Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Tomáš Klíč - rozhovor po Arnold Classic

Jan Caha
Jan Caha před 8 lety
Tomáš Klíč - rozhovor po Arnold Classic

Tomáš Klíč - absolutní vítěz kategorie Men´s Physique a jeho exkluzivní zpověď pro náš internetový magazín. Jaké má dojmy z celé soutěže a co ho nyní čeká? Tomáš nyní ještě stále tráví své chvíle v USA, kde si naplánoval posoutěžní dovolenou v Miami. Poté ho již čeká návrat do České republiky a přemýšlení nad další soutěžní budoucností. Věřme, že bude stejně zářná, jako vstup do ní.

Tomáš Klíč - rozhovor po Arnold Classic

Potkali jsme se týden před Arnold Classic. Nyní jsme tě zastihli ještě v Columbusu. Moje první otázka nebude směřovat na výsledek soutěže, ale posoutěžní dění. Jak trávíš chvíle po Arnold Classic?

Zdravím z Columbusu, momentálně sedím na letišti, ale bezprostředně po soutěži jsem trávil chvíle ve fast foodu. Teď jsem už několik dní zpět v dietě a čeká mě ještě několik focení.

Pojďme k soutěži. Předpokládám, že jsi výsledek neočekával, ale ve skrytu duše v něj doufal. Jak sis soutěž užil?

Výsledek jsem vůbec neočekával. Popravdě mi ještě ani pořádně všechno nedochází. Soutěž jsem si užíval, i když mě už během přípravy a hlavně pak po velmi dlouhém letu trápily velké bolesti zad. Teď po pár amerických Deep Tissue masážích se cítím už mnohem lépe a užívám si vše na maximum.

V nabité konkurenci jsi získal zlatou medaili a absolutní prvneství v kategorii Men´s Physique. Jak tento výsledek změní tvou soutěžní budoucnost a vztah k tréninku a přípravě?

Nejvíce se změní určitě soutěžní budoucnost, protože veškeré Men's Physique PRO soutěže jsou zatím jen v USA. Trénink razantně měnit nebudu, spíš se budu soustředit na větší tvrdost a hustotu svalů než na objemy.

Předpokládám, že další soutěž již bude v kategorii PRO, už jsi sledoval soutěže, které bys mohl v letošním roce ještě absolvovat?

Uvidíme, za jak dlouho se mi podaří vyřídit profi kartu a dohnat zameškanou školu. Budu se snažit dát vše nějakým způsobem dohromady, spojit příjemné s užitečným a co nejdříve startovat na nějaké z profi soutěží.

Když se podívám dále do budoucnosti, jaký cíl bys viděl jako reálný v Profi, čeho bys chtěl dosáhnout?

Už jen to, že se budu moci zúčastnit profi soutěže a otevřou se mi nové možnosti, je pro mě obrovský úspěch, takže nechci zatím nic předbíhat.

Jaká je tvá nejbližší budoucnost. Co tě čeká v následujícím měsíci? Návrat do školy a běžného života, nebo již budoucnost sportovce?

Abych řekl pravdu, sám nevím. Budu muset dohnat 3 zmeškané týdny ve škole a zároveň se snažit vytěžit maximum z tohohle úspěchu. Množí se zprávy od lidí, co by chtěli tréninky, jídelníčky, poradit s doplňky stravy atd. Takže se budu snažit také co nejdříve založit nové stránky, kde se budu moci tomuhle také věnovat. Určitě si chci udělat také nějaký čas na odpočinek a jídlo.

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho štěstí do dalších soutěží.

Tomáš Klíč - fotogalerie

Tomáš KlíčTomáš KlíčTomáš Klíč

Fotografie zhotovil Marek Mičánek - Photographer

Fotogalerie Sizeandsymmetry

Přidej se k 29 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
Poděkuj autorovi
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________