Hercules - jídelníček The Rocka

Jan Caha
Jan Caha 1. 8. 2014
3 min. 4 Líbí se mi Komentáře Uložit článek
Hercules - jídelníček The Rocka

Již jsme zde měli tréninkový plán "The Rocka" v jeho přípravě na roli Hercula v bájném snímku. Nicméně trénink není to jediné, co by tvořilo sportovce, je to velmi podstatně i jídelníček. Jak vypadal v jeho přípravě?

Hercules - jídelníček The Rocka

Hercules jako bájný snímek právě trhá divácké rekordy, stejně jako srdce mnoha žen, které se na snímek přijdou do kin podívat. Není divu, Dwayne "The Rock" Johnson zde předvádí postavu, kterou jsme u něj ještě na plátnech kin neměli možnost pozorovat. Dá se dokonce říct, že zraje jako víno a jeho postava se již blíží těm, které můžeme pozorovat na kulturistických podiích. Jistotou je, že pro film Hercules musel The Rock udělat opravdu mnohé a svých 117 kg musel velmi pečlivě odpracovat. Avšak nejen to, musel si je také odjíst. Jak tedy vypadal jeho jídelníček?

Dwayne "The Rock" Johnson se svými výživovými poradci vytvořil program s vyváženým množstvím sacharidů, bílkovin a tuků tak, aby se na plátno postavil v nejlepší formě svého života. The Rock jedl 6‑7x denně. Dle jeho slov, to bylo celé o konzumaci dostatku kvalitní bílkoviny, která by mu zajistila pozvolný nárůst svalové hmoty. Každý den konzumoval dostatek kvalitních bílkovin, komplexních sacharidů a zeleniny. Pro roli Hercula jeho dietní plán trval 22 týdnů, po které konzumoval množství vajec, hovězího masa a kuřat. Stejně tak ryby, ovesné vločky, brokolici, brambory a rýži a zeleninové saláty.

The Rock dodává: "Celé to bylo jenom o vyvážení a disciplíně. Měl jsem sacharidy v každém jídle, nicméně tak, abych vyvážil sacharidy, bílkoviny a tuky. Další částí mého dietního plánu byla suplementace. Bral jsem glukosamin a multivitamíny. Stejně tak jsem používal glutamin, BCAA a jeden proteinový přípravek denně, který jsem pil ihned po tréninku. Ve svém věku 41 let jsem po mnoha zraněních musel dávat pozor na to, abych se nezranil i při přípravě. Musel jsem tedy být ve své výživě chytřejší a denně se učit, co na mé tělo funguje."

Jídelníček The Rocka
1) 300 g hovězího masa, 4 vaječné bílky, 150 g ovesných vloček
2) 240 g kuřecího masa, 2 šálky vařené rýže, 1 šálek brokolice (šálek = 150 g)
3) 240 g halibuta, 2 šálky vařené rýže, 1 šálek chřěstu
4) 240 g kuřecího masa, 350 g vařených brambor, 1 šálek brokolice
5) 240 g halibuta, 2 šálky vařené rýže, 1 šálek chřěstu
6) 240 g hovězího masa, 350 g vařených brambor, 1 zeleninový salát
7) 30 g kaseinového proteinu, 10 vaječných bílků

Aktin zhodnocení: Z jídelníčku vidíte, že The Rock dbá na to, aby ve své stravě měl maximum bílkovin. Za den přesahuje množství více jak 300 g, což je opravdu vysoké množství. Je tedy pouze na vás, zda budete tento jídelníček opakovat nebo nikoliv. Vězte však, že patří do rukou spíše profesionálům.

Jak se točil Hercules

Přidej se k 42 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
4 Líbí se mi Uložit článek