Instant BCAA 8000 Sizeandsymmetry - recenze

Jan Caha
Jan Caha před 6 lety
6 minut čtení
Instant BCAA 8000 Sizeandsymmetry - recenze

Dnes jsem si vzal do naší recenze úplnou novinku, a sice BCAA Instant od společnosti Sizeandsymmetry. Tento produkt vyjel na trh těsně po vánočních svátcích, a tak ho můžeme chápat jako opožděný dáreček od této německé společnosti.

Instant BCAA 8000 Sizeandsymmetry - recenze

Společnost Sizeandsymmetry není neznámou na českém trhu. V posledních letech se poměrně rozmohla, a to i přes to, že musela odevzdat "své vychované"  hvězdy do rukou větších společností. Sizeandsymmetry je něměckou značkou se sídlem v Mnichově. Z její filosofie je tedy vidět pravá německá preciznost, jednoduchost a minimalismus. To se často promítá i do produktů. Toto stejné potkalo i produkt BCAA Instant 8000 Sizeandsymmetry - v poslední době tak populární sypké BCAA, které mají sloužit pro efektivní regeneraci svalové hmoty a zároveň podpoře anabolických procesů v organismu.

Pokud bychom se podívali napříč trhem, uvidíme, jak se jednotliví výrobci ve svých trendech mění a v nejisté době hledají to správné východisko. Společnost Sizeandsymmetry je výjimkou. Možná si pamatujete, jak před zhruba devíti lety vyvstaly na světlo světa první černobílé snímky z dílny Sizeandsymmetry a jakoby sportovci podporovaní touto společností zaplavili celý kulturistický svět. Sázka na mladou krev se velmi často vyplatila a tak dnes můžeme od některých "budoucích" profesionálů slyšet, že právě Sizeandsymmetry je jednou z těch značek, které byly jejich denním chlebem. Nicméně zpět k hodnocenému produktu. Nebudu to dlouze natahovat a zhodnotím, na co jsme u tohoto produktu přišli.

BCAA Instant 8000 Sizeandsymmetry

Složení přípravku a účinné látky

Než se budeme zabývat funkčností produktu, podívejme se na jeho složení.


1 dávka (10 g)
L-Leucine 4,2 g
L-Isoleucin 2,1 g
L-Valin 2,0 g
Energetická hodnota 149,9 kJ/35,3 kcal

Z výše uvedeného vidíte, že prakticky jedinou složkou jsou větvené aminokyseliny BCAA, a to na jednu dávku opravdu ve slušném množství. V balení najdete celkem 30 dávek s 8,2 g větvených aminokyselin v každé dávce. K čemu ale větvené aminokyseliny BCAA využít?

Tyto aminokyseliny zaujímají ve sportovní výživě své nepostradatelné místo, a to zejména díky své antikatabolické aktivitě, vlivu na regeneraci svalové hmoty a také díky tomu, že mohou sloužit jako energetický zdroj při dlouhodobě trvajících výkonech. Aminokyseliny jsou v poměru 2:1:1, zda je tento pomě ideální či nikoliv, je stále otázkou bádání všech sportovců, ale i dietologů. Faktem je, že ideální poměr je daný zejména vlastní dispozicí a nikdo nemůže s určitostí říct, že ten "onen poměr" je pro něj ideální.

Díky vysokému obsahu větvených aminokyselin je určení přípravku jasné. Můžeme ho využít v předtréninkové fázi, během výkonu, ale i těsně po výkonu. Kdy nám přípravek napomáhá před ztrátou svalové hmoty. Stejně tak najde svoje místo u všech těch, kteří se snaží budouvat svalovou hmotu, ale také tam, kde jde vyloženě o sílu!

Nyní již přestupme k hodnocení samotného produktu a podívejme se na to, jak dopadly jeho jednotlivé komponenty a rozhodující vlastnosti.

BCAA Instant Sizeandsymmetry

Rozpustnost

U aminokyselinových produktů povětšinou již předem předpokládáme, že to s jejich rozpustností nebude zcela ideální. Právě proto mě BCAA Instant 8000 poměrně mile překvapily. Na to, že se jedná o instantní směs větvených aminokyselin, jsou poměrně dobře rozpustné a nezanechávají žádné hrudky.

Chuť

U chuti jsem narazil zřejmě na největší nedostatek tohoto produktu, ač ne fatální. Nebudu vám nic nalhávat, již jsem měl chuťové lepší přípravky, po kterých jsem se doslova olizoval. Toto se mi u BCAA Instant nestalo, nestalo se však ani také, že bych je již nebyl schopen pozřít. Chuť není ideální, ale není také zcela špatná. Jednoduše sladká směs aminokyselin s lehkým nádechem zvolené příchuti. Věřím, že v další šarži se již podaří tento problém odstranit a budeme se také jen a pouze "oblizovat".

Stravitelnost

Co říct víc u BCAA, než že je jejich stravitelnost dokonalá. Nic jiného jsem ani nečekal a je pravdou, že větvené aminokyseliny bez zbytečných přídavků jsou ideálem pro všechny ty, kteří chtějí jednoduchost, funkčnost a čistotu.

Účinnost přípravku

BCAA Instant od společnosti Sizeandsymmetry mohu doporučit i z hlediska účinnosti. Zažívám nyní pracovně lehce náročnější období, a tak nemám tolik prostoru na vyváženou "kulturistickou" stravu, přesně dle mých energetických a tréninkových požadavků. Přesto jsem při užívání BCAA Instant nezaznamenal úbytek síly ani svalové hmoty. Do diety se tedy hodí perfektně. Stejně jako do  fáze, kdy se snažíte maximalizovat svoji regeneraci. Stejný efekt by se dal očekávat od přípravku v případě vyššího energetického příjmu. Tedy nárůst hmoty i síly.

Verdikt a závěr

Nebudu vám nic nalhávat, nejedná se o produkt, který by bořil hranice sportovní výživy a využíval nějaké nové a neotřelé technologie. Je přesně v duchu hesla Sizeandsymmetry, kdy vsází na jednoduchost, avšak maximální funkčnost. Použil bych přípravek bezproblému v době, kdy vyžaduji maximální ochranu svalové hmoty i v době, kdy bych velmi rád novou hmotu začal budovat. Myslím, že produkt stojí za vyzkoušení. Přeci jen 8 g BCAA v jedné dávce jen tak jinde nenajdete.

BCAA Instant Sizeandsymmetry

ZÁVĚREČNÉ HODNOCENÍ
Instant BCAA 8000 Sizeandsymmetry

Složení: jednoduché, bez zbytečností, nepřekvapí

8/10

Chuť: sladká s lehkým nádechem příchuti

6/10
Stravitelnost: bezproblémová
10/10
Účinnost: očekávaná a poměrně vysoká, vyšší regenerace, antikatabolické působení
9/10
Rozpustnost:  bezproblémů, minimální sediment
9/10
Celkem 8,4/10
   
VÝHODY A NEVÝHODY
Instant BCAA 8000 Sizeandsymmetry
Klady [ + ] Zápory [ - ]
+ jednoduchost - chuť
+ 8 g BCAA na dávku - pouze jedna gramáž
+ funkčnost - acesulfam
+ účinnost - pouze dvě příchutě
Cena na internetu: 585,- za 300 g

Děkujeme partnerskému aktin.cz za meteriály k recenzi.

Byl ti článek užitečný?
Jo, super! Bohužel ne

Diskuze k článku