Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Fitbox

Martina Vašáková
Martina Vašáková 10. 2. 2012
Fitbox

Fitbox je energický licenční program, který se skládá z kombinací kopů, úderů a postojů. Je určen pro všechny věkové kategorie, přizpůsoben různým úrovním tělesné zdatnosti, vhodný pro muže i ženy.

Fitbox

fitboxFitbox je výborný lék proti stresu, efektivní spalovač tuků a dodavatel psychické pohody. Do boxovacího totemu zkrátka můžete přenést všechny stresy, které vás tíží a domů si odnést čistou hlavu a dobrou kondici. Jedna lekce fitboxu trvá kolem pětapadesáti minut. Údery a kopy probíhají při svižné, dynamické hudbě.

Nejenže fitbox tvaruje postavu a zpevňuje svaly, pokud se věnujete fitboxu pravidelně, zlepší se i vaše pokožka. Pokožka se lépe prokrvuje, člověk se potí, čímž se otvírají póry a odplavují škodliviny a nečistoty. Při cvičení fitboxu se také stabilizuje svalová rovnováha, což vede k odstranění bolestí zad, což je problém téměř 90% české populace.

Základním kamenem fitboxu je totem, který se skládá z pevné stojné části, jež je naplněná sto dvaceti kilogramy vody, a ohebné části boxovací, jež obsahuje sto kilogramů písku. Má funkci jako boxovací pytel, ale není zavěšen od stropu, nýbrž stojí na podlaze a vyklápí se do stran. Je konstruován tak, aby údery pouze přijímal, ale nevracel.

Cvičení je uzpůsobeno pro všechna pohlaví, kondice a věkové kategorie. Lektor zkrátka udává takové tempo, aby se žádný účastník nenudil. Lekce se soustředí na celé tělo, takže vaše postava bude udržena v rovnováze. Vaše svaly se zpevní a vaše tělo vytvaruje. Během jedné lekce můžete spálit až tři tisíce kilojoulů.

Fitbox je skupinové cvičení, které na cvičební ploše o rozloze minimálně 72metrů obsahuje 12 totemů (doporučeně).  Každý účastník hodiny by měl mít svůj totem, ale při větší návštěvnosti není problém, aby dva lidé používali jeden totem.

Hodina fitboxu začíná zahřáním celého těla, kdy se zvyšuje přívod kyslíku ke svalům a vnitřním orgánům. Trénují se nejprve údery do vzduchu, učí se dechové zkoušky a instruktor klientům pečlivě vysvětluje techniku, jaká bude používána v hlavní části. Tady už je tělo připraveno na maximální výkon. Z těla se uvolňují endorfiny a tukové zásoby. Při kopech a úderech je tělo samozřejmě celou dobu v pohybu při známém „boxerském poskakování.“ Procvičení celého tělo zaručuje velké množství kombinací pohybů. Jak se hodina blíží ke konci, intenzita se snižuje a tělo se vrací do počátečního stavu. Následuje pomalé uklidnění a důkladný strečink.

FitboxNejpoužívanější jsou dvě různé formy fitboxu: První je zábavné a skákavé cvičení s rytmickou hudbou, které se nazývá kardio. Ve druhé formě s názvem freestyle, se našli především muži. Je to silovější a bojovnější cvičení, více se soustředí na techniku úderů a kopů a posilováním pro správné boxery. U freestyle fitboxu můžete v některých fitnesscentrech narazit i na vylepšení – při zhasnutých světlech a burcující hudbě se boxuje do totemu, cvičenec má pocit, že je sám v celé místnosti.

Ani potřeby na lekci fitboxu nejsou nijak náročné. Stačí pouze pohodlné oblečení a boty, láhev vody a ručník. Nezapomeňte však fitbox rukavice či bandáže, které ochrání vaše klouby při úderech do totemu. Ty však většina center nabízí k půjčení, přinejmenším na vaši první zkušební hodinu. Pokud byste si museli rukavice koupit, speciální bandáže z polystyrenu měřící zhruba dva a půl metru pořídíte je do dvě stě korun, pravé fitbox rukavice jsou dražší. Můžete si ale také vystačit s cyklistickými nebo pytlovými rukavicemi.

Fitbox centra se dnes nacházejí v každém větším městě – Praha, Brno, Břeclav, Hodonín, Kroměříž, Zlín, Beroun, Dobříš, Kolín, Nymburk, Říčany, Poděbrady, Příbram, Humpolec, Třebíč, Děčín, Chomutov, Teplice a další.

Pro shrnutí: Proč si vybrat právě fitbox?

 • Všechny věkové kategorie, jakákoli tělesná kondice, muži a ženy
 • Zlepší kondice, tvarování těla, zpevnění svalů, zlepšení pokožky, odstranění bolestí zad
 • Běžné vybavení max. koupě rukavic
 • Rozšiřující se fitness odvětví, které nabízí množství center
 • Psychická pohoda
 • Rychlé spalování tuků

Fitbox

Přidej se k 31 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________