Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Bodystyling

Jan Caha
Jan Caha 6. 3. 2010
Bodystyling

Bodystyling najdeme v nabídce spousty fitness a sortovních center. Jedná se o posilovací cvičení spojené s aerobní lekcí.

Co je bodystyling?

Bodystyling rovnoměrně zpevňuje a formuje postavu. Cvičební lekce se soustřeďuje na formování svalů celého těla, můžete se ovšem zaměřit pouze na problémové partie – stehna, hýždě a břišní svaly. Bodystyling je kombinace klasického aerobiku. Ten slouží k zahřátí v úvodní části lekce. Druhá část je věnována posilování. Tempo se střídá podle toho, které svalové skupiny zrovna procvičujeme, přičemž bysme měli periodicky střídat svaly horních a dolních končetin, aby nedošlo ke svalové nerovnováze.

Účinky cvičení

Cvičením se zpevňuje a formuje celé tělo. Dochází také k protažení a posílení  celého těla. Svaly se stávají funkčnějšími, pružnejšími a lépe tvarované. Cvičení slouží také k odstranění nežádoucích tukových rezerv na těle. cvičení pomáhá zvyšovat bazální metabolismus a schopnost využívat tuky, jako zdroj energi. Dnes se nejvíce používá varianta, kdy se procvičují hlavně problematické ženské partie.

Kdo může "bodystilovat"?

Bodystyling je vhodný  pro všechny sportovně nadšené jednince. Nedoporučuje se pro těhotné ženy, které nemají s bodystylingem zkušenosti a nemohou si upravit tréninkový plán tak, aby jim vyhovoval. Díky tomu, že se u bodystylingu můžete zaměřit jen na určitou část těla, můžete procvičovat vybrané partie a nezatěžovat části těla, se kterými máte případně potíže.

Co potřebujeme?

Cvičení je koncipováno tak, že se využívá převážně váhy vlastního těla. Pro spestření se však používají i cvičební pomůcky. Pomůckami jsou: overbally, gumičky, činky, tyče apod.Tyto pomůcky si můžete ve většině fitness center vypůjčit. Neobejdete se také bez láhve vody nebo sportovního nápoje, samozřejmostí je vhodné oblečení, obuv a ručník. 

V krátkosti jsme si představili bodystyling. Věřím, že vám náš seriál článků o druzích aerobního cvičení pomůže a vy si budete moci vybrat právě to cvičení, které vás bude bavit a pomůže vám k vysněné postavě. V budoucnu vám také přineseme přehled fitness centrer, ve kterých jednotlivé druhy aerobiku najdete.

Přidej se k 32 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________