MusclePharm New Assault™ - Recenze

Jan Caha
Jan Caha před 6 lety
13 minut čtení
MusclePharm New Assault™ - Recenze

Recenze novinky v předtréninkové stimulaci od značky MusclePharm, právě tímto suplementem je New Assault™. Pokračování velmi úspěšné ságy "asaultů", která ovlivnila suplementační trh a nastolila nový trend v pre-workout suplementech.

MusclePharm New Assault™ - Recenze

Úvodní slovo

Jeden Assault od společnosti MusclePharm zde již byl, a nutno říct, že si vysloužil poměrně slušnou odezvu u zákazníků i stále velmi aktivní kupovanost. Nyní je však čas na změnu. V podobném duchu jako automobilky připravují "facelift" pro svoje vlajková auta, tak i společnost MusclePharm sáhla k podobnému kroku. Je tomu přesně tak. I když inovace nejsou v suplementačním průmyslu novinkou, tak přeci jen nejsou tak běžné a povětšinou se setkáme se zcela novým produktem. Zcela nový je také MusclePharm New Assault™, který je zcela odlišný svým složením, inovativní, ale přesto těží z věhlasného jména předchozího Assaultu. O tom, co výrobce vedlo právě k této změně, můžeme pouze spekulovat, samozřejmostí je fakt, že tento produkt by ještě více měl odrážet požadavky zákazníků.

Složení MusclePharm New Assault™

I když by se mohlo nabízet, že výrobce MusclePharm změnil ve složení pouze něco málo a nazval to novinkou, není to tak. MusclePharm si dal opravdu záležet na tom, aby se nový Assault svému dospělejšímu bratru příliš nepodobal. Co je tedy v Assaultu nového?

MusclePharm New Assault™ - recenze

Složení MusclePharm New Assault™

Co nás může trochu zmást je množství novinek, které nejsou ještě zcela probádány a také tradičních amerických patentovaných směsí, do kterých zcela bezpečně nevidíme a ani bychom vlastně neměli, protože se jedná o patent. Co můžeme jistě říct je, že oproti staré verzi se nám z nového Assaultu vytratila vysoká dávka BCAA, která je nyní reprezentována BCAA nitrátem, ale pouze v symbolickém množství. Stejně tak se snížilo množství beta-alaninu ze 4 g na 2 g. To můžeme chápat jako krok zpět, nicméně další technologie, zajímavé a moderní výrobní postupy založené na vědeckém výzkumu mohou naše mínění ještě zcela zvrátit. Jak vypadá složení komplexně, tedy prostřednictvím hlavních pěti pilířů nového Assaultu? Těmi jsou:

1.  amplifikátor ATP  a regulátor dopadů kyseliny mléčné

2.  směs na podporu výkonnosti s nitrátovou technologií ION-3

3.  aktivátor buněčné energie a inzulinu

4.  stimulátor energie a nervové soustavy

5.  hydratační systém

Podívejme se na ně  trochu blíže:

Než začneme s hodnocením nového Assaultu, připomeňme si, co nám nabízel ten starý v jedné dávce. V ní jsme měli možnost nalézt 4 g beta-alaninu, 5 g kreatinu, 6 g BCAA a 1,5 g citrulinu, dále pak transportní mechanismy a směs vitamínů a minerálních látek.

1. amplifikátor ATP a dokonalý odstraňovač dopadů kyseliny mléčné - každá dávka obsahuje 2 g beta alaninu (v původním Assaultu byly 4 g beta-alaninu) Carnosyn, který zmírňuje účinky kyseliny mléčné a zároveň zvedá výkonnost a posiluje vytrvalost svalstva v průběhu vysoce intenzivní fyzické aktivity. Dávka 2 g je doporučeným množstvím účinné látky, bez problému bude tedy fungovat požadovaným směrem. Dále výtažek z červené řepy, který vede ke krátkodobému i dlouhodobému nárůstu produkce oxidu dusnatého a DMG, které snižuje riziko vzniku svalové infekce při tréninku.

2.  směs na podporu výkonnosti s nitrátovou technologií ION-3 -  v tomto produktu nalezneme kreatin, arginin a BCAA ve formě nitrátu zpracovaného s technologií ION-3 . Sloučeniny kyseliny dusičné a účinné látky nejsou zcela prozkoumány, nitráty však již ano a zejména v rychlostních sportechse setkávají s nesčetnými benefity. Dusičnany samotné již byly podrobeny dostatkům vědeckých výzkumů. Možná zajímavostí je, že dusičnany pochází ze zemědělského průmyslu, kde slouží jako hnojiva nebo jako látka k výrobě střelného prachu. Nyní se dostaly i do sportovní výživy. Teorie pracuje s tím, že dusičnany díky vysoké stimulaci produkce oxidu dusnatého a roztahování cév, napomáhají vstřebávání účinných látek. Ty pak pracují na stejné úrovni, ale samozřejmě efektivněji, jak je známe. Kreatin tedy zvyšuje svalovou sílu, regeneraci a růst. Arginin podporuje vasodilataci, napumpování a produkci růstového hormonu a BCAA zabraňují svalovému katabolismu. O tom, co jsou vlastně nitráty (dusičnany). Sedozvíme níže.

3. aktivátor buněčné energie a inzulinu -  transportní médium je vždy potřebné, a to nejen v předtréninkových suplementech, ale i obecně. Zde se setkáváme s kombinací látek glycin, d-ribóza, dextróza a cinnulin PF. Tyto složky způsobují zvýšení hladin inzulinu, který urychluje metabolismus, absorpci živin a růst a regeneraci svalů.

4. stimulátor energie a nervové soustavy - občas se mi zdá, že pokud výrobce použije zcela novou a nepříliš známou látku, tak má jednoduše vyhráno, protože mu všichni věří. Stejně tak na mě působí kombinace klasického kofeinu a pterostylbenu. Kofein působí jako stimulátor centrální nervové soustavy, dokáže nás tedy do tréninku patřičně nabudit. V popisku výrobce se však píše, že Pterostylben by měl kofeinu napomoci působit déle. Právě tyto dvě složky jsou zahrnuty v novém patentu PURENERGY™. Tak jak jsem byl po celou dobu poměrně nadšen složením, tak jsem zde skeptický. Ptyrostelben se získává z borůvek, působí na lepší využití tuku, ale nemá stimulační účinky.

5. hydratační systém -  je klasickou složkou Assaultu. Sestaven s cílem udržet energii a zajistit hydrataci organismu. Tato kombinace elektrolytů, prášku z kokosové šťávy, glutaminu a taurinu má za úkol hydratovat organismus.

Celkově tedy můžeme složení produktu opravdu považovat za inovativní a opět obohacující průmysl výroby doplňků stravy a suplementů.

MusclePharm New Assault™ - recenze

Co jsou nitráty (dusičnany)?

Nitráty nebo v ČR spíše dusitany, nejsou pro nás nic nového. Přesto jsou ve sportovní výživě a dnes zejména v kulturistice a silových sportech novinkou. Zařazení nitrátů do sportovní výživy reaguje na fakt, že použití základní látky pro podporu vasodilatace argininu, není u všech dostatečně účinné. Právě proto je tu druhý mechanismus produkce oxidu dusnatého v lidském organismu. Ten vzniká za pomoci nitrátů. Za jejich pomoci dochází ke zlepšení výkonu a sportovní výkonnosti, dalším možným aspektem je i ochrana kardiovaskulárního systému. My se však blíže podívejme na vliv na sportovní výkon.

Jak jsme si již řekli, dusičnany pocházející z půdy, napomáhají v našem organismu vzniku oxidu dusnatého. U argininu probíhá syntéza oxidu dusnatého za pomoci enzymu eNOS (množství a syntéza eNOS se snižuje s intenzitou zátěže), nitráty s tímto enzymem nepracují. Nejsou tedy zcela zatíženy jeho nedostatkem v organismu, který vzniká právě při tréninku. Jejich přeměna začíná v dutině ústní, kde se dusičnany mění na dusitany. Přes krevní barvivo a plazmu se dostávají k tomu, aby se nakonec staly oxidem dusnatým, který podporuje vasodilataci.

Podle dostupných studií, mají nitráty schopnost podporovat vyšší výkon ve vztahu k rostoucí intenzitě tréninku. Je tedy vhodný spíše pro vysoce intenzivní tréninky, kde pracujete s vysokou tréninkovou zátěží, nebo s krátkými pauzami mezi jednotlivými sériemi. Za vše může mluvit studie provedená na dvou skupinách sportovců, kdy jedna z nich konzumovala na dusičnany bohatou šťávu z červené řepy a druhá placebo. U první skupiny se výrazně zvýšil výkon, a to ve smyslu nižší poptávky kyslíku a tím i pozdějšího vyčerpání kreatinových rezerv pro syntézu ATP. Skupina s placebem prováděla vysoko-intenzivní cvičení do selhání po dobu 9 min. a 46 sekund. Skupina s dusičnany pak výrazně déle, a sice 12 min. a 14 sekund.

Jak naznačují studie, nitráty jsou pro sportovní výkon velmi použitelné a mohly by do budoucna napomoci lepšímu výkonu zejména u sportovců ve vysoké intenzitě zatížení. Navíc podpora produkce NO a vasodilatace slibuje v kombinaci s účinnými látkami mnoho benefitů. Na téma nitrátů se budeme v budoucnu věnovat v samostatném článku.

Rozpustnost

Už jsme si zvykli na to, že u produktů společnosti MusclePharm je vždy rozpustonost na vysoké úrovni. Stejně tak tomu je i nyní a my se tedy nemusíme bát, že by nám zůstávaly nějaké aminokyselinové zbytky na sklenici nebo podobné usazeniny, které byly tak tradiční u předtréninkovek i aminokyselinových produktů v dřívějších dobách. Toto může být způsobeno i nižším množstvím BCAA nebo nové nitrátové technologii.

MusclePharm Assault MusclePharm Assault New

Chuť

S chutí produktů MusclePharm jsem měl občas problém. Byly pro mě až příliš sladké a trochu umělé, zejména pak citrusové produkty. Nicméně příchuť ananas/mango mě příjemně překvapila. Jedná se o ovoce, které je v doplňcích stravy přirozeně reprezentováno sladší chutí, takže i toto jsem očekával. Moje trochu vyšší, než běžná dávka, však nebyla nijak nepříjemná, ananas příjemně převažoval nad mangem. Prozatím (po několika dávkách) se těším na tu další a doufám, že tomu tak bude až dokonce balení.

Stravitelnost

Občas jsem měl po předtréninkovkách nepříjemný pocit v žaludku. To u tohoto nehrozí. Nitrátové technologie napomáhají správnému přechodu účinných látek přes žaludeční stěnu a do krve. Není tedy problém s tím, že byste nemohli věnovat tréninku plnou pozornost. Navíc, účinnek suplementu cítíte již po několika málo minutách.

Účinek

Upřímně? Překvapil mě. Nečekal jsem mnoho. S původním Assaultem jsem neměl po delší době již výraznější výsledky, ale nový Assault dal opět nový impulz k tomu, aby se tréninkový plamen rozhořel o trochu více. Nástup nového Assaultu se dostavil po několika málo minutách. Po celou dobu tréninku vydrželo napumpování, které bylo až nezvykle výrazné. Nový Assault také není produktem pro ty z vás, kteří milují "štípání" beta-alaninem. Nový Assault jednoduše v štípe minimálně, což mě osobně vůbec nevadí.

Od původního Assaultu pozoruji nárůst stimulace i honby za tréninkovou intenzitou, kterou od předtréninkového přípravku požaduji. Užívám zhruba o polovinu vyšší dávku, než je doporučená, a to kvůli mé vyšší tělesné hmotnosti. Všem z vás doporučuji začínat na běžné doporučené dávce. Do měsíce se můžete těšit na update ohledně silové výkonnosti v období pravidelného užívání nového Assaultu. Zatím se zdá, že poroste velmi zajímavým směrem!

Verdikt a závěr

Nový Assault je účinný, inovativní doplněk sportovní výživy, který přináší na trh inovativní substance určené ke zlepšení výkonnosti sportovce. Já osobně jsem velmi rád za to, že si do sportovní výživy stále nachází cestu nové látky, které nejsou zcela tradiční a že někteří výrobci dokáží pracovat s vědeckým výzkumem nejen na teoretickém základě, ale také v praktické rovině. MusclePharm New Assault™ má svoje místo v suplementaci kulturistů a milovníku činek, kteří se snaží o maximální tréninkovou intenzitu a nárůst nové svalové hmoty.  Díky obsahu účinných látek ho však využijete i během diety, kdy potřebujete nakopnout k lepšímu výkonu. Nový Assault si rozhodně zaslouží vaši pozornost. Doporučuji ho vyzkoušet. Má hodně daleko od klasického NO-Xplode, kdy člověk běhal po posilovně a nevěděl kam dřív. S novým Assaultem se soustředíte na to, co máte - pokořování vašich výkonnostních limitů.

ZÁVĚREČNÉ HODNOCENÍ
MusclePharm New Assault

Složení: zajímavé a inovativní, obsahuje menší množství beta-alaninu a BCAA než předchozí verze, zajímavé nitrátové frakce účinných látek

8/10

Chuť: příjemná a nenásilná, lehce sladší, mango by mohlo být výraznější

9/10
Stravitelnost: bezproblémová
10/10
Účinnost: očekávaná a poměrně vysoká, menší "štípavost", mohl by více stimulovat
8/10
Rozpustnost:  bezproblémů, minimální sediment (ale přece)
9/10
Poměr cena/užitná hodnota: za 30 dávek a novinku slušná cena
9/10
Celkem 8,83/10
silver award - musclepharm amino 1 Great taste award - MusclePharm Amino 1
 
VÝHODY A NEVÝHODY
MusclePharm New Assault
Klady [ + ] Zápory [ - ]
+ inovativní technologie - nízké množství BCAA a beta-alaninu v základní dávce
+ chuť - neprůhledná "patentovost" v množství jednotlivých složek
+ vědecky podložená účinnost - neprobádané látky
+ vynikající rozpustnost a stravitelnost  
Cena na internetu: 30 dávek za 699,-

MusclePharm Assault New

MusclePharm logo

aktin.cz - internetový obchod se sportovní výživou, proteiny, spalovače tuků

Děkujeme našemu týmu partnerského eshopu za poskytnutí MusclePharm New Assault™ k recenzi.

Byl ti článek užitečný?
Jo, super! Bohužel ne

Diskuze k článku