Thorův trénink

Jan Caha
Jan Caha 25. 12. 2013
Uložit článek
Thorův trénink

Jednou z významných postav současného filmového plátna je Thor. Nedávno se v kinech objevilo pokračování samostatného filmu jednoho z Avangerů. Jak tento superhrdina trénuje pro svoji postavu a samozřejmě pro to, aby utáhl své obrovité kladivo?

Thorův trénink

Možná se může zdát, že filmové postavy mají své svaly pouze počítačově dodělané. Tak to však v žádném případě není, i každý superhrdina musí mít kvalitně vybudovanou postavu a svalovou hmotu. Tak aby mohl čelit nejen nástrahám svých filmových soupeřů, ale hlavně náročnému a dlouhému natáčení, které v žádném případě nenahrává sportovnímu rozvoji. Stejně tak tomu bylo i v případě Chrise Hemswortha. Ten si opět navlékl kostým Thora - bájného mimozemského bojovníka a nástupce trůnu Asghardu.

Chris se během své přípravy velmi změnil a měl na to pouze 12 měsíců.  Dokázal přibrat 13 kilogramů svalové hmoty během několika málo měsíců, které se pak snažil náležitě zpracovat. Využíval vysokoproteinové diety k tomu, aby dosáhl svého cíle a dokázal se tak z hubeného závodníka formule 1 změnit na svalnatého rváče. To měl velmi těžké, protože z přechozí role Thora musel veškerou svoji hmotnost shodit tak, aby se vešel do imitace závodní formule v jednom ze svých filmů.


Thor v severské mytologii


Thór (psáno též Thor či Tór, v mladších, především německých zdrojích, zmiňovaný pod jménem Donnar) je v severském panteonu bůh hromu, deště, nebe a plodnosti země. Je strážcem a vykonavatelem spravedlnosti. Ochraňuje kováře, mořeplavce a rybáře, rolníky. Hned po Ódinovi, který je jeho otcem, je druhým nejdůležitějším bohem. Jeho matkou je Fjörgyn, bohyně země. Thórovou ženou je Sif, se kterou má dceru Trúd. Má také dva syny Módiho a Magniho, avšak s obryní Járnsaxou. V literatuře také označován jako Ásathór („Thór Vozka“) či Hromovládce. Thór je klasickým vyobrazením silného a statečného vikinského bojovníka s postavou hromotluka. Oděn v kožešinách s rudými vousy spletenými do copánků a v ruce třímá kladivo.

Chris ve svém tréninku zvolil dvě strategie. Aby se dokázal vrátit do tréninku a využil svalovou paměť, zvolil trénink s vlastní vahou. Poté přešel na těžký trénink silového charakteru. S vlastní vahou trénoval každý den, s vahami pak obden.

Thor - trailer

Trénink THORA

Trénink s vlastní vahou
Cvik a série Opakování
Shyby 3 10-15
Sed lehy 3 30
Kliky 3 15
Výskoky na bednu 3 10
Dřepy s vlastní vahou 3 15
Silový trénink
Cvik a série Opakování
Dřepy 3 5
Benchpress 3 5
Tlaky nad hlavu 3 8
Mrtvý tah 3 5
Kladivové zdvihy 3 8

Thor

Přidej se k 31 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
Líbí se mi Uložit článek
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________