Vaříme s Christinou

Jan Kern
Jan Kern před 5 lety
4 minuty čtení
Vaříme s Christinou

Ke sportu a posilování obzvlášť patří kvalitní strava. Každý z vás má jistě napočítané denní příjmy bílkovin, sacharidů a tuků, přesně nakrabičkované na celý (mnohdy i následující) den. A přesně ve chvíli, kdy si člověk dává do misek každý den prakticky to stejné jidlo, si uvědomíte, že to není třeba úplně přesně podle vašich chuťových představ a docela stereotypní.

Vaříme s Christinou

Přesně z tohoto důvodu se Aktin.cz domluvil s Christinou, která vám ukáže, že není nic lehčího, než si občas přilepšit nějakým tím domácím receptem, který vám jistě zpěstří jídelníček. Dodáme ještě, že často bude jako základní suroviny používat proteiny a další výrobky od producentů sportovní výživy.

A kdo že je Christina ?

Jmenuji se Radka Christina Oberherr a fitness stylem jsem se začala zabývat od roku 2013, kdy jsem moc stravu neřešila, ale spíše jsem jen chodila cvičit do fitness center. Změny jsem pociťovala, ale pak jsem pochopila, že jídlo je opravdu důležité a musím dbát na zdravou stravu a celkový příjem bílkovin, sacharidů a tuků. Nechávala jsem si sestavovat jídelníčky na míry, po kterých jsem tuky dávala dolů a zapojila jsem více cvičení.

Tím, jak jsem cítila pokroky a viděla, že to opravdu jde, tak jsem si zamilovala fitness a mou motivací se stávaly bikini fitness. Nikdy jsem si v té době neříkala, že bych jednou mohla stát vedle nich na pódiu a soutěžit, ale čím víc jsem na sobě makala, tím více jsem chtěla se jimi stát. Proto jsem před měsícem oslovila moc šikovnou trenérku Káji (Karolína Smutná), která se mi věnuje, sestavuje jídelníčky a tréninkové plány a celkově mi je oporou i v těch krizových dnech.  Chystáme se v listopadu na dvě soutěže, 23.11. v Brně a 29.11. v Kutné Hoře, jsou to kondiční závody Bikini Fitness.

Zatím vše běží podle plánů a představ Káji, tak uvidíme, jak to půjde dál a doufám, že na soutěž budu dokonale nachystána. Pro mě je to velká výzva, která mě žene dál a dál. Je to neuvěřitelný, jak strava a správný trénink dokáže tělo změnit a to mě na tom baví! Chce to hlavně vydržet a nepolevovat, i když ty tréninky jsou někdy hodně náročný, pořád to za ty výsledky stojí.

" Tak jsem si pro Vás všechny připravila moc dobrou mňamku! Nazvala bych to jablíčka v proteinu. Když jsem totiž dnes byla na kardiu, tak jsem si vybavila od maminky jablíčka v županu, co mi je dělávala, a tak jsem si řekla, proč to neudělat s proteinem, po kterým mě narostou ty svaly "

Jablka v županu

Co budeme potřebovat?

Těsto:

 • 1 odměrka  MyProtein Pancake Mix
 • 2 bílky
 • Skořice
 • Mléko (mandlové mléko)

Náplň:

 • ½ jablka
 • Skořice

 • Do misky si dám proteinový mix, přidám 2 bílky a trochu mléka, aby vzniklo těstíčko, pořádně vyšlehám do hladka. Nakonec přidám dle chuti skořici.
 • Na pánev nalijeme těsto a smažíme nejdříve z jedné strany a poté z druhé.
 • Mezitím si oloupeme ½ jablka a nakrájíme na tenké  plátky.
 • Až bude placka hotova, dáme si na talíř a nakonec v pánvičce ještě zprudka orestujeme jablíčka, která změknou, ty potom položíme na placku.
 • Můžeme posypat skořicí a případně pokapat medem /alternativou může být i nízkokalorický sirup/

Byl ti článek užitečný?
Jo, super! Bohužel ne

Diskuze k článku