Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Kinesis - cvičení celého těla

Martina Vašáková
Martina Vašáková 13. 6. 2012
Kinesis - cvičení celého těla

Posílení těla, spalování kalorií, zapojení hluboko uložených svalů a zábava – to vše slibuje Kinesis, cvičení na speciálním stroji, které pracuje s odstředivou silou.

Kinesis

Název Kinesis pochází z řeckého pojmu označujícího „volný, přirozený pohyb“. Stroj Kinesis skládající se z velké cvičební stěny a lankových tahadel umožňuje kompletní procvičení a zpevnění celého těla.  Nabízí více než 400 samostatných pohybů a 250 cvičebních variací, které lze obměňovat prakticky donekonečna. Se stereotypem se tak při Kinesis rozhodně nesetkáte. Můžete na něm totiž nejen posilovat a zpevňovat tělo, ale také se protahovat a cvičit kardio aktivity. Kinesis je systém, který umožňuje přirozený pohyb, ale zefektivněný díky odstředivé síle. Posiluje všechny důležité svaly středu těla (od hrudníku až po pánev).

Kinesis je vhodný pro začátečníky i pro pokročilé, mladší i starší, muže i ženy. Oblíbili si ho i profesionální sportovci, kteří díky Kinesis všestranně posilují své tělo a zlepšují svou kondici, koncentraci, rovnováhu a koordinaci pohybů, varianty jednotlivých cvičení jsou tvořené ale i pro těhotné ženy, cvičence s chronickou bolestí zad i osoby s nadváhou. Oblíbí si ho také ti, kteří své tělo zatěžují pouze jednostranně (golf, kanoistika, vrh koulí, hod oštěpem, v některých případech i tenis), a samozřejmě i ti, kteří jakýkoli pohyb postrádají.

Proč si vybrat Kinesis?

 • Posílení hluboko uložených svalů
 • Odstranění tukových polštářků – ploché břicho, štíhlý pas, vypracování hýžďových i zádových svalů
 • Cvičení pro všechny svalové skupiny
 • Odstranění bolestí zad
 • Rozvíjení koordinace, síly, rovnováhy, flexibility
 • Zvýšení síly a vytrvalosti
 • Zpevnění celého těla, zlepšení držení těla
 • Docílení koordinovaných pohybů a přirozeného postoje
 • Odbourání svalové disbalance, stresu, únavy

KINESISCvičení Kinesis se ale musí provádět správně, aby nedošlo ke zranění, takže je vhodné chodit na speciální lekce, nebo se ve fitness centru poradit s trenérem. Před prvním cvičením také trenér může provést fitness diagnostiku, při které zjistí, jak na tom se svou kondicí jste – zjistí vaše BMI, váhu, množství vody a tuku v těle, promluví si s vámi o životním stylu. Tak budete moci začít se správnými cviky přímo pro vás a postupovat takovým tempem, jaké bude vaší postavě nejlépe vyhovovat. I když je cvičení vhodné pro každého, neznamená to, že není silově náročné. Výhodou ale je, že se jedná o cvičení, které zmírňuje otřesy, takže nezatěžuje vaše klouby.

Procvičení celého těla je možné díky práci čtyř speciálních modulů. Tyto moduly vycházejí ze základních pozic jógy. Modul Alpha zajišťuje cvičení tlakem dopředu, Beta – cvičení tlakem, Gamma – cvičení přítahem, Delta – cvičení dolních končetin. Díky Kinesis samozřejmě spalujete kalorie, tedy shazujete kila a zlepšujete svou kondici, což se projeví i v dalších aktivitách, jako jsou pilates či jóga, ale váš výkon se zlepšeí i v takových sportech jako tenis, golf, běh či plavání. Na každém ze čtyř modulů můžete procvičit všechny svaly a to buď tahem, nebo tlakem. Právě proto se zvyšuje vaše pružnost, ale i síla. Při cvičení se navíc naučíte pracovat s dechem a správně držet tělo.

Kinesis se nesoustřeďuje jen na některé svaly, je koncipovaný tak, že se dají posílit svaly celého těla. Výsledky tak můžete vidět na plochém břichu a štíhlém pase, kde zmizí tuk, a dlouhých štíhlých svalech, které vybudují již po pár týdnech představu, že jste vyšší a štíhlejší. Vybudujete si pevné zádové, hýžďové a břišní svalstvo, rozvinete svou koordinaci, sílu, flexibilitu a rovnováhu.

KinesisStále si neumíte cvičení Kinesis představit? Před začátkem samotného cvičení vás trenér pošle na deset až patnáct minut procvičit a rozehřát na rotopedu, stepperu nebo běhacím pásu. Při vlastním cvičení Kinesis trénujete na všech čtyřech modulech. Průběh cvičení a dosažené výsledky můžete sledovat i na dotekové obrazovce se speciálním programem. Moduly pracují s menšími svaly, které napomáhají svalům větším. Kinesis zapojuje hluboko uložené svaly, na které se při mnoha cvičeních zapomíná. Ale díky zapojení právě těchto hluboko uložených svalů se vaše tělo stane vyváženým a skvěle formovaným. Vaše pohyby se následně stanou skvěle koordinovanými a váš postoj bude působit přirozeně. Trenér může do vašeho cvičení zapojit nejen posilovací a zpevňovací cvičení, ale pro ženy třeba i prvky aerobiku. Cvičení si můžete ještě ztížit přidáním bosu polokoule nebo balanční plošiny. Posledních 15minut přijde opět strečink. Ten může být asistovaný samotným trenérem, který vás protahuje, zatímco vy jen ležíte. Strenčinkem předcházíte svalové únavě a zraněním, zvětšujete také kloubní rozsah a pohyblivost.

V současné době vzniklo již mnoho různých druhů kinesis, takže můžete navštívit takovou lekci, která pro vás bude nejvhodnější. Existuje Dynamik Kinesis (rozvoj síly, dynamiky, správné držení těla), Harmonie Kinesis (harmonie, síla, vychází z tai či), Kick box Kinesis (kic box s aerobním cvičením, velký rozsah pohybů, ucelené cvičení celého těla), Kinesis Kruhový trénink (velký rozsah pohybů, síla, formování těla), Synchro Kinesis (velký rozsah pohybů, cviků, úhlů těla).

Na cvičení si stačí vzít pohodlné oblečení, triko nebo tílko, kraťasy či tepláky, a pevné pohodlné boty. Vezměte si také láhev vody a ručník. Kinesis trénink tak není náročný, pokud ho budete chtít provozovat v některém fitnesscentru (Praha, České Budějovice, Brno atd.). Jedinou nevýhodou je snad cena, která se s individuálním profi-trenérem může vyšplhat až na tisíc korun za hodinu, ale máte jistotu, že cvičení provádíte správně a vaše snaha bude efektivní. I když se základní cviky naučíte a budete chtít cvičit jen podle televize, či ilustračních obrázků, nejedná se o levnou záležitost. Domácí verze Kinesis vyjde na 200 000 korun.

 

Kinesis


zdroj: youtube.com

Přidej se k 30 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________