Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Rich Froning - profil crossfitera

Jan Caha
Jan Caha 5. 8. 2013
Rich Froning - profil crossfitera

Je nejznámějším crossfiterem na planetě. Dokázal třikrát zvítězit na velmi prestižní Reebok CrossFit games a je považován za nejzdatnějšího sportovce na planetě. O kom je řeč? O Richi Froningovi - člověku, který dal CrossFitu tvář.

Když jsem se díval poprvé na obálku české verze MUSCLE&FITNESS, kde byl jako titulní postava Rich Froning , řekl jsem si: "doufám, že je krosfiťák na obálce masklu poprvé a naposledy". Dnes si to již nemyslím, po své zkušenosti crossfitového tréninku, seznámení se s nadšenci pro tento sport a zjištění, jak je vlastně CrossFit náročný, bych klidně uvítal na obálce i v obsahu populárních médií více CrossFitu. Nebojte, nehodlám opustit vody bodybuildingu. To je sport, který považuji za ten psychycky i fyzicky nejnáročnější a skutečný, nicméně smekám před CrossFitery a jejich snahou o pozvednutí světa FITNESS. Podívejme se dnes na profil člověka, který je synonymem pro CrossFit. Tím je šestadvacetiletý Rich Froning - živoucí legenda tohoto sportu a již dnes člověk, který nese přívlastek "neporazitelný".

Rich Froning - profil

Základní informace
Narozen July 21, 1987 (26 let)
Mount Clemens, Michigan, U.S.
Bydliště Cookeville, Tennessee, U.S.
Vzdělání Tennessee Tech (Exercise Science)
Zaměstnání CrossFit Athlete
Výška 5 ft 9 in (1.75 m)
Hmotnost 195 lb (88 kg)
Manželka Hillary Froning
Sport
Sport CrossFit
Výkony a tituly
Tituly
 • 2011 Crossfit Games Champion
 • 2012 Crossfit Games Champion
 • 2013 Crossfit Games Champion
Osobní maxima
 • Clean and Jerk: 370 lb (170 kg)
 • Snatch: 300 lb (140 kg)
 • Deadlift: 545 lb (247 kg)
 • Backsquat:445 lb (202 kg)

Rich Froning Jr. se narodil 21. července 1987. Rich je americký profesionální sportovec v disciplíně zvané CrossFit. CrossFit poprvé zakusil v roce 2009, o rok později se účastnil prvních crossfitových her, kde skončil druhý. Od roku 2011 pravidelně na těchto hrách vítězí a dnes má na svém kontě již tři rekordní tituly. Ač se historie her píše od rou 2007, Rich se dostal na vrchol právě v době, kdy se CrossFit stal celosvětovou záležitostí a právě proto roste i jeho popularita. Rich se stal prvním člověkem, který získal titul "the Fittest man on the Earth" a to právě díky prvním místůmna soutěžích v CrossFitu 2011, 2012 a 2013 (dnes známých jako Reebok CrossFit Games). Jedna z žen má na svém kontě něco podobného a sice dvě vítězství - Annie Thorisdottir byla první žena, která dokázala zopakovat svoje vítězství a vyhrát v letech 2011 a 2012. Froning dal výkonnosti v CrossFitu jiný rozměr a dokáže porážet známá jména, jako jsou Graham Holmberg, Matt Chan, Chris Spealler, Jason Khalipa a mnoho dalších.

Froning se narodil v Mount Clemens v Michigau, nedlouho na to se však přestěhoval do Cookeville v Tennessee, kde v současnosti žije. Tam navštěvoval Cookeville High School, kde hrál baseball a působil v těamu jako druhý metař. Velmi dobrý byl také v americkém fotbalu. Po absolvování v roce 2005, kdy opustil školu, Froning obdržel stipendium na baseball Walter State Community College. Zde však dlouho nevydržel a rozhodl se ukončit svoji baseballovou kariéru. Musel se zamyslet nad tím, co bude dále dělat. Začal tedy pracovat jako profesionální hasič v Cookeville. Ve studiu však stále v této době pokračuje na technologické universitě v Tennessee. Aby byl dobrým hasičem, začal se zajímat o crossfitový trénink. V roce 2009 začal v této disciplíně také závodit. Dnes je nejznámějším CrossFiterem. Od roku 2010 je profesionálním sportovcem.

V roce 2010 se Froning dostal na 2010 CrossFit Games pro střední východ. Froning vyhrál tuto oblastní soutěž, to mu otevřelo dveře do finále 2010 CrossFit Games. Během těchto her již zazářil, nicméně jeho vítězstí se nekonalo, důvodem byl šplh na laně, který nezvládl zcela vhodně. Od roku 2011 vítězí na crossfitovýchhrách s pravidelností a letos si připsal třetí titul v řadě. Rich nedávno otevřel vlastní CrossFitovou pobočku  v Cookeville, Tennessee. Kromě toho, Froning nadále cestuje po světě, aby představoval CrossFit a svého sponzora společnost BSN. 

Rich Froning

 

Rich Froning - fotogalerie

Přidej se k 31 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________
 • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

  ____________________