Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Jak se cvičilo v roce 1918

Jan Caha
Jan Caha 11. 10. 2013
Jak se cvičilo v roce 1918

Přemýšleli jste někdy nad tím, kde se vzaly posilovací stroje a jak se cvičilo na konci první světové války? Není to tak dávno, kdy jsme měli možnost vyzkoušet první cvičení na posilovacích strojích a "mašinách" pro aerobní činnost.

Jak se cvičilo v roce 1918

Zkusme se trochu podívat zpět a představme si dobu počátku dvacátého století. Svět se velmi rychlě mění, stále více se do běžného života dostávají různé stroje a mechanismy, které si lidé před pár lety ani nedokázali představit. Ty tam jsou doby, kdy se válčilo s mečem a kopím a právě nám skončila První světová válka. Přesně toto je doba, kdy se na scénu dostávají první posilovací stroje pro běžné užití. Ano, lidé ještě pořádně nejezdí v autě, ale už cvičí na fitness strojích. A to je právě doba, do které se dostáváme i my.

Bohatí seveřané s v té době dostávají do USA, kde tráví svoji letní dovolenou. Konkrétně do místa Hot Springs v Arkansasu. Zde se poprvé setkávají se stroji od Gustava Zandera. Ty se jim tak zalíbili, že si jejich inspirtaci nechali zpět do Evropy. Nicméně v USA se láska k posilování rozjela naplno, a to díky umístění posilovacích strojů do univerzitní tělosvičny. Nyní již můžeme říkat posilovny, kde ji využívali nejen studenti. Právě mezi nimi se najdou první nadšenci pro fitness doby minulé a s jejich zálibou, roste i rozšíření sportovní disciplíny zvané cvičení v posilovně. Dnes jsou tyto stroje stále k vidění v Hot Springs, takže dáváme alespoň malý tip na to, kam se podívat třeba v létě příštího roku. Myslím, že toto stojí za vidění.

Na následujících fotografiích můžeme sledovat, jak posilovací stroje v době svých novorozeneckých let vypadaly a jak se na nich v této době cvičilo. Zkuste si také představit, jak se od té doby posilovací stroje změnily a kde máme jejich následovníky dnes.

Dříve / nyní

Stahování kladky Stahování kladky

Další "vychytávka" začátku 20. století

 
 
Zdroj:http://www.weather.com

Přidej se k 30 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
Poděkuj autorovi
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________