Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Lukáš Topinka - rozhovor o návratu na pódia

Jan Caha
Jan Caha před 8 lety
Lukáš Topinka - rozhovor o návratu na pódia

Dlouho jsme o něm neslyšeli, přesto byl v povědomí fanoušků kulturistiky v ČR a stále se kolem ní tak nějak motal. Po jeho vítězství na posledním MS se rozhodl ve velmi mladém věku ukončit kariéru, dnes však obrátil a po změně vedené SKFČR ohlásil svůj návrat na soutěžní pódia, a to hned v podobě snahy o účast na podzimním Mistrovství světa. O kom je řeč? Přeci o Lukáši Topinkovi - jihlavském závodníkovi, který jako trenér stojí za letošním Mistrem ČR Jindrou Musilem, a který má na svém kontě dvě prvenství z Mistrovství světa. Jaký je důvod jeho návratu na pódium?

Lukáš Topinka - rozhovor o návratu na pódia

Lukáši, dlouho jsme tě na pódiu neviděli a hodně hlasitě se hovořilo o konci tvé soutěžní kariéry. Co tě nakoplo zpět do přípravy?

Nejvíc mě nakopla neúspěšná nominace Jindry Musila na podzimní MS juniorů a zase chuť se poměřit se světovou špičkou a dokázat, že ještě nepatřím " do starého železa".

Tuším, že jsi hovořil o špatných poměrech v reprezentaci IFBB. Co bylo hlavním důvodem odchodu ze scény a pauzy?

Ano, když jsem v roce 2009 skončil se závoděním bylo mi špatně z lidí, kteří se ve svazu pohybovali a celková atmosféra uvnitř svazu se mi nelíbila a nikdy sem se tím netajil. Jsem člověk, kteří dokáže pochválit, ocenit, ale nebylo co...Nynější situace je doufám už lepší, protože se změnilo vedení.

Jaký je cíl pro letošní rok?

Cílem pro letošní rok je mistrovství světa mužů v klasické kulturistice do 175 cm. Sledoval jsem trošku konkurenci a myslím, že pokud vyjde forma tak jak si představuji, tak by to mohlo cinknout. Ale přece jen to je první rok mezi muži tak uvidíme. Každopádně nejedu se zúčastnit, jedu udělat špičkovou formu a dobrý výsledek.

Lukáš TopinkaNa posledních soutěžích jsi byl ještě jako junior. Nyní jdeš do mužů. S jakým výsledkem se př své premiéře spokojíš? A co se vlastně změnilo od dob, kdy jsi byl junior (práce, bydlení...).

Pracuji ve fitku jako trenér a barová obsluha, osamostatnil jsem se, když jsem si koupil byt. Už to není takový ten bezstarostný život mladého kluka, ale člověk má spoustu povinností, ale já to beru jako výzvu.

Jsi znám svým rozvojem dolních končetin. Zkus nám popsat trénink právě této partie.

Řekl bych né až tak rozvojem jako připraveností. Objemy nebyly nikdy moje silná stránka, spíš připravenost. Trénuji je hodně tvrdě. Cviky mám stejné jako 99% lidí. Základ jsou dřepy a předkopávání.

V letošní přípravě jsi trénoval Jindru Musila, získali jste zlato na MČR. Jistě se jedná o zadostiučinění po nedopadlé nominaci na MS. Jaké jsou Jindrovy další plány?

Jindra vyhrál republiku sám svojí celoroční dřinou a 100% oddanosti tomuto sportu. Já mu pouze pomohl. Trenér je ten kdo s člověkem cvičí každý trénink, skládá mu jídelníček, jezdí s ním na závody atd. Pokud vím, tak by se chtěl Jindra připravit na ME 2014.

Stojí za tebou několik velmi zajímavých sponzorů. Chceš jim poděkovat?

Ano, mým generálním sponzorem je firma WSM LLC, která se zabývá financemi, dalšímy partnery jsou firma Mad Max, která mě komplet obléká, a obchod fitnessworld, který mě zásobuje doplňky výživy Peak a QNT. V neposlední řadě fitness fitpeople, kde mám perfektní zázemí na tréninky.

Děkuji a přeji hodně úspěchůpři návratu na soutěžní pódia i v osobním životě.

Lukáš Topinka - Mistrovství světa 2009

Foto: sizeandsymmetry.com

Přidej se k 29 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
Poděkuj autorovi
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________