Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Svůdný pole dance

Martina Vašáková
Martina Vašáková 19. 4. 2012
Svůdný pole dance

Máte rádi smyslný provokativní tanec a současně si chcete vytvarovat postavu? Pak je pole dance přesně pro vás!

Pole dance - svůdnost i v aerobiku?

Pole dance neboli tanec u tyče kombinuje gymnastické prvky s baletem, moderním tancem a pohyby u tyče a na ní. Pole dance bývá označován za odvážnější variantu flirt dance, takže pokud chcete ukázat své ženské pohyby a smyslně si zatančit, nenajdete nic lepšího! Jedinou podmínkou lekcí pole dance je věk 15let, ale nebojte se, na lekcích vás nic neslušného nečeká. Pole dance je pro ženy, případně i pro muže, každého věku, nezáleží na vaší postavě ani síle v pažích. Lekce pole dance se odehrávají většinou v menším počtu návštěvníků, takže můžete očekávat individuální přístup a vysokých nároků se nemusíte bát. Hlavní je se dobře bavit.

Pole dancePole dance je rychle se rozvíjející aktivita, která přišla ze západní Evropy a USA, jeho skutečné kořeny však sahají až do Indie, kde se vyvinul jako součást jogínského cvičení na dřevěném kůlu a provaze. Dnes je tato aktivita součástí světových fitness veletrhů a vytvořila si několik modifikací. Kromě klasického pole dance, můžete v České republice navštívit pole dance fitness či pole dance light.

 Pole dance fitness se nezabývá jen otočkami a prvky striptýzového tance, ale zaměřuje se především na posilování a zpevňování těla. Využívají ho především ženy, které se chtějí při klasickém pole dance dostat rychleji k akrobatickým prvkům.

Pole dance light je naopak odlehčená forma klasického pole dance, které navštěvují především ženy vyššího věku či s nadváhou. Je zaměřený spíše na taneční prvky a kreace, které nevyžadují tolik síly.

Můžete se ale také setkat s formou Duo pole routine, která je zaměřená pro pokročilé tanečnice a zaměřuje se na akrobatické spojení a přechody nebo Chenese pole, což je tanec, jež vnikl v čínském cirkuse, je rovněž určen pro pokročilé tanečnice pilující akrobatickou techniku a užívají se zde speciální přiléhající boty.

Proč si vybrat pole dance?

 • Smyslná varianta tance pro každého
 • Zlepšení tělesné kondice
 • Vytvarování svalů, zejména břicha, stehen a paží
 • Zlepšení pružnosti svalů
 • Zvýšení sebevědomí, relaxace, zábava
 • Žádné speciální vybavení

Při pole dance vás čeká spoustu volných, statických i dynamických pozic na tyči a smyslných kroků. Pole dance slibuje probuzení vaší ženskosti a pocit svobody. Při první hodině se naučíte základní kroky, správnou chůzi a otočky. Pokud vše půjde hladce, můžete si obout boty na podpatku a užívat si opravdové choreografie. Naučíte se také spoustu obtížných cviků na tyči, zlepší se také vaše výdrž. Během jedné lekce spálíte 300 až 500 kalorií, takže se jedná o poměrně dynamické a účinné cvičení. Výsledek se odrazí především na vašem břichu, stehnech a pažích. Během svůdného tance se příjemně uvolníte a odeženete veškerý stres z hlavy.

Všechny cviky se snažte vykonávat s ohledem na vaši bezpečnost. Je tu samozřejmě choreografka, ale naučení každého cviku vyžaduje určitý čas, takže se nepřesilte hned na začátku. Je samozřejmostí, že pokud máte nějaké zdravotní potíže, vyhněte se některým cvikům nebo se poraďte s lektorem, např. když visíte hlavou dolů, zvýší se váš tlak. Před ani během cvičení se nedoporučují používat různé krémy či pleťové vody, aby ruce po tyči neklouzaly. Bohužel se ale často nevyhnete otlakům, modřinám a puchýřům.

Pole dance

Lekce začíná klasickým procvičením a seznámení se s pole dance. Pokud nemáte s cvičením žádné zkušenosti, nejprve se naučíte základní kroky, kolem tyče budete především chodit a točit se a s přibývající kondicí (což u někoho může trvat i půl roku), se dostanete k obtížnějším cvikům, jako je šplh, sed na tyči, seskok nebo rozštěp. Rychlost pokroku je však individuální. Vše se odvíjí od toho, s jakou kondicí a sílou do kurzu vstoupíte a s jakým nasazením budete usilovat o zlepšení. Někdo zvýší pružnost i sílu svalů velmi rychle, jiný se k obtížnějším cvikům dostane později. Jak se ale říká, všechno jde, když se chce. Až se naučíte pozice jako had, hadí seskok, kočka na tyči s hlavou dolů, snášející se anděl, helikoptér nebo spirála, gratuluji, jste profesionálka.

Na lekci si přineste pohodlné oblečení, nebojte se sáhnout po smyslných kouscích ve vašem šatníku, zvolte klidně krátké kraťasy či sukni a top. Cvičit můžete v pohodlných botách, naboso ale také v podpatcích. Přibalte si také ručník a láhev vody. Cvičitelky pole dance přiznávají, že při prvních lekcích má člověk tendence se stydět, ale brzy tréma opadne a pohyby si zkrátka užívá. Nenechte se tedy smyslným tancem zastrašit a zkuste to s ním. Nechte doma předsudky a pořádně se odvažte. Pole dance není o naučené choreografii, velkém drillu a křičení typu: „Přidej! Ještě jednu sérii!“ Pole dance je uvolněný, přátelský a smyslný, je zde místo pro každou individualitu.

Základy Pole dance

 

Pole dance na vrcholové úrovni

Přidej se k 31 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________