Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

FLOWIN DANCE

Martina Vašáková
Martina Vašáková 2. 4. 2013
1
FLOWIN DANCE

Chcete zhubnout, posílit své tělo a ještě si zatančit? Vyzkoušejte novinku na trhu sálových lekcí - právě tou je Flowin dance!

FLOWIN DANCE

Flowin dance je aerobní cvičení, který zatočí s vašimi tuky. Na podložce Flowin se spojuje tanec, funkční trénink a zábava. Cvičí se na velké černé gumové podložce a dalších malých kulatých či oválných podložkách, které máte pod rukama či nohama a zvesela se pohybuje z jedné strany velké podložky na druhou. Podložky umístěné pod koleny, lokty, chodidly či dlaněmi umožňují dělat pohyby skluzem, takže se při tréninku značně využívá váhy vlastního těla.

V roce 2009 vytvořily tuto novou fitness metodu slovenská cvičitelka Veronika Klenková a choreografka Lucie Racková. Samotný Flowin sice pochází ze Švédska, kde se užíval jako funkční silový trénink pro desetibojaře a další atlety, ale tuto metodu Klenková s Rackovou převzaly a daly jí taneční šťávu (a tedy i více aerobní rozměr). Dnes se běžně cvičí v Itálii či Německu, ale své místo si vydobývá také u nás. Díky tření tréninkových ploch je cvičení intenzivní, zapojí maximum svalů těla a to bez všelijakých činek a dalších pomůcek. Trénink umožňuje jen váha vašeho těla a fyzikální zákony o tření ploch.

Flowin dance

Proč zkusit Flowin dance?

 • Zábavná a přitom jednoduchá (i když účinná) forma tance
 • Tvaruje celou postavu, posiluje i hluboký stabilizační systém
 • Zlepšuje držení těla
 • Efektivně odbourává tuky
 • Třecí pohyb, na kterém Flowin dance pracuje, je účinná forma posilování
 • Zlepšuje se činnost kardiovaskulárního systému
 • Šetrný ke kloubům
 • Zaměřuje se i na svalstvo pánevního dna

Cviky, které se na Flowin dance objevují, jsou známé, jedná se o různé úkroky stranou, výpady vzad a lehké posilování, ale tréninková podložka tyto známé cviky zintenzivňuje a lehce modifikuje. Základem je stát při cvičení rovně, cítit body pod patou, chodidlem a palcem. Během Flowin dance se hlavně tančí, takže se můžete těšit na taneční hudbu, která Vás nabije energií. Aniž byste si to uvědomovali, posílíte také svaly hlubokého stabilizačního systému, které u jiných aerobních cvičení pracují jen málokdy. Trénink je výborný pro Váš kardiovaskulární systém, mimo to je ale šetrný k Vašim kloubům, protože se díky technice skluzů nedočkáte žádných otřesů. Toto cvičení také perfektně tvaruje Vaši postavu a zpevňuje svalstvo pánevního dna. Zlepší se také Vaše kondice, síly, flexibilita a vytrvalost. Během Flowin dance si zatančíte, zaposilujete, spálíte kalorie a také se pobavíte. Taneční kroky přitom nejsou nijak náročné, takže se nemusíte bát Flowin dance navštívit i pokud se nepokládáte za tanečně nadaného.

Jak vypadá lekce Flowin dance? Celá lekce trvá asi 45 – 60 minut. Na začátku Vás lektorka seznámí se základními principy (stát rovně, vnímat svá chodidla). Na rozdíl od klasického Flowinu nemusíte mít chodidla přitisknutá k podložce celá, pata se při mnoha cvicích odlepuje od země a umožňuje Vám lepší taneční krok. Začíná se jednodušším rozehřátím a pokračuje se náročnějšími až posilovacími cviky, při kterých ale spíše tančíte, než posilujete. Deset minut je ale věnováno čistému posilování paží a břicha, jinak se tančí, i když s důrazem například na stehna či hýždě. Některé pohyby jsou pro začátečníky složité, zapojujete svaly, o kterých ani nevíte, že je máte, ale po pár lekcích Flowin dance všemu přijdete na kloub. Na konci se tempo opět zpomaluje a přechází se ke krátkému strečinku a relaxaci. Celá lekce probíhá za zvuků taneční hudby (mamba, jazz, samba, rock’n’roll).

Na lekci budete potřebovat pohodlné oblečení, láhev vody a ručník. Můžete tančit ve sportovní obuvi i bez ní, to záleží jen na Vás. Lekci Flowin dance může navštívit každý bez ohledu na věk, pohlaví či tělesnou kondici. Jedinou překážkou může být, že se u nás cvičí zatím pouze v Praze. Pokud byste ale chtěli do této aktivity investovat, můžete si koupit podložku a DVD slovenských cvičitelek přímo domů.

Flowin dance - video

zdroj: youtube.com, httpresources.sport-tiedje.com, www.winfried-mett.de

Přidej se k 30 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________