Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Radka Prášková: "chci do profi BIKINI"

Jan Caha
Jan Caha 22. 7. 2013
Radka Prášková: "chci do profi BIKINI"

Kulturistů již bylo dost, zkusme tedy nyní zabrousit mezi něžné dívky do stále populárnější kategorie BIKINI. Jednou z našich želízek v ohni a závodnicí s mezinárodní zkušeností je Radka Zvolánek Prášková. Do velkého kolotoče BIKINI nastoupla v loňském roce, kdy se velmi úspěšně účastnila MČR  a následně ME. Na podzim si vyzkoušela i soutěž Amateur BIKINI Olympia, která byla součástí EVL´s Prague Pro. Na této soutěži skončila ve velké konkurenci na desátém místě. Aktuálně se připravuje na svoje další vystoupení. Tím bude zářijové Mistrovství světa BIKINI na Ukrajině.

Radka Prášková: "chci do profi BIKINI"

V minulém roce jsi absolvovala Mistrovství Evropy, ČR a na závěr i soutěž BIKINI Olympia Amateur. Jak bys celou svoji soutěžní sezónu zhodnotila?

Moje první soutěžní sezóna započala právě loni, kdy jsem se blíže obeznámila s tím, jak to v této kategorii chodí.

Jsem ráda, že jsem díky státní trenérce reprezentace žen Zdence Razýmové, která si mě všimla na Mistrovství Čech, dostala možnost zúčastnit se i Mistrovství Evropy, a to v podstatě jako úplný nováček.  Je důležité vidět a také se porovnat s těmi nejlepšími v dané kategorii. Ačkoliv jsem v červnu zjistila, že mám opět výhřez ploténky (již jsem byla jednou operovaná), s mým trenérem, Filipem Grznárem, jsme se rozhodli i přesto připravit se na BIKINI Olympia Amateur už z toho důvodu, že se tato prestižní akce konala v ČR poprvé a měla jsem možnost vidět profesionálky kategorie bikini na vlastní oči.

Radka PráškováPokud se nepletu, skončila jsi na desáté pozici. Jak hodnotíš tento výsledek?

Získala jsem nové zkušenosti, postavila jsem se svému strachu (jsem introvert J) a vím, na čem musím zapracovat, které slabiny vypilovat. A stejně tak jako Mistrovství Evropy, i účast na EVL´s Prague Pro mi rozšířila obzory a dala novou motivaci pokračovat v této kategorii a neustále se v ní zlepšovat – nejen co se týče těla, ale i prezentace na pódiu.

Jsem si vědoma jak svých předností, tak slabin a pokud mám hodnotit výsledek? Dané konkrétní hodnocení pro mě není irelevantní, respektuji ho a určitě je pro mě spíše motivací, motorem, který mě nakopl, abych na sobě co nejvíce zapracovala a příště dosáhla výsledku lepšího.

V letošním roce jsme tě měli možnost vidět opět na soustředění reprezentace IFBB. Co je tedy cílem roku 2013.

Cílem pro tento rok je pro mě stále zlepšovat svou formu a získat kvalitní hodnocení na všech závodech, kterých se plánuji zúčastnit, ovšem největší pozornost samozřejmě v současné chvíli směřuji k Mistrovství světa, které se koná v polovině září na Ukrajině.

Je důležité si uvědomit, že vždy není vše, jak si člověk přeje, ale já osobně věřím tomu, že když má člověk nějaký cíl a dá do toho, aby ho dosáhl vše, není překážky, kterou by nepřekonal a svého cíle dosáhne. Když se chce, všechno jde.

Jednou z překážek pro mě zásadních byl již zmíněný výhřez meziobratlové ploténky, který vyústil koncem ledna tohoto roku v druhou operaci páteře, při níž mi již byla dána náhrada ploténky a obratle mi byly sešroubovány. Po rychlé rekonvalescenci spojené s rehabilitací jsem začala s přípravou, bohužel jsem nestihla „Čechy“ a „republiku“, ale nyní jsem již v plné přípravě na podzimní závody, zvláště na MS. Připravuje mě právě Zdenka Razýmová, která má se závodníky a jejich trénováním velké zkušenosti a já věřím, že pod jejím vedením bude má forma skutečně velmi dobrá.

Pokud bychom se podívali dále do budoucna, je pro tebe zajímavá profesionální scéna BIKINI.

Ano, je to jeden z mých velkých cílů v tomto odvětví. Moje myšlenky k tomu směřují a já budu dělat vše pro to, abych dosáhla i tohoto cíle – závodit na profesionální scéně bok po boku těch nejlepších.

Bikini jsou na vzestupu. Pokud bys mohla dívkám, které také chtějí v budoucnu nakouknout do této kategorie dát jednu radu. Jaká by to byla?

Je skvělé, že je tato kategorie čím dál tím více v oblíbě. Trend zdravě vypadajícího zpevněného ženského těla by měl být prosazován podle mě co nejvíce. Nejen pro to, aby byly motivovány ženy všech věkových kategorií z řad široké veřejnosti a nebály se pravidelně navštěvovat fitness centra, ale také pro to, že v dnešní době, kdy má až příliš mnoho lidí problém s nadváhou díky nezdravé stravě a nedostatku pohybu, může být každá závodnice kategorie bikini vhodným vzorem pro mnoho mladých slečen a motivací k tomu začít žít zdravým životním stylem.

Jedna rada pro budoucí závodnice kategorie bikini zní: Jestli věříš tomu, že na to máš, tak na to máš a udělej pro to všechno, nebude to lehké, ale bude to stát za to. Zapomeň ale na zumbu, aerobic apod., začni chodit do fitka cvičit na strojích a s činkami, najdi si dobrého trenéra se zkušenostmi s přípravou závodníků a drž se striktně jeho rad. (Pozn.: Nemám nic proti Zumbě nebo podobným aktivitám, ale budoucí bikini závodnice získá tělo, které by měla mít závodnice této kategorie, jen díky tréninkům v posilovně.)

Děkuji za rozhovor, přeji hodně štěstí v závěru přípravy a budu se těšit na výsledky vystoupení na Ukrajině.

Radka Zvolánek PráškováRadka Zvolánek PráškováRadka Zvolánek Prášková

 

Aktuální forma z poloviny července 2013

zdroj foto: facebook.com, ivanmladenov.com
 

Přidej se k 30 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________