Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

POSILUJTE S VAHOU VLASTNÍHO TĚLA A PŘITOM NA STROJI! CVIČENÍ GRAVITY

Martina Vašáková
Martina Vašáková 21. 3. 2013
POSILUJTE S VAHOU VLASTNÍHO TĚLA A PŘITOM NA STROJI! CVIČENÍ GRAVITY

Chcete skloubit cvičení na stroji s posilováním pomocí váhy vlastního těla? Cvičení Gravity Vám dokáže splnit obě tato přání, jelikož těží z pohybu těla proti zemské přitažlivosti. Tuto zajímavou tréninkovou metodu si můžete vyzkoušet už i u nás!

POSILUJTE S VAHOU VLASTNÍHO TĚLA A PŘITOM NA STROJI! CVIČENÍ GRAVITY

Gravity je unikátní neotřelou metodou, jak vyzrát nad svaly celého těla. Tentokrát se tvůrci cvičení snažily vypořádat s opravdovým oříškem – rozhodli se smířit cvičence, kteří nedají dopustit na posilování s vahou vlastního těla, s těmi, kteří si k vyformované postavě rádi dopomohou chytrými stroji. Pomocí stroje Total Gym GTS vytvořily systém, který komplexně posiluje svaly těla a snaží se je zachovat maximálně funkční pro denní úkony. Základní součástí stroje je asi metr dlouhá a půl metru široká posuvná deska, která se na kolejničce posunuje nahoru a dolů do osmi možných sklonových úhlů. Kladka má dvě madla, s jejichž pomocí se můžete přitahovat, a tak posilovat vahou vlastního těla. Stroj tak pracuje na základě Vaší práce a gravitace. Intenzitu a rychlost cvičení si tak volíte sami (pod dozorem trenéra), náročnost cvičení ale ovlivňuje zvolený úhel sklonu. Menší osoba tak pracuje s menší vahou (ale poměrnou svému tělu), silnější osoba s větší vahou – kompenzace váhy se dá upravit počtem opakováním nebo sklonem desky. Na desce se dá ležet, klečet na jedné či na obou nohách, sedět rovně či bokem, ale také i poskakovat. Z toho je snad zřejmé, že existuje nepřeberné množství cviků, které lze během lekce Gravity vyzkoušet. Cvičení probíhá pod dohledem osobního trenéra, který Vám věnuje zvýšenou péči.

Proč si vybrat Gravity?

 • Posilování na stroji vahou vlastního těla
 • Komplexní posílení všech svalů těla a snaha o jejich harmonizaci
 • Individuální přístup
 • Formování postavy
 • Redukce váhy
 • Odstranění bolestí zad a krční páteře
 • Vhodné pro každého

Cvičení Gravity posiluje několik svalových skupin a snaží se o dosažení harmonie mezi jednotlivými tělesnými částmi. Speciální pozornost je tu věnovaná zádům a krční páteři, jejich posílením se předejte časté bolesti vznikající především při sedavých zaměstnáních. Při tomto cvičení skvěle vytvarujete postavu a shodíte přebytečná kila. Šedesátikilový člověk spálí během hodiny 1089 kJ, tedy asi 260 kcal. Tvůrci i trenéři této tréninkové metody doporučují cvičit Gravity pravidelně. Pro získání výsledků nestačí, zajít si zacvičit na stroji jednou za měsíc. Doporučují navštívit lekce alespoň dvakrát v týdnu a k tomu si přidat ještě jedno aerobní cvičení během týdne. Gravity může vyzkoušet každý, navštěvují ho muži i ženy každého věku bez ohledu na tělesnou a sportovní kondici. Dokonce ho mohou navštívit i děti starší deseti let. Nedělá se tu rozdíl mezi začátečníky a pokročilými, začátečník se do tajemství tréninku brzy dostane a společnost pokročilých mu tak může jedině pomoci. Navíc je možné trénink individuálně upravit, takže kdyby měl začátečník skutečně problémy držet se skupiny, trenér pro něj cvičební plán poupraví.

Gravity

Lekce Gravity trvá asi 45 minut. Jedná se o intenzivní trénink, který se ale dá přizpůsobit Vašim individuálním schopnostem. Cvičit se přitom dá jak samostatně s osobním trenérem, tak v kolektivu v centru s více Gravity stroji. Pokud hodláte investovat více peněz, můžete si stroj pořídit i domů, ale tady se doporučuje zkonzultovat nebo pečlivě nastudovat tréninkové variace. Na lekci v posilovně Vám trenér vše vysvětlí, ukáže a dohlédne na to, abyste nedělali chyby. Takové cvičení Vám dává jistotu, že je při tréninku vše tak, jak má. Cvičí se při motivační hudbě. Během lekce se zaměříte na všechny svalové skupiny těla, trenér Vám ale v případě Vašeho zájmu může pomoci i s individuálním sestavením plánu (pokud se například chcete zbavit svalové dysbalance, nebo máte velký problém s konkrétní tělesnou partií). Během tréninku měníte náročnost, intenzitu a rychlost cvičení. Desku si posouváte, čímž zvyšujete náročnost a také vytváříte nové možnosti pro další cviky. Na lekci Gravity si vyberte pohodlné oblečení a obuv. Oblečení by nemělo být příliš volné, aby se Vám při rychlém pohybu nezachytlo do kolejničky. Z toho samého důvodu musíte mít i svázané vlasy v culíku, nebo schované v kšiltovce, aby během posunování na stroji nedošlo ke zranění. Během lekce také přivítáte, pokud si vezmete láhev vody a ručník.

Konečně stojí za to říci, že se rozlišuje mezi 4 formami Gravity cvičení. Je tu Personal Training – kde se cvičí buď individuálně, nebo ve skupině o maximálně pěti lidech. Druhou verzí je Group Training, kde se cvičí ve skupině se speciálně zaměřenými bloky cviků – může se jednat buď o zaměření na určitou partii těla, nebo je to zaměření se na určitou sportovní disciplínu (na tuto lekci se tak objedná tým hokejistů, který hledá alternativu ke svému tréninku). Třetí možností je Gravity Pilates, které se cvičí hlavně individuálně a posilují se tu především svaly kolem páteře. Posuvná deska dopřává pro pilates až 250 pozic. A čtvrtou variantou je druh Gravity s názvem Post Rehab. Jak z názvu vyplývá, jedná se o rehabilitační, často poúrazové cvičení. Navštěvují ho také ti, kteří mají nějaký zdravotní problém, posilovna jim nevyhovuje a potřebují individuální přístup.

Gravity fitness

zdroj: youtube.com, jwoww.com1, blogto.com

Přidej se k 30 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
Poděkuj autorovi
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________