Jiří "Denisa" Procházka: Teď chci dobýt zahraničí!

Aktin Redakce
Aktin Redakce 16. 12. 2013
Uložit článek
Jiří "Denisa" Procházka: Teď chci dobýt zahraničí!

Jaké budou další kroky nového šampióna GCF v polotěžké váze?

Rozhovor s Jirkou "Denisou" Procházkou

7. prosince se v pražském hotelu Clarion konalo GCF 26: Fight Night, které předvedlo zatím nejlepší úroveň českého MMA. V jednom z titulových fightů jsme měli možnost vidět i Jiřího Procházku, který nakonec ve třetím kole porazil Martina Šolce a stal se šampiónem GCF v polotěžké váze. Jejich zápas byl prohlášen jako nejlepší zápas večera a zápas roku.

Ahoj Jirko, dokázal bys s odstupem času popsat, co pro tebe zisk titulu šampióna GCF znamená?

Zisk toho titulu je pro mě první cílový bod, kterého jsem chtěl v České republice dosáhnout. Pro to, abych mohl zápasit v zahraničí a dostat se na lepší úroveň, jsem se potřeboval stát šampiónem GCF.

Jaké to pro tebe bylo, když jsi nastupoval do druhého a následně třetího kola? Žádný z tvých předešlých zápasů se nedostal dál než do prvního…

První kolo jsem trošku přepálil, takže nastupování do druhého pro mě bylo fyzicky hodně náročné, i když jsem se fyzicky připravoval opravdu zodpovědně. Absolutně jsem nepočítal s tím, že ten zápas potrvá tak dlouho. Martin Šolc je tvrdý střelec a počítal jsem spíš s tím, že se mezi námi rozhodne v prvním kole a bude to buď já, nebo on.

A co zápas samotný? Pro mě osobně se jednalo o infarktovou záležitost, kdy jste si oba vyměnili hodně tvrdých výměn a až do posledního úderu nebylo jasné, kdo z vás nakonec zápas vyhraje.

Podle mě jsem jednal uspěchaně. Měl jsem spontánní reakce a probíhalo to tak, jak jsem si myslel. Musel jsem rychle reagovat a držet si vzdálenost, což se mi někdy povedlo a někdy jsem v tom dělal chyby a zbytečně jsem chodil příliš blízko. Nakonec se mi ale povedlo si tu vzdálenost pohlídat a ke konci jsem trefil to naskočené koleno, díky bohu (směje se).

Byl to zápas plný odhodlání a silné vůle, co tě drželo na nohou, když jsi nastupoval do dalšího kola? Mezi druhým a třetím kolem už se zdálo, že toho oba máte plné zuby.

V zápase jsem měl i slabé chvilky, kdy jsem ve své vítězství přestával věřit, ale v každé pauze mě trenéři namotivovali abych jel naplno a dal do toho všechno i přes fyzické vyčerpání.

Zápas samotný se mohl rozhodovat až na body, což by znamenalo 25 minut čistého boje. Jistě ses na zápas svědomitě připravil, mohl bys tu přípravu trochu přiblížit?

Připravoval jsem se šest dní v týdnu dvakrát denně, kdy jsem měl jeden trénink ráno a druhý večer. Tréninkový plán se skládal z technické přípravy a z fyzické přípravy, která obsahovala nejrůznější tréninky na rozvoj fyzické kondice. Často jsem využíval speciální masky k zamezení přísunu kyslíku. Hodně času jsem strávil na lapech v postoji i na zemi. Snažil jsem se i hodně spárovat s co nejvíce lidma z ostatních klubů, abych měl co nejvíce zkušeností.

Turnaj GCF 26 se trochu lišil od předešlých turnajů. Zápasníci se nevyhlašovali, přibyla pozápasová tisková konference a celé to trochu více připomínalo turnaje slavné UFC.  Jak jsi byl ty spokojen s organizací turnaje?

Oproti ostatním galavečerům organizace GCF se mi tento večer z pohledu zápasníka líbil určitě nejvíc. Všechno bylo dopředu jasně řečené a dané a člověk věděl, že o něj bude dobře postaráno.

V České republice jsi doposud nepoznal soupeře, který by tě porazil. Existuje někdo z Čech, s kým by ses chtěl případně utkat?

V Česku nevím o nikom, s kým bych chtěl zápasit. Spíš bych se chtěl podívat do zahraničí a zodpovědně se připravit na zahraniční zápasníky a domácí borce využít v tréninkovém procesu.

Láká tě odveta s nějakým ze svých dvou přemožitelů?

Své prohrané zápasy bych určitě rád vrátil zpátky. Nejvíc mě mrzí prohra s Bojanem Velickovicem, se kterým jsem se utkal v Srbsku. Veškerá předzápasová příprava proběhla v pořádku, ale v zápase jsem měl nevím proč svázané nohy a nedokázal jsem se správně na zápas soustředit. Dá se říct, že jsem celý zápas prospal. Určitě bych se s ním ale znovu rád utkal, i když pokud vím, Bojan teď zápasí v Americe. Kdo ví, třeba se tam dostanu taky (usmívá se).

Hned po zápase se Šolcem jsi přímo v kleci působil hodně skromným dojmem, nedočkali jsme se u tebe žádných předzápasových řečí nebo následně velkých prohlášení. Dívají se na tebe teď lidé jinak, když jsi šampión GCF?

Určitě ten ohlas lidí vidím. Osobně si ale myslím, že v tom zápase jsme dobrý výkon podali oba dva a já jsem měl akorát víc štěstí a podařilo se mi jej trefit a zápas ukončit. Beru to jako nejtěžší vyhraný zápas v mé kariéře a změnilo mi to pohled na MMA celkově. Tohle je cesta, kterou bych se chtěl dále ubírat. Svědomitá a tvrdá příprava je klíč k úspěchu.

Vnímáš nějak pokrok v úrovni českého MMA?

Určitě jej vnímám. Myslím si, že je to tím, že MMA je lidem teď víc na očích a to je pro tento sport jedině dobře. Myslím si, že když to bude tímto tempem pokračovat dál, tak se tento sport v Česku dobře uchytí a bude dobře vnímán v očích široké veřejnosti.

Máš teď stanovený nějaký další cíl, kterého bys chtěl dosáhnout?

Chci vyhrávat především zahraniční zápasy a dobře se na ně připravit. Nyní musím doléčit zranění, které mi Martin Šolc způsobil a hned potom chci znovu začít s tréninkem.

Děkuji za rozhovor, vzkázal bys něco svým fanouškům?

Svým fanouškům bych rád vzkázal že jsem velice rád za podporu a vážím si toho, že mi lidi fandí a jsou ochotní za nou přijet na titulový zápas do Prahy.

Přidej se k 33 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
Líbí se mi Uložit článek
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________