Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Freestyler - revoluční cvičební pomůcka

Martina Vašáková
Martina Vašáková 5. 4. 2012
Freestyler - revoluční cvičební pomůcka

Freestyler je cvičební pomůcka, s kterou bude každé vaše cvičení mnohem intenzivnější.

Freestyler

Freestyler se dá na poli fitness označit za novinku. Freestyler je revoluční cvičební pomůcka, která nemá obdoby. Na rozdíl od jiných pomůcek se s Freestylerem cvičí na jednom místě. Skládá se z podložky, která je svým elipsovým tvarem podobná snowboardu, a tubingových gum. Tubingové gumy se přichytávají k podložce za kotníky, a i když to může být zpočátku nezvyklé, rychle si na toto intenzivní cvičení zvyknete a oceníte, že nemusíte udělat ani krok navíc.

Freestyler

Na Freestyleru se kombinují přirozené pohyby, které děláme každý den. Díky této pomůcce se však pohyby zintenzivňují, posilují celé tělo, vytváří ohebnost, sílu a pružnost. Existují různé cvičící metody, které můžete na Freestyleru použít. Vše záleží na vaší volbě – pokud vás nebaví choreografie obtížné na zapamatování, můžete zvolit některou z klasických aerobních aktivit (např. běh), nebo nových fitness stylů (jako např. pilates). Pokud máte naopak rádi jiný druh pohybu, můžete Freestyler použít i k intenzivním pohybům při latinskoamerických tancích. Freestyler je vhodný i k rehabilitačním cvičením.

Cvičit můžete samostatně např. podle DVD nebo v organizovaných lekcích ve sport a fitness centrech. Freestyler je skladný, takže pokud se rozhodnete cvičit v pohodlí domova, celá aktivita se může odehrát na malém plácku ve vašem obýváku.

Pro svou variabilitu a možnost volby rozmanitých cvičení je Freestyler vhodný pro každého. Cvičení na freestyleru je jednoduché, bezpečné a zároveň velice účinné. Je vhodný jak na zpevňování postavy, tak na odstraňování bolestí a potíží s jednotlivými částmi těla. Freestyler je opravdu jedna z nejuniverzálnějších pomůcek pro veškerá cvičení a mnohokrát zvyšuje jejich efektivitu.

Proč cvičit spolu s Freestylerem:

 • Posiluje celé tělo
 • Tvaruje postavu
 • Zvyšuje ohebnost, sílu a pružnost
 • Míří ke správnému držení těla a udržení rovnováhy
 • Zvýšení fyzické kondice
 • Cvičit můžete jak doma, tak na společných lekcích ve fitnesscentru
 • Je vhodný pro každého, simuluje téměř všechny aktivity (spinning, běh, pilates, zumba)
 • Během jedné lekce můžete spálit až dva tisíce kalorií
 • Efektivní pomocník při bolestech zad – posílení spodní části zad
 • Vhodný pro rehabilitaci zad, kotníků a kolen

Podle své aktuální tělesné kondice, či zátěže, kterou při cvičení očekáváte, můžete vybrat tu správnou sílu tubingové gumy. Cvičení na Freestyleru nabízí sedm typů různých gum s různě silným odporem. Zbývá si jen vybrat tu správnou pro vás. Pokud začínáte, lektor vám nejspíše doporučí gumu s nejnižším stupněm odporu.

Jak vlastně probíhají jednotlivé lekce?

Jelikož v Čechách ani na Slovensku Freestyler doposud není příliš vyhledávaný, na lekcích se většinou moc cvičenců nesejde. O to lepšího tréninku se vám ale může dostat. Nejprve si kolem kotníků ovinete pásky na suchý zip a pomocí karabinky připevníte tubingové gumy k podložce. Druhý konec tubingových gum s držátek přijde do vašich rukou. Tak zůstanete po celé cvičení. V každém vašem pohybu cítíte odpor, což samozřejmě zvyšuje efektivitu, s kterou cvičení vykonáváte. Každé cvičení může být koncipováno jinak, většinou si ale lektor vystačí s minimem kroků, takže se cvičení může zdát šetrné, ale ve skutečnosti je velmi intenzivní. Zatěžuje se především horní polovina těla (i když nohy se prakticky nepřestanou hýbat), veškeré pohyby organizujete podle pohybů svých rukou a i to je důvod, že Freestyler jako fitness styl rozhodně není výdobytkem žen. Mnoho lektorů většinou obsah cvičení kombinuje – můžeme říci, že předvede vše, co se na Freestyleru dá. Tak se střídají prvky aerobiku, s klasickým posilováním, latinskoamerickými tanci a protahováním těla. Na pár místech však existují i speciální lekce, kdy se v průběhu celé lekce budete věnovat jen jedné aktivitě, např. Pilates- Freestyler. Všechny cviky jsou mnohem intenzivnější než bez Freestyleru, právě díky odporu, který pomůcka vykonává.

Freestyler - silové cviky a total body

Přidej se k 31 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________