Terry Crews - trénink a strava před Expendables

Jan Caha
Jan Caha 15. 8. 2014
Uložit článek
Terry Crews - trénink a strava před Expendables

Terry Crews není typickým kladným hrdinou, který by v každém snímku porážel svoje soupeře malíčkem levé nohy. Jeho hlavním žánrem je komedie, a to i přes to, že aktuálně objevuje již ve třetím pokračování snímku The Expendables. Můžete ho ale také znát z nezapomenutelných reklam na Old Spice. Zde doporučuji Youtube.

Terry Crews - trénink a strava před Expendables

Česká i světová kina aktuálně brázdí další velký film, nad kterým musí zaplesat srdce každého milovníka silových sportů. Jak by také ne, na plátně se opět setkává Arnold Schwarzenegger a Sylvester Stallone, ale nejen ti. Mezi herce s jednou z nejlepších postav na stříbrném plátně patří neodmyslitelně i Terry Crews. Tento herec je jedním z těch, kteří inspirují mnohé mladé diváky pro další rozvoj ve fitness centru. Podívejte se na překlad rozhovoru s Terry Crewsem, který vznikl během natáčení The Expendables.

Terry, jak tě známe, tak vypadáš vždy skvěle. Musíš se na svoje role nějak specielně připravovat?

Jsem vždy připraven na to, abych si mohl sundat tričko a byl ve formě. Neznám slovo "být z formy". Nemám rád, když někdo strašlivě přibere a pak zase shazuje pro roli. Vždy chci být připraven a ve formě po celou dobu. V přípravě na roli ve snímku Blended jsem byl v Africe. Bylo to pro mne inspirující, abych dělal svůj trénink venku. Chodil jsem cvičit třeba dvakrát denně, a někdy jen proto, že to místo bylo tak krásné. Afrika je kolébka života. Všichni jsme odtud přišli, a proto je tam všechno dvakrát větší, dvakrát silnější. U nás máme koťata, oni mají lvy. Je to prostě tak. Cítil jsem v té zemi energii.

Kdysi jsem četl, že o sobě říkáš, že trénuješ spíše jako atlet. Nikoliv jako kulturista. Můžeš nám to osvětlit?

Líbí se mi trénovat tak, abych mohl vyběhnout a chytit kohokoliv. Běhám minimálně 4 míle denně. Občas si sednu na kolo a ujedu ještě další míle. Jednoduše to pomáhá mojí mysli, mému srdci.

Víte, existuje mnoho lidí, kteří zvedají těžké váhy, a rozhodně se o nich nedá říct, že by byli zdraví. Posilovnu je třeba něčím vyvažovat. Chce to rovnováhu. Viděl jsem infarkty u lidí, kteří cvičili denně a byli obrovští.

Dle mého je tedy důležité dělat nějakou aktivitu, která to vše bude vyvažovat. To je přeci podstata fitness. Je to o míchání věcí a vy si musíte rozmyslet, co chcete dělat.

Jsou nějaká cvičení, která jsi dříve využíval v NFL a nyní sis je přenesl do fitness? Děláš tlaky, benchpress nebo dřepy?

Dělám mnoho výrazových tlaků. Vlastně jsem se setkal s trenérem ve Vancouveru. Byl to "olympijský kluk" ze střední Evropy, který mě celou vzpěračskou techniku naučil. Naučil mě také mnohá další cvičení a můj výkon se tak dostal na úplně jinou úroveň.

Mnoho kluků z NFL přestalo zvedat těžká břemena, jednoduše proto, že se báli, že je to zpomalí. Je to ale jenom o rychlosti. Já osobně miluji vzpírání těžkých vah. Kupříkladu dnes ráno  jsem dělal mrtvý tah.

Jako muž, jako stárnoucí muž můžu říct, že zvedání těžkých vah opravdu pomáhá vašemu testosteronu. Cítím se tak mladý, jako když mi bylo 20 let. Vždycky ale při cvičení zůstávám v bezpečné zóně. Nechodím na 1 maximální opakování. Můžu zkoušet svoje maximum na benchpress, ale proč bych to dělal. Můžete si ublížit a strávíte rehabilitacemi následující rok.

Co jsi jedl, aby sis vybudoval tak skvělou postavu? Musíš asi konzumovat mnoho bílkovin každý den?

jsem velkým zastáncem přerušovaného půstu. Tento přístup naprosto změnil moje tělo. Randy Couture mi o tomto přístupu řekl jako první, když jsme spolu natáčeli jedničku Expendables. Dříve jsem stále jedl, jedl a jedl. Můj žaludek se cítil hrozně. Konzumoval jsem velké množství bílkovin a vůbec jsem se necítil dobře. V té době jsem zjistil, že jím příliš mnoho.

Nikdy bych nedoporučil přerušované hladovění chlapcům ve věku 17-18 let, nicméně u nás starších to funguje skvěle. Je mi 45 let a aktuálně jsem na vrcholu svých sil s tím, jak vypadám. Můžu být ale i lepší, není to však o tom, jaké množství potravy dokážu sníst.

Ve své dietě používám osmihodinové okno, ve kterém sním 3-4 jídla. Nejím do 14. hodiny každý den. Od 14. hodiny si dám salát, omelety, slaninu, steaky a zeleninu. Největší jídlo dne konzumuji okolo 10. hodiny večerní. Nekonzumuji žádný chléb až do noci, zde si ho dám a jdu spát.

Cvičím velmi brzo ráno, takže cítím příval energie z potravin, které jsem zkonzumoval předešlou noc. Navíc nemám pocit přesycení. Nekonzumuji žádné potraviny opět až do 14. hodiny.

Ve dny kdy mám půst, popíjím jen zelený čaj a beru aminokyseliny a vitamíny.

Jak moc se pohybuje tvoje hmotnost během roku?

Moje ideální hmotnost je někde okolo 235 liber. Občas jsem se dostal až na 255 liber, to jsem však byl poměrně měkký. Každý by si tak měl najít svoji optimální hmotnost, na které dobře funguje.

Jaká je tvoje filosofie volného dne?

Občas jsou chvíle, kdy si moje tělo o odpočinek řekne. Třeba nedávno jsem byl ráno běhat, pak jsem nasedl do letadla a až jsem přistál, chtěl jsem jít běhat znovu. V této chvíli si moje tělo řeklo: "Stop, necvič, odpočiň si". Jako sportovec jsem se naučil odmítat bolest. Nicméně pro zdravé tělo je potřeba tato varování poslouchat.

The Expendables

zdroj: youtube.com

Přidej se k 31 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
Líbí se mi Uložit článek
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________