Jak se připravit na Spartan race

8. 5. 2014
2 min. Líbí se mi Komentáře Uložit článek
Jak se připravit na Spartan race

Extrémní závod Reebok Spartan race není nutné dlouze představovat. Stejně tak jeho ředitelku Nikolu Bartákovou, která se kromě organizace samotného závodu věnuje i tréninkové průpravě k jeho zdolání. Nikola měla možnost jako jedna z prvních Češek tento závod absolvovat přímo v USA, konkrétně verzi Stadium race v New Yorku a BEAST v Utahu. Dostala příležitost absolvovat školení věnované přímo závodu a načerpat tak důležité zkušenosti a poznatky.

Jak se připravit na Spartan race

Jako ředitelka a zároveň trenérka má nelehký úkol. Na jednu stranu chce své klienty co nejlépe připravit na samotný závod, ale zároveň nesmí prozradit žádné detaily o trase nebo překážkách, protože tyto informace se dopředu nezveřejňují.

Samozřejmě se mě na tréninku mnoho svěřenců ptá, co tam bude za překážky. Bude tam šplh? A jak je to dlouhé? Nechci je však připravit o moment překvapení, který je důležitým prvkem závodu.“

Tréninkový program vytvořený na přípravu na Reebok Spartan race má několik částí. Celoroční tréninky několikrát týdně a poté speciální víkendové kempy. Prostředí na kempech se snaží co nejvěrněji simulovat samotný závod, ať už jde o pneumatiky, prudké kopce nebo oblíbené angličáky.

Každý vždy s úsměvem ocení šplh nebo prudký kopec s pytlem na ramenou. ;-) ”

Celoroční tréninky jsou zaměřeny na rozvoj obratnosti, koordinace, rychlosti, zlepšení kondice. “Využíváme řadu pomůcek, některé z nich napodobují závod samotný (nošení pytle, pneumatiky, ale i TRX, KTB, expandery, BOSU,aj...) a samozřejmě všemi oblíbené angličáky”.

Od dubna jsou tréninky v letním režimu v areálu Cinda na Císařské louce (v záloze je i vnitřní varianta v případě nepřízně počasí). Důraz je více kladen i na běžeckou část.

Dokonce i pouhá atmosféra tréninku připravuje všechny na závod samotný. Libí se mi, že se svěřenci umí kousnout. Já jim rozhodně neodpustím ani vteřinu – těžko na cvičišti, lehce na bojišti.“

Chceš se zúčastnit tréninku, který je cílený na Reebok Spartan Race? Přijď v pondělí, ve středu nebo v pátek vždy od 18:00. Více na www.nikolabartakova.cz

Video z tréninkového kempu

zdroj: youtube.com

Přidej se k 44 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
Líbí se mi Uložit článek