Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

MOVE IT – FUNKČNÍ TRÉNINK KAŽDODENNÍCH POHYBŮ

Martina Vašáková
Martina Vašáková 22. 4. 2013
MOVE IT – FUNKČNÍ TRÉNINK KAŽDODENNÍCH POHYBŮ

Chcete úsilí vyložené při tréninku uplatnit i v běžném životě? Chcete zapojit všechny svaly těla a pořádně se zapotit? Tak do toho! Je tu pro vás Move It!

MOVE IT – FUNKČNÍ TRÉNINK KAŽDODENNÍCH POHYBŮ

Move It je funkční trénink, který je založený na našich každodenních pohybech. Kromě shození přebytečných kil, zpevnění postavy a zvýšení sebevědomí, si tak dopomůžete k lepšímu fungování v každodenním životě. Posilovací cviky jsou jednoduché, ale přitom se při nich pořádně zapotíte. Připraví vás například na to, abyste zvládli uložení těžkého kufru do prostoru nad hlavou bez větších problémů. Může se to zdát jako maličkost, ale i to si vyžaduje trénink. Ať už pouze jdete ze schodů, vytíráte, nebo otevíráte ledničku, dopomáhá vám k těmto úkonům mnoho skupin svalů vašeho těla.

„Move It“ znamená ve volném překladu „rozhýbej to“ – instruktoři myslí na rozhýbání těla, i předmětu, s kterým se cvičí. Tělo při tréninku zapojíte ve všech třech rovinách pohybů, a užijete také maximum svalů těla, protože většinu používáte při každodenních úkonech. Funkční trénink je pomalý, plynulý a rytmický, části se cvičí v návaznosti, vnímáte celé tělo, ne jen část těla, na kterou je právě při daném posilování kladen důraz. Move It obsahuje šest základních prvků, který má mít funkční trénink. Těmi jsou tlak, tah, rotace, dřep, výpad a předklon. Jednotlivé cviky jsou těmto základním prvkům přizpůsobeny. Cvičí se jak s pomůckami, tak s váhou vlastního těla. Využívá se pomůcek jako je TRX posilovací systém, činky, medicinbaly, overbally, gumičky, balanční podložky, míč bosu, nebo vak s pískem. Vždy se cvičí s takovou vahou, na jakou si jedinec sám troufne.

Proč vyzkoušet Move It?

 • Zpevnění celého těla
 • Posilování maxima svalových skupin
 • Využitelnost v běžném životě
 • Rozvoj síly, flexibility, kondice
 • Nenáročnost pro klouby

Na rozdíl od jiných posilovacích strojů, se cvičí Move It nikoli izolovaně a na jedné rovině, ale přirozeně – ve všech rovinách a komplexně. Izolované cviky procvičují svaly, ne pohyb samotný. A Move It byl po léta tvořen instruktory a sportovci proto, aby byl účinný i v běžném životě. Díky izolovanému cvičení se tedy možná přitáhnete stokrát na hrazdě, ale díky Move It se naučíte správnou techniku dřepu, kterou využijete při vstávání a sedání na židli každý den. Díky takové průpravě vám nikdy nebude hrozit, že si při běžných denních činnostech přivodíte nějaké zranění a budete během dne fungovat mnohem lépe a efektivněji.

MoveitDíky lekcím Move It se zbavíte přebytečných kil, zpevníte tělo, budete silnější, ohebnější, pružnější. Svalstvo se posiluje komplexně, takže se nemusíte bát svalových dysbalancí. Důsledkem tréninku také nejsou žádné otřesy, takže se nemusíte bát problémům s klouby. Cvičení je vhodné pro každého, muže i ženy, každého věku a jakékoliv tělesné kondice. Každý lektor také sestavuje cvičení jinak, někdo spíše formou hry, jiný jako náročnou formu cvičení. Je tedy jen na vás, jaké lekce si přijdete vyzkoušet, každý by si tu měl přijít na své, zvláště pokud vás nebaví lekce tance ani izolované cvičení v posilovně. Move It slibuje rychlé výsledky, žádné náročné choreografie a zábavu namísto stereotypního nudného tréninku.

Jak taková lekce Move It vypadá? Lekce většinou trvá 60 minut. Už když přijdete do tělocvičny, zdá se vám, že se bude jednat o kruhový trénink. Jednotlivé cvičební pomůcky jsou totiž umístěny kolem sebe po místnosti. Lektor nejprve vysvětlí, o co se jedná a jak se bude cvičit. Na začátku vás čeká klasické rozběhání a zahřátí, které protáhne vaše svaly a připraví je na zátěž. Následně se všichni účastníci postaví na nějaké stanoviště a lektor spustí trénink. Na každém stanovišti setrváte třicet vteřin až minutu, jednak podle pokynů instruktora, jednak podle vaší fyzické kondice. Snažte se ale vždy využít maximum času a cvik opakovat co nejvícekrát. Během patnácti vteřinové pauzy se přesunete na další stanoviště a opět 30vteřin až 1minutu vykonáváte instruktorem stanovený cvik. Záleží pouze na instruktorovi a velikosti cvičební plochy, s kolika pomůckami budete cvičit a jak tedy bude cvičební kruh velký. Kromě prvků funkčního tréninku zde můžete nacvičovat i trénink silový, pokud má v běžném životě nějaké uplatněním. Při lekcích Move It je k dispozici nepřeberné množství cvičení a metod, vše se odvíjí od možnosti prostoru, kvalit lektora, a množství pomůcek. Na závěr se jako vždy protáhnete, aby vás svaly druhý den příliš netrápily.

Fuknkční trénink Move It může mít několik podob. Kromě klasického Move It, kde se nacvičují pohyby, které využijete i v životě, dále existuje Move It Power, Dynamic, Balance a Kids. Každý z názvu snad mluví sám za sebe, u prvního zvýšíte pomocí pomůcek i váhy vlastního těla svou sílu a zpevnít  celé tělo, u druhého budete cvičit při větší tepové frekvenci a budete více redukovat svou hmotnost, u třetího se zaměříte na rovnováhu, budete posilovat všechny svaly těla, a především „core“ jako centrum všech pohybů. Move It Kids, je určen dětem, které tu budou rozvíjet základní pohybové schopnosti. Ne každé fitness centrum, ale nabízí všechny tyto lekce. Move It si dnes můžete zacvičit například v  Brně, Pardubicích, Žamberku nebo Opavě.

Move It - trénink

zdroj: youtube.com

Přidej se k 30 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
Poděkuj autorovi
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________