ¾ odměrky navečer. V obou případech jsem při tréninku většinou popíjel cca ¼ odměrky.


3.) Pro lepší chuť doporučuji míchat Assault v cca 400 až 550ml vody (podle množství prášku). A nemějte obavy, Assault je natolik chutný, že nebudete mít problém takové množství vypít naráz.


4.) Assault je pouze prostředkem, který vám umožní těžší trénink. Bez vaší pomoci je ale úplně k ničemu. Dejte do tréninku co nejvíce, jelikož hranice máte s Assaultem znatelně posunuté. Nebojte se je tedy využít na plno.


5.) Nejlepších výsledků jsem s Assaultem dosahoval v následujícím dávkování:
- 1/2 odměrky Assaultu do 400ml vody 20 minut před (v případě ranního tréninku)
- 2/3 odměrky Assaultu do 500ml vody 20 minut před (v případě tréningu navečer)
- v obou případěch 1/3 odměrky Assaultu + 40g dextrózy do 650ml vody k popíjení BĚHEM tréningu


6.) V období užívání Assaultu doporučuji pořídit doplněk stravy na podporu potréninkové regenerace. Ideální volbou by v tomhle případě měl být alespoň „na papíře“ Re-Con, od stejného výrobce. Dobře ale poslouží i hydrolyzát syrovátky, nebo alespoň izolát s přidanou dextrózou ihned po tréningu. Není radno podceňovat také noční výživu na svalovou regeneraci. Proč to všechno říkám? Tréningy s Assaultem mají potenciál být velmi tvrdé a pro tělo namáhavé. Abyste toho využili po všech stránkách, je potřeba tělu poskytnout kvalitní stravu a vhodné doplňky, jelikož se tím výsledný efekt znatelně umocní.

Verdikt a závěr

Assault je v současné době ve všech aspektech pravděpodobně nejlepší předtréninkový legálně dostupný přípravek u nás. Poctivé složení s obsahem účinných látek vysoké kvality a hlavně v množstvích, která podporují doporučení z výsledků vědeckých studií, dělají z tohoto přípravku ojedinělý produkt nejen na našem trhu. To všechno navíc dostanete za velmi slušnou cenu, jelikož použité suroviny při koupi zvlášť, vás vyjdou dokonce dráž (některé z nich nejsou u nás ani dostupné).


Assault je produkt, u kterého mě po celou dobu užívání nenapadl jediný zápor. Naopak, cvičení s ním bylo pro mě cennou zkušeností, že doplňky stravy mají dnes ve správných rukách potenciál nabídnout opravdu mnoho. Assault předčil moje očekávání a nemám jinou možnost, než ho všem těm, co chtějí vyždímat ze svého těla maximum doporučit všema deseti.
 

ZÁVĚREČNÉ HODNOCENÍ
MusclePharm Assault

Složení: Patentovaný matrix vysokého množství účinných látek v prémiové kvalitě ve vysokých dávkách.

10/10

Chuť:

Mango/pomeranč je nejchutnější příchuť pre-workout suplementu, kterou jsem doposud měl možnost vyzkoušet (a málo jich nebylo).

9/10
Stravitelnost: Bez problémů. 10/10
Účinnost: Silný počáteční stimulační účinek se po započatí aerobní aktivity promění v maximální soustředění se na kvalitní a intenzivní trénink.
10/10
Efektivita: Sám o sobě je schopen Assault udělat mnoho. Posunout vás znatelně dál v intenzitě a kvalitě tréninku. Je však potřeba ho podpořit minimálně kvalitní stravou k zajištění obzvláště důležité regenerace.
9/10
Poměr cena/užitná hodnota: 6g BCAA, 4g beta alaninu, 5g Creapure/Con-Cret v odměrce... Assault nabízí markantně více, za cenu srovnatelnou s konkurenčními výrobky. 9/10
Celkem 9,5/10
golden award - musclepharm assault Great taste - MusclePharm Assault
MusclePharm Assault - final verdict
VÝHODY A NEVÝHODY
MusclePharm Assault
Klady [ + ] Zápory [ - ]
+ stravitelnost - velmi sladký (je třeba ředit ve vyšším množství vody)
+ chuť - v posilovně strávíte více času, než jste původně měl/a v plánu
+ rozpustnost  
+ slazen sukralózou  
+ účinek zaměřen na skutečné výsledky  
+ design  
+ vysoký obsah BCAA a dalších účinných látek  
+ kvalitní zdroje surovin  
+ dobrý poměr cena/výkon  
+ možnost využití i jako intra-workout  
Cena na internetu: 870,-Kč.

MusclePharm logo

Revasport.cz na aktin.cz

Děkujeme autorizovanému distributorovi pro střední Evropu - společnosti Revasport s.r.o. za zprostředkování produktu.

aktin.cz internetový obchod se sportovní výživou, proteiny, spalovače tuku a další

Děkujeme našemu týmu partnerského eshopu za poskytnutí MusclePharm Assault k recenzi.

Diskuze k článku