Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

ELEGANCE, PŘIROZENOST, TANEC = PortDeBras

Martina Vašáková
Martina Vašáková 17. 5. 2013
ELEGANCE, PŘIROZENOST, TANEC = PortDeBras

Chcete tančit pomalu, elegantně a ladně? Chcete posílit a vyrýsovat své tělo? Chcete rozvíjet přirozené pohyby? Vyzkoušejte oblíbené fitness cvičení PortDeBras!

ELEGANCE, PŘIROZENOST, TANEC = PortDeBras

PortDeBras je taneční fitness program, s kterým budete tančit pomalu, přirozeně a ladně, a budete mít své tělo dokonale pod kontrolou. Jedná se o formu propojení tance a strečinku. Cvičební program PortDeBras vznikl v roce 2006 v ruské Moskvě. Choreograf Vladimír Sněžik se španělským fitness trenérem stojícím za vytvořením power strech, Juliem Dieguezem Papiem, spojili prvky klasického tance, baletu, strečinku a posturálních technik a vytvořil cvičení, které pojmenovali PortDeBras. PortdeBras je sport který se cvičí s rozmyslem. Cílem je, aby si cvičenec uvědomoval všechny své pohyby a naučil se své tělo dokonale kontrolovat. I přesto, že je PortDeBras tanec, nejedná se o žádné ztřeštěné rychlé vybití, netančí se na rychlou hubu jako při zumbě, ani tu nejde o sexy vrtění, které najdeme u mamby. Takové rychlé tance se snaží dohnat hubu, podle cvičitelů se tak zatěžují kyčle a kotníky. U PortDeBras jde o přirozený pohyb, kde se musí dodržovat správné držení těla. Paže jsou napnuté, kombinují se pohyby rukou a nohou, celé tělo stojí rovně a cvičenec má každý svůj pohyb pod kontrolou. Připravte se, že se při PortDeBras pořádně zapotíte!

Přesto, že dá PortDeBras zabrat, může začít s tréninky i úplný začátečník, nesportovec bez jakékoli taneční zkušenosti. Lekce jsou upravené i pro začátečníky, takže můžete být s ostatními na stejné úrovni a postupně sledovat své zlepšení. PortDeBras zaujme především ty, pro které je zumba, mamba, nebo taneční aerobik moc rychlý a jóga či pilates naopak příliš statické. PortDeBras je pomalý ladný tanec, ale přitom i dynamické cvičení.  Bude bavit ty, kteří se chtějí při cvičení na své tělo soustředit a podpořit tak svůj duchovní rozvoj. Ocení ho také lidé s bolestmi zad, svalovými disbalancemi, ale také těhotné ženy.

Proč zkusit PortDeBras?

 • Pomalý, elegantní, přirozený a přitom dynamický tanec
 • Zlepšení držení těla
 • Posílení všech svalových skupin, především zádového svalstva – uvolnění a mobilizování páteře i kloubních spojení
 • Zpevní a posílí svalstvo trupu
 • Zlepšení koordinace a flexibility
 • Ladnější chůze i ostatní každodenní pohyby
 • Uvolní tělo i mysl
 • Pomáhá při redukci hmotnosti

Port de Bras je v baletu označení pro ladnou práci paží. Při PortdeBrass se tančí, posiluje a i se protahují zkrácené svaly či ztuhlé klouby. Jak už bylo řečeno, cvičení bylo vytvořeno i z posturálních technik. Tyto techniky pracují s napětím svalstva při chůzi, stání i sezení a posilují především hluboký stabilizační systém. Při tomto cvičebním programu tedy zapojíte opravdu hodně svalových skupin. Bez pochyby ale nejvíce paže, které jsou po celou dobu cvičení zapojované a dociluje se jimi tolik žádané elegance a ladnosti.  

PortDeBras

Jak vypadá lekce PortDeBras? Lekce trvá obyčejně 60 minut. Tančí se na příjemnou, často i relaxační hudbu. Využívají se styly jako ethnic ambients nebo chillout. Hudba udržuje tempo a atmosféru lekce. Na začátku hodiny čeká nováčky seznámení s myšlenkou programu a následuje pravidelné protažení. Ukazují se základní pohyby rukou a přidávají se k nim i nohy. Některé prvky jsou převzaté i z baletu. Při hlavní části se nacvičuje choreografie, dostatečně složitá, aby ji nepohrdl sportovec s taneční průpravou, ale přitom jednoduchá, aby ji zvládl i začátečník a byla lehce zapamatovatelná. Po celou dobu cvičení je třeba mít zpevněné tělo. Zabrat dostanou především paže. Tančí se i v balančních polohách, které dají zabrat mnoha svalovým skupinám najednou. I při nich je ale nutné udržet ramena a paže ve správné pozici. Celá hodina běží v příjemném tempu, cvičenec se většinou drží v aerobním pásu, takže bez problému spaluje i tuky. Závěr hodiny je věnován klasickému protažení, kromě toho tu ale cvičence čeká posilování břišních svalů a pánevního dna.

Při PortDeBras nepotřebujete žádné speciální pomůcky. Stačí pohodlné oblečení – volnější oblečení, klidně i triko s dlouhým rukávem pro ladnější pohyb paží. Cvičí se naboso, v ponožkách nebo baletních piškotkách. Oceníte také láhev vody a ručník.

PortDeBras - video

zdroj: httpskidki.newsproject.ru, ballerobica.com, youtube.com

Přidej se k 31 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________