Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Posilování po operaci srdce

Jan Kern
Jan Kern 12. 3. 2010
Posilování po operaci srdce

Již v minulosti jsme vám přinesli rozhovor s mladým nadějným kulturistou Martinem Peterkou, který se nám při úvodním seznámení zmínil o onemocnění, které ho zastihlo. Přinášíme vám tedy pokračování tohoto příběhu. (úvodní článek naleznete zde)

"Zdravotní problémy začaly obyčejnou virovou infekcí, po které následovaly vysoké horečky. Začátkem února jsem byl hospitalizován na dětském oddělení v Mladé Boleslavi s podezřením na infekční endokarditidu."

(pozn. red. toto onemocnění postihuje přibližně 6/100 tis. obyvatel ročně a dvakrát častěji jsou postiženi muži. Při onemocnění dochází k tomu, že vnitřní výstelka srdce (endokard), která tvoří též chlopně, je napadena bakteriemi (vzácně jinými mikroorganismy – plísně, chlamydie), které se zde usadí a začnou se množit. Vzniká zde tzv. zánětlivý trombus neboli vegetace. Většinou dochází k postižení chlopně, která má změněný povrch nebo chlopně, která není tělu vlastní (chlopenní náhrada). Trombus narůstá a poskytuje bakteriím dostatek prostoru a ideální prostředí k vytváření obranných mechanizmů, se kterými už si naše tělo (imunitní systém) není schopno poradit. A přesně v tento moment nastává problém. Od této chvíle vývoj nemoci závisí na druhu bakterie, která se zde usadila )

"Poté jsem byl  přeložen na kardiologii v Praze Motole. Dne 13.2.2008 jsem byl operován, byla mi provedena plastika mitrální chlopně. V nemocnici byli všichni moc hodní, ale já myslel jen na to, co bude dál. Zda budu moci ještě sportovat, bez sportu jsem si život nedovedl představit. V den propuštění z nemocnice jsem již věděl, že s mým milovaným fotbalem je konec!"

"Následoval nejhorší rok v mém životě. Rok plný lékařských prohlídek a zákazu jekékoliv fyzické zátěže. Byla to hrůza. Všichni mi pomáhali, rodiče, kamarádi, ale já se trápil! Jednou jsem se dočetl o kulturistovi jménem Kris Dim, který se tomuto sportu věnoval i přes náročnou operaci srdce. Začal jsem bojovat a věřit, že i já se kulturistice budu moci věnovat. Lékařské výsledky byly dobré a já přesvědčil lékaře, aby mi dali souhlas. Měl jsem zase cíl a tím byla kulturistika. Do posilovny jsem začal chodit pravidelně od leta roku 2009. Následná vyšetření byla vždy v pořádku. V září 2010 mě ještě čeká jedno vyšetření. Věřím že bude vše Ok."

O tom, jak se Martinovi daří příprava na první kulturistické závody vás budeme již brzy opět informovat. Držíme palce!!!

Přidej se k 31 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________