Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Na tréninku s mistry - ŠTEFAN HAVLÍK

Jan Caha
Jan Caha 11. 3. 2013
Na tréninku s mistry - ŠTEFAN HAVLÍK

Pro další společný trénink jsme si zvolili cestu do Bratislavy. Město ležící nedaleko českých hranic je domovem Štefana Havlíka - slovenského profesionálního kulturisty a vojáka.

Na tréninku s mistry - ŠTEFAN HAVLÍK

Do loňského roku byly slovenské kulturistické profesionální vody výsostným územím Jaroslava Horvátha. Ten dosáhl poměrně hezkých výsledků, zejména pak v kategorii od 202 liber. Odešel však do důchodu a bylo potřeba ho někým nahradit. Své role se po dlouhém čekání zhostil Štefan Havlík - sportovec, který je ověnčený mnoha tituly a má za sebou prvenství z těch největších soutěží, na které můžeme v amatérech narazit. Štefan Havlík je dnes již slovenskou legendou. Na svůj první star v profi však stále čeká. Možná se zeptáte, co ho vyprovokovalo k tomu, aby se stal profíkem. Nevím jistě, již jsme byli s naší redakcí za Štefanem třikrát a prozatím si nejsem zcela jist jeho odpovědí na tuto otázku. Jisté však je, že v amatérském poli již neměl kam dosáhnout. V roce 2012 získal Štefan Havlík první místo na Arnold Classic Amateur v kategorii do 100 kg. Na této soutěži si připsal i absolutní prvenství. Po prvních místech na ME i MS již v dřívějších letech tak neměl Štefan již kam dále dosáhnout a nyní bude pracovat na kvalitních umístěních v profesionálech.

Štefana jsme navštívili v únoru tohoto roku, právě v době, kdy se Českem i Slovenskem prohnala silná sněhová bouře. Společný trénink byl naplánován již dlouho dopředu, oběma nám však nesloužilo zcela ideálně zdraví a tak bylo nutné si vše nechat až do nového roku. Daný den byl na pořadu kruhový trénink, ten Štefan jezdí buď na místo kardia nebo jako odpočinkový trénink, aby dokázal v těžkém splitu ideálně regenerovat. Musím říct, že i přes to, že se jednalo o klasický kruháč, byl jsem více jak skvěle napumpovaný a trénink mě bavil. Jak jsem již řekl, se Štefanem jsem se setkal již vícekrát a nebylo tedy pochyb o tom, že si budeme v tréninku rozumět, a to zejména díky přátelské povaze, kterou disponuje většina Slováků, se kterými jsem měl možnost se v petržalské posilovně setkat. V tréninku jsem se ujal spíše role žáka a naslouchal zkušenějšímu, musím říct, že jsem si odnesl hodně. Ostatně uvidíte sami na přiloženém videu, jak se nám dařilo. Na závěr bych chtěl Štefanovi poděkovat a doufám, že jednou v budoucnu, až bude úspěšným profesionálem, naše společné úsilí zopakujeme.

Kruhový trénink podle Štefana Havlíka

Cvik
Série
Opakování
Předkopávání 4-5 20-25
Zakopávání na spodní kladce 4 20
Tlaky na prsa na stroji 4 20
Upažování 4 20
Bicepsový zdvih s JČ 4 20
Stahování lana 4 20
Břicho (triset) 3 60

Štefan Havlík - trénink

 

Štefan Havlík - fotogalerie

Přidej se k 30 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________