Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

LES MILLS - velká fitness osmička

Martina Vašáková
Martina Vašáková 22. 10. 2012
LES MILLS - velká fitness osmička

Populární skupinové fitness cvičení Les Mills konečně dorazilo i do Čech! Co můžete od tohoto cvičebního programu očekávat, se dozvíte v našem článku.

Les mills

LES MILLS - všeobecné fitness

Les Mills je cvičení, které se skládá z osmi odlišných cvičebních programů. Programy zahrnují základní fitness disciplíny, jsou jednoduché a vhodné pro všechny ženy a muže, každé kondice a všech věkových kategorií. Jednou ze základních myšlenek Les Millsové a Coleena Millse, tedy zakladatelů této populární disciplíny, byla právě snaha o vytvoření všeobecně přístupného cvičení. Les Mills vzniklo už v roce 1968 na Novém Zélandě, postupně se rozšířilo do velkých zemí světa a minulý rok konečně dorazilo i k nám. Manželé Millsovi do svého týmu brzy zařadili i svého syna Phillipa, čímž shromáždili dostatek různých cvičebních pohledů a podařilo se jim vytvořit osm odlišných cvičebních programů s jinou cvičební intenzitou a náročností choreografií.  Najde se tu něco pro každého. Jsou tu vytrvalostí, silové, kondiční, taneční i pouze protahovací a relaxační koncepty cvičení. Les MIlls uspokojí začátečníka i více náročného sportovce. Choreografie jednotlivých programů jsou stejné, a proto máte zaručeno, že cvičíte to „pravé“ Les Mills, jako další cvičenci na Novém Zélandě či v Berlíně, Stockholmu a Vídni. Zásah lektorů během jednotlivých lekcí je tak minimální, ale pečují především o příjemnou atmosféru tréninku. Stejný cvičební program oceňují především ti, kteří cestují mezi kontinenty a jednotlivými zeměmi a chtějí mít zaručenou standardní úroveň svého cvičení.

Proč si vybrat Les Mills?

 • Oblíbené cvičení v 80 zemích světa = osvědčená kvalita
 • Osm cvičebních programů, mezi kterými si vybere každý
 • Všechny spojuje rozvíjení tělesné síly, flexibility či vytrvalosti
 • Stejný cvičební program po celém světě (možné využít při častém cestování)
 • Zaručená stálá obměna cvičení podle nejnovější zdravotních a sportovních trendů každé tři měsíce

Les Mills se stalo úspěšným především díky perfektnímu zpracování jednotlivých cviků i celého tréninkového programu. Stejný vývoj cvičení v celém světě zaručuje pravidelné zasílání novinek od výrobních instruktorů přes DVD do všech Les Mills center světa. Toto DVD s novým tréninkovým programem, hudbou a choreografií Les Mills cvičení se zasílá čtyřikrát do roka – v lednu, dubnu, červenci a říjnu. Lektoři se vyškolí v nových pohybech a přesně podle plánu pak postupují jednotlivými choreografiemi do dalšího čtvrtletí. Cvičební programy nevznikají jen tak nazmar – za jejich úspěšností stojí tým fyzioterapeutů, lékařů a specialistů v sportovním průmyslu. Les Mills tak stále odpovídá novým zdravotním, sportovním a trendovým poznatkům. Během vytváření nového čtvrtletního programu cestují vývojáři po světě a čerpají inspiraci jak z běžných cvičení na jednotlivých kontinentech, tak například i z Thajského bojového umění. Spojení všech těchto principů činí z Les Mills údajně nejpopulárnější cvičení v osmdesáti zemích. Na Novém Zélandě je Les Mills národní zálibou. Cvičenci se tu na exhibicích scházejí v halách pro stovky lidí, společně cvičí a připomínají tak celému světu, jakou sílu má kolektivní duch cvičení.

Les mills

Jak už bylo jednou řečeno, program je určen pro každého. Vývojáři si jsou vědomi, že hlavním cílem většiny cvičenců je především zhubnout, získat kondici a vidět pozitivní výsledky svého snažení. Díky nenáročné choreografii a efektním výsledkům tak lekce Les Mills navštěvují jak senioři, tak profesionální sportovci. 

Manžele Millsovi kladli důraz na pohyb ve skupině a přívětivý přístup lektora. Instruktoři jejich přání respektují a snaží se o navození pozitivního vztahu s cvičenci. V České republice se toto skupinové cvičení pořádá cca pro 15 lidí, a většina lektorů se snaží s novými cvičenci sblížit, zeptat se na jejich cíle, a pomoci jim, aby jich mohli dosáhnout. To zahrnuje např. doporučení, jak často tréninky navštěvovat, pokud chtějí zhubnout, poradit jim, jak při případných zdravotních potížích provádět cvik a podobně. I když jsou choreografie předem připravené, lektor může na přání trénink přizpůsobit jednotlivým potřebám cvičenců. Atmosféra tréninku by měla být uvolněná, zábavná a pomáhat vytvářet nové vztahy ve skupině.

Jak vlastně cvičení vypadá? Les Mills obsahuje osm programů a každý si tak může vybrat ten, který je pro něj nepříjemnější. Jednotlivé lekce trvají buď 60, 45 nebo 30 minut a jsou tak pro zájemce velmi časově flexibilní. Na cvičení potřebujete pohodlné oblečení a obuv, ručník a láhev vody. Speciální potřeby by vám měly být zapůjčeny v jednotlivých centrech, či byste na ně měli být předem upozorněni od instruktora.

Jednotlivé programy:
 • BODY KOMBAT = kardio cvičení čerpající především ze sebeobrany a bojových umění
 • BODY STEP = cvičení využívající tréninkového můstku (stepu), který je vhodný pro simulaci běhu do schodů a různých výpadů. Cvičenci, kteří mají problémy se zády či koleny mohou cvičit lehčí variantu cvičení, případně nepoužívat můstek vůbec
 • BODY PUMP = jednoduchý trénink zaměřující se především na silovou vytrvalost. Ke cvičení se využívá speciálních činek, rozvíjí se všeobecný kondiční i pohybový základ. Je asi celosvětově nejoblíbenější lekcí, protože kompletně posiluje celé tělo
 • BODY ATTACK = akční, rychlý program inspirovaný pohyby z basketballu, hokeje a atletiky
 • BODY BALANCE = cvičení kombinuje pilates, jógu a správný strečink, usiluje především o zvýšení pružnosti a síly. Tento druh cvičení si vybírají především začátečníci.
 • BODY JAM = taneční program s jednoduchými a variabilními choreografiemi
 • RPM = program simulující venkovní jízdu na kolech, nejedná se však o aktivitu podobnou spinningu
 • BODY VIVE = nejnovější funkční trénink složený z jednoduchých pohybů s míčky a gumami

V Praze si zatím můžete vyzkoušet pouze tři z těchto cvičení – Body Kombat, Body Pump a Body Balance.

Nejpopulárnější program - BODY PUMP

 

Program BODY BALANCE

 

zdroj: youtube.com

Přidej se k 31 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________