Markéta Kovačová: "fitness mě provází celým životem"

28. 7. 2014
5 min. Líbí se mi Komentáře Uložit článek
Markéta Kovačová: "fitness mě provází celým životem"

Rozhovor s jednou nejúspěšnějších závodnic kategorie BIKINI ve federaci INBA z minulého roku Markétou Kovačovou. Ta v minulém roce zvítězila na Natural cupu a stejně tak na Mistrovství Evropy. V tomto roce se na podia opět chystá. Kde to bude?

Markéta Kovačová: "fitness mě provází celým životem"

Ahoj Marky, jsem rád, že tě mohu nově přivítat mezi sportovci podporovanými internetovým magazínem a eshopem Aktin.cz. Působíš ve fitness již poměrně dlouho, nicméně svoji první soutěž jsi absolvovala až v minulém roce. Řekni nám, co tě k tomu vedlo a jaké jsi měla v minulém roce úspěchy.

Ahoj, též jsem moc ráda a velice si vážím navázané spolupráce s aktinem a slibuji, ze se vynasnažím o co nejlepší reprezentaci. Jak říkáš, fitness aktivity mne provází celým životem. Sport a pohyb jednoduše miluji. Od malička mi bylo podium a světla reflektorů blízké ať už jako street dance tanečnici, nebo modelce. Při střední škole jsem si přivydělávala modelingem, ale trošku jsem (jak už to u mnohých dívek v tomto kritickém věku) z toho zblbla a dostala se na kritickou hmotnost, kdy už jsem připomínala spíše věšák na oblečení, naštěstí jsem se z toho vzpamatovala a našla zalíbení v sile a svalech, začala jsem dřít a dřít a udělala jsem si různá školení a kurzy a sama začala učit a trénovat klienty. Nicméně ten bod zvratu, kdy mé fitness aktivity dosáhly jiných rozměrů, nastal,  když jsem potkala svého partnera a nyní i trenéra Jendu Cahu, se kterým jsem prošla jeho přípravu a dietu a zjistila jsem , ze svoji dřinu mohu též zkusit zúročit na závodech (na mém milovaném podiu:)).

Předpokládám, že sis svoje první soutěže náramně užila. Na který závod vzpomínáš více, na Karlovy Vary nebo Bystřici?

To asi nejde jen tak jednoznačně říct, protože Bystřice byla má premiéra a kupodivu jsem vůbec neměla trému a hrozně jsem si to užívala za přítomnosti všech mých milovaných.

Karlovy Vary byly zase neuvěřitelně noblesní s krásnou atmosférou a top konkurencí. Měla jsem dost nervy a ani jsem nedoufala v umístění.  Nicméně tam byli moji milování včetně rodičů, tak jsem si říkala "ty kila salátu a dny kardia jsi nedělala, abys nic neukázala" tak jsem prodala, co jsem mohla. No a ten slastný pocit vítězství, nepopsatelné, úžasné a naprosto návykové.

Závodila jsi v kategorii BIKINI a MODEL, která z těchto kategorií je ti bližší a kde vidíš svoji budoucnost?

Ano je tomu tak a kategorie BIKINI je mi malinko bližší, ale možná proto, že jsem nebyla na kategorii model dostatečně připravená. Budoucnost, to je zákeřná otázka, protože sama nevím, kam se budu posouvat a hlavně kam se posune trend, ale s jistotou mohu říct, že svoji budoucnost vidím v organizaci INBA, lepší fitness partu si sportovec nemůže přát!

Z tvé fanpage, na kterou bychom jistě chtěli všechny pozval, můžeme zjistit, že se v letošním roce opět chystáš na podia. Co bude tvým cílem a kde všude tě budeme moci vidět?

Děkuji, ano směřuji přípravu na start tento podzim. Ráda bych opět bikini a model, ale uvidíme, jak půjde dietka a rozhodující slovo kam mě šoupnem, bude mít trenér Jenda  Caha.

Jsi v plné přípravě, jak vypadá alespoň v kostce tvoje dieta?

Dietku mám složenou z klasiky, čili maso, vejce, zeleninka, vločky, tmavé pečivo,  oříšky, semínka, olivy a kafe..spousta kafe ;). Ve dny kdy mám silový trénink,  držím sacharidy nízko a ostatní dny si je držím středně cca 150 g, pak mám nějaký ten den kdy baštím sacharidy od rána do večera , to se pak ploužím jak lenochod ;).

A co suplementace? Jistě ji také hojně využíváš. 

Ano určitě, bez ní to nejde. Momentálně beru od Trec Nutrition tekutý Clenburexin jako spalovač a synephrin s caffeinem. Z těch běžných jen BCAA a Céčko, časem přidám zinek a glutamin.

Poslední proměnnou zůstává trénink. Zde můžeme prozradit, že se čtenáři budou setkávat s tvými blogy na Aktin.cz právě z této přípravy. Zkus nám ho tedy alespoň trochu přiblížit.

Na to se též moc těším. Každý trénink je pro mě za odměnu, protože kdybych mohla, tak zvedám činky 7x týdně, ale mám to štěstí, že mi dost rychle rostou svaly, tedy mám tréninky koncipovány jako kruhové tréninky v super sériích s velkým počtem opakování.

Mimo závodění rozvíjíš i další aktivity v aktuálně velmi populární oblasti fitness, jaké to jsou? 

Ano, když pominu, že působím sama jako trenérka a výživářka, tak bych ráda zmínila projekt, novou fitness značku FITNESSMANIAX, kterou vyvíjí sportovci pro sportovce. Jedná se o motivační oblečení a doplňky pro sportovce ať už fitnessky a kulturisty, nebo weakaře, či crossfiťáky, každý si může najít to své. Konec konců jsme všichni jedna  parta - milujeme sport.

Děkuji za rozhovor a do přípravy přeji mnoho úspěchů!

Přidej se k 44 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
Líbí se mi Uložit článek