Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

IntenSati - cvičením k sebedůvěře

Martina Vašáková
Martina Vašáková 28. 4. 2012
IntenSati - cvičením k sebedůvěře

Už jste slyšeli o dynamickém kardio cvičení, které přináší do posilovny filosofii pozitivního myšlení?

IntenSati - cestou k sebedůvěře

Nemáte pevnou vůli na to, začít konečně chodit do posilovny, jít si zaběhat či se soustředit na cvičení? Ke zdravému a fit tělu je nezbytné si věřit a právě sebedůvěra je základním kamenem dynamického kardio cvičení IntenSati. IntenSati prozatím není příliš rozšířené a v České republice se prezentuje jen jako modifikace aerobiku, ale je jen otázkou času kdy toto kreativní cvičení dorazí v plné podobě i k nám!

IntenSati kombinuje aerobik, bojové umění, tanec a jógu. Důležitým prvkem je pozitivní energie a sebedůvěra, která má z účastníku IntenSati vyzařovat. Mnohdy si při namáhavém cvičení potřebujeme dodat odvahu s výkřikem: „Mám na to! Pojď!“, ale na lekcích klasického aerobiku či při běhu v parku to ostatní možná zarazí. Na lekci IntenSati je to však přirozeným prvkem. IntenSati navíc nemá žádné omezení. V zahraničí ho navštěvují jak muži, tak ženy, jak sportovci, tak baculky. Tempo cvičení se může individuálně přizpůsobit a současně má každý cvičenec pocit, že všechno dokáže.

Cvičení vytvořila americká fitness instruktorka a tanečnice Patricia Morenová. Svým programem chtěla dokázat, že dieta a pohyb nejsou jediným faktory, které nám pomáhají shodit pár kil a udržovat si zdravý životní styl. Studovala materiály s pozitivním myšlením a od té doby ho od posilování nemohla odtrhnout. „Jsme to, co si myslíme, že jsme!“ říká Morenová. Pokud se člověk cítí sebevědomý, působí tak i na své okolí, což mu dodává energii opravdu něčeho dosáhnout. Proto je IntenSati programem zaměřeným nejen na posílení těla, ale také na dodání sebedůvěry a pevné vůle. Cvičenci se cítí spokojení a živější, mají pocit, že dosáhnout všeho, co si budou přát a nezáleží přitom na jejich vzhledu.

Proč si vybrat IntenSati?

 • Zlepšení fyzické hodnice
 • Posílení kardiovaskulárního systému
 • Tvarování těla
 • Zábavná kombinace cvičení – jóga, tanec, aerobik, bojové umění
 • Vhodný pro muže i ženy každého věku a každé tělesné kondice
 • Zaměřuje se na sílu, pružnost, vytrvalost, rovnováhu
 • Získání sebevědomí, relaxace, uvědomění si svých životních cílů – působení na emocionální složku člověka
 • Žádné speciální potřeby – pohodlné oblečení a obuv, láhev vody a ručník

Metodou IntenSati je soustředění se na jedinou myšlenku, jediný cíl, který účastníka provází po celou dobu cvičení a donutí ho k větším výkonům. Tak je IntenSati dominantní kardio cvičení zaměřené na fyzickou sílu a vytrvalost, ale také vnitřní energii. Zakladatelka Patricia Morenová totiž věří, že když si opravdu budete věřit, že zhubnete, zkrátka zhubnete. Vše je jen v hlavě.

Zakladatelka IntenSati - Patricia MorenoKdyž si odmyslíme zaměření se na sílu vnitřního já, zajímá vás, jak takové IntenSati vlastně vypadá? Tvoří ho několik střídajících se pohybů a cviků z aerobiku, tance, jógy a bojových umění. Prvky bojového umění dodají cvičencům sílu, přesnost a odvahu. Aerobik člověka zahřeje, uvolní, rozveselí. Taneční prvky často slouží k vyjádření nejvnitřnějších myšlenek prostřednictvím pohybu. A jóga zase zklidňuje mysl, pomáhá si ujasnit, co vlastně od cvičení i od života očekáváte.

 IntenSati se zaměřuje především na sílu, vytrvalost, pružnost a rovnováhu. Cviky se dynamicky střídají, rychlé tempo střídá pomalé, sestavy se mění v koncentrované pozice na utřídění myšlenek. Cviky jsou lehce zapamatovatelné a často známé, právě z již zmíněných sportovních aktivit. Každá hodina končí meditací, která má pomoci k vyjasnění si svých nejhlubších pocitů, špatných myšlenek a cílů. Vize Patricie Morenové je, že díky vyjasnění si svých myšlenek při IntenSati obrátíte svůj život tím správným směrem.

Během cvičení lektor motivuje skupinu povzbudivými výkřiky a frázemi, aby nikdo z cvičenců i během intenzivního cvičení nezapomněl na cíle, které si stanovil. Při první návštěvě takového kurzu můžete možná cítit ostych při vykřikování povzbudivých frází jako „Dokážu to!“, ale splynutí s atmosférou skupiny vám pomůže zanechat předsudky stranou a do IntenSati se pořádně položit. Po lekcích IntenSati se budete cítit šťastnější a optimističtější. Každý může pustit uzdu svých pocitů a chovat se tak, jak by se jinde třeba styděl.

Od IntenSati tak můžete očekávat jak zlepšení fyzické kondice, tak emocionální oblasti. Výsledky přijdou tak rychle, jak často se budete cvičení a soustředění oddávat. Podle Patriie Morenové je především důležité pochopit, že při cvičení nezáleží jen na skutečnosti, kolik kilogramů zátěže uzvednete, ale skutečnosti, že jste sebejistí a přesvědčení, že své tělo dokážete vypracovat k dokonalosti.

 

IntenSati - cvičením k sebedůvěře

Přidej se k 30 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________