Whey CFM 80 Sizeandsymmetry - recenze

Jan Caha
Jan Caha před 8 lety
Whey CFM 80 Sizeandsymmetry - recenze

ÚVOD

Společnost Sizeandsymmetry je na trhu s doplňky stravy naprostou novinkou. Možná se vám zdá, že její název je již známý a dalo by se říci profláknutý. Je to přesně tak. Vzpomeňte na množství fotografií s bílým rámečkem, které byly na spodní straně označeny právě nápisem Sizeandsymmetry. Jejich tvůrcem je nenápadný fotograf pohybující se na českých a zahraničních soutěžích a sponzorující mnoho mladých sportovců, kteří se připravují na soutěže v kulturistice. Sizeandsymmetry spojuje kvalitu značky s určitým tajemnem, která provází celou její tvorbu.

Nebudeme si nic nalhávat. Sizeandsymmetry je nová značka a i ona prochází určitými „porodními“ komplikacemi, které bude nutno vychytat. Příkladem může být např. složení produktu nebo ne zcela vyhovující polepení samotného produktu. Co naplat, takové problémy provázení každou značku, nicméně sizeandsymmetry si zvolila svůj styl a ten je nanejvýše sympatický. Jejich produkty bude provázet zřejmě určitá čistota a jednoduchost, která je ve své podstatě i ústředním motivem celé současné produkce a zejména etiket. Ještě si zde dovolím odbočku. Na produkty sizeandsymmetry si budeme muset navyknout. Jejich vzezření je originální a pro mě osobně sympatické. Věřím, že pokud máte plný regál těchto produktů vedle sebe, vypadají produkty velmi hezky. V barevné záplavě mnoha konkurenčních značek se bojím, že bude sizeandsymmetry lehce zapadat.

Nyní se již podívejme na produkt, který jsme si pro vás vybrali do recenze. Vždy se snažíme zrecenzovat stěžejní produkt dané značky a nejinak tomu bude i u Sizeandsymmetry. Tímto stěžejním produktem je dle mého tradičně protein, v případě Sizeandsymmetry pak Whey CFM 80, vysokoprocentní bílkovinný přípravek vyráběný ve třech příchutích (vanilka, čokoláda, jahoda).

Whey Protein Sizeandsymmetry

Složení

Složení syrovátkového proteinu z dílny Sizeandsymmetry zpracovaného mikrofiltrací je velmi jednoduché, není to však vůbec na škodu, můžeme tento postup hodnotit velmi kladně. Výrobce zbytečně nenastavuje proteiny lacinými surovinami z řady kolagenních hydrolyzátů, sóji apod. tak, jak se ještě stále stává u některých výrobců. Ani nedbá na to, aby byl produkt „xanthalově“ hustý za pomoci přírodní gumy nebo přeslazený umělým sladidlem. Ani jedno se v případě produktu Whey CFM 80 nestalo. Jedná se o čistý syrovátkový koncentrát zpracovaný metodou CFM. Tato metoda zajišťuje oddělení bílkovinných frakcí bez nežádoucí denaturace bílkovin. Bílkovina je zpracována filtrací za pomoci keramických filtrů a oddělena při nízkých teplotách. Takto zpracovaná syrovátková bílkovina je velmi snadno vstřebatelná, má vysokou biologickou hodnotu a využitelnost. Samotný protein postupuje trávení velmi rychle, které povětšinou trvá do 3 hodin dle množství přijatého proteinu. Jak je již tradicí, syrovátkový protein se spíše hodí do období, kdy potřebujete rychle dodat bílkoviny a aminokyseliny – stavební látky vašich svalových vláken.

Samotná syrovátka pochází z Anglie, můžeme ji tedy považovat za velmi kvalitní. Tuto syrovátku používá např. i společnost Smartlabs.

Pojďme ale zpět k proteinu a jeho složení. Nemáme zde zahušťovadla, což vidím jako další pozitivum přispívající nejen ke zkvalitnění chuťových a texturních vlastností, ale i k minimalizaci možných nežádoucích vlivů na trávící ústrojí a pocit „těžkého břicha“.

Syrovátkový protein Whey CFM 80 Sizeandsymmetry je slazen sukralózou, která je v současné době považována za „nejzdravější = zdraví nepoškozující“ umělé sladidlo používané v doplňcích stravy. Tento postup je v dnešní praxi výroby doplňků stravy již běžnou rutinou.

Poslední položkou ve složení produktu je L-glutamin. Podle aminokyselinového spektra můžeme soudit, že volného L-glutaminu do přípravku nebylo přidáno příliš a v podstatě nenacházím důvod, proč by zde měl být obsažen ještě separátně.

Pokud hovoříme o složení, tak je zde jedno mínus, které jak to vypadá dle informací výrobce, je prozatímní. Na originálním popisku chybí položka SLOŽENÍ. Toto je dle platné legislativy nepřípustné v případě, že produkt není dále označen. Tento stav zachraňuje česká etiketa, která se postarala o složení, výrobce, dovozce a distribuci.

Rozpustnost

Rozpustnost ve vodě: Stačí 3x klepnout šejkrem a protein je promíchán. Nezanechává žádné kousky, ani se nijak nelepí, jak je tomu velmi často v případě levných proteinů. Výsledná konzistence je velmi lehká a vodová. Po rozmíchání vytvoří pouze lehkou pěnu, která vám protein nijak nezprotiví.

Rozpustnost v mléce: Vznikne nám lehce hustší protein, o to však s výraznější chutí. Opět se rozmíchá bez problému. Nyní stačí klepnout o málo vícekrát.

WPC Sizeandsymmetry ihned po protřepáníWhey Protein Sizeandsymmetry po 5ti minutách

 

Struktura

Již jsem již nakousl v předchozí části. Proteinový přípravek Whey CFM 80 nezanechává v šejkru žádné zbytečné kousky. Vznikne lehká tekutina připomínající mléko s charakteristickým zabarvením. V našem případě do krémově žluté. Charakterem při míchání mi připomíná snad jen protein CHOW od společnosti Smartlabs.

WPC CFM 50 Sizeandsymmetry

 

Chuť

Chuť je jedno z hlavních kritérií pro výběr proteinu, který se stane vaším společníkem na následující několikatýdenní období. V případě proteinu od společnosti Size and symmetry se příchuť povedla. A to dokonce tak, že můžu směle říct, že se jednalo o jeden z nejlepších syrovátkových proteinů, které jsem doposud měl možnost vyzkoušet. Opět si dovolím jeden příměr. Protein mi připomínal Smartlabs CHOW v trochu sladší verzi a nutno říci, že tato mi seděla více. Lehce smetanový nádech v kombinaci s přirozenou chutí vanilky, ale bez zbytečně přehnaného akcentu na příchuť. Chuťově opravdu povedený protein.

Stravitelnost

Stravitelnost je zcela bez problémů. U proteinu Whey CFM 80 nehrozí pocit těžkého žaludku. Po dvaceti minutách jsem nevěděl, že jsem měl před chvílí protein.

Verdikt

Proteinový přípravek od Sizeandsymmetry je bezesporu povedeným proteinem. Jeho složení je tradiční. Protein se poučil z chyb větších výrobců a nabízí velmi kvalitní syrovátku s dobrou chutí i stravitelností. To vše za cenu sice vyšší, než je na našem trhu u těchto proteinů a začínajících výrobců zvykem, ale ne nijak diametrálně. Navíc je doplněn o kvalitní grafiku a mnoho fotografického materiálu z dílny Marka Zieglera. Osobně se těším na to, až vyzkouším další příchutě tohoto proteinu a že budou stejně povedené, jako ta první (vanilka).

ZÁVĚREČNÉ HODNOCENÍ
Whey CFM 80 – Size and Symmetry

Složení:Složení proteinu není nijak přeplácané, bez příkras. Jedná se o jednoduchý protein – syrovátkový koncentrát a právě to hraje do karet výsledné známce ze složení. Chybí na originálním popisku a právě to snižuje celkové hodnocení. 

7/10

Chuť: Velmi povedená příchuť. Vanilka je velmi přirozená a myslím si, že ji překoná jen málokterý produkt. Těším se na další příchutě.

8/10
Stravitelnost: Bez větších problémů. Bez pocitu těžkého a plného břicha. 9/10
Poměr cena/užitná hodnota: Podobné proteiny můžeme najít i levnější. Většinou se však jedná o proteiny s menším obsahem bílkoviny.  7/10
Celkem 7,75/10
MuscleTech Nitro-tech - ocenění dobrá chuť

Aktin verdikt

VÝHODY A NEVÝHODY
Whey CFM 80 Sizeandsymmetry
Klady [ + ] Zápory [ - ]
+ smetanová chuť - lehce vyšší cena
+ dobrá stravitelnost - chybějící info na originálním popisku
+ jednoduché složení - obal
+ sukralóza - pouze 3 příchutě
   
   
Doporučená MOC je 1039,- Kč. Bežná cena na internetu je 989,-Kč.

Protein Whey CFM 80 poskytla společnost Sizeandsymmetry. Naleznete ho v partnerském internetovém obchodě se sportovní výživou - aktin.cz.

Hodnotil: Jan Caha (jendacaha)

Diskuze k článku