Milan Kinc: "NABBA je jedna velká rodina"

1. 10. 2014
Komentáře
Milan Kinc: "NABBA je jedna velká rodina"

S Milanem "Flexem" Kincem jsme zde již rozhovory měli, nicméně nikdy se netočily okolo konkrétních soutěží nebo plánů do budoucna. Dnes to bude jiné. Milan dokázal o víkendu získat absolutní prvenství na soutěži federace NABBA a těší se na to, že se letos podívá i na jednu z nejvyšších soutěží - Mr. Universe.

Milan Kinc: "NABBA je jedna velká rodina"

Předně bych ti chtěl pogratulovat k prvenství na sobotní soutěži federace NABBA. Jaký je to pocit získat jako věkem ještě junior absolutní prvneství na své hned první soutěži v dané federaci? Jak závody probíhaly?
Ahoj, moc děkuji a chtěl bych pozdravit všechny čtenáře. Pocit to byl neskutečný, protože jako junior jsem v 19ti letech vyhrál absolutně na celé soutěži a porazil jsem vítěze všech mužských kategorií. Vůbec jsem to nečekal, a proto to bylo pro me 100x překvapivější než, když bych to čekal. Když to vyhlasili, tak jsem v tu chvíli nemohl uvěrit a pak mi to došlo. Soupeři byli o x kilogramů těžší, tak jsem si nedělal extra velký naděje, abych nebyl zklamán. Jsem rád, že jsem se ukázal v dobré formě a zase o pár kg těžší než minulý rok. Závody probíhaly suprově! O závodníky bylo skvěle postaráno. V šatnách na nás čekalo občerstvení, jak pití, tak i jídlo! Což jsem ještě nikde nezažil. Závody opravdu měly skvělou úroveň.
Aktuální móda hovoří o tom, že většina nejlepších kulturistů se prezentuje ve federaci IFBB, proč ty jsi zvolil opak a sice federaci NABBA?  
Těch důvodu bylo víc. Prvně jsem si chtěl dát pauzu od závodění, tak jsem ukončil členství ve svazu SKFČR, s tím že si dám nějaký rok pauzu,ale začal jsem zkvalitňovat jídlo jen tak a šlo to krásně dolů. Stejně tak se mi dařit nabírat svalovou hmotu. Tak jsem se díval, kde by se dalo soutěžit. Našel jsem podzimní souteže ve federaci Nabba, která mě lákala, a to z několika důvodu. Je tam  spousta kvalitních závodníků a kvalitních závodů, až po ty nejlepší závody Mr. Univers, na kterém budu startovat. Dal jsem si schůzku s Michalem Bendou a řekli jsem si, jak a co je možné. Líbíl se mi i přístup od Michala, z kterého jsem měl velmi dobrý pocit. Poté co jsme si řekli jak by to mohlo vypadat, pustil jsem se do toho na 100%. Musím ještě podotknout, že nikdo z federace Nabba Czech mi za nic nezaplatil,abych přestoupil, tak jak kolovalo jednu chvíli na internetu.
Jak se ti líbí ve federaci NABBA?
Jsem spokojen maximálně, a to díky tomu, že je tady víc kamarádská atmosféra než jsem byl zvyklý. Taková jedna velká rodina.
Jak probíhala příprava na soutěže? Protože se potkáváme ve fitku tak vím, že asi nebyla zrovna nejdelší.
Tak přípravu jsem začal bez nějaké motivace na závody,ale jak přišli první náznaky závodu a pak to bylo potvrzené, tak jsem začal víc šlapat na plyn. Utáhl jsem o trošku víc sacharidy, než jsem byl dříve zvyklý. Začal jsem na plno asi 8‑10 týdnů před první soutěží sezony. Ale momentálně mě ještě čeká cca 4 týdny diety. Takže dohromady to bude 3‑4 měsíce diety. Bude to moje nejdelší příprava vůbec.
Když se podívám dále, jedním prvenstvím to jistě nekončí. Kam budeš pokračovat a jaké jsou tvoje dlouhodobé cíle ve federaci NABBA?
To určitě nekončí,ale všechno záleží na financích, protože všechno hradím ze svojí kapsy. Mám jednoho sponzora, a to je Sizeandsymmetry, který mi pomáhá a jsem mu za to moc vděčný. Bez Sizeandsymmetry bych se letos určitě nepřipravil,tak jak bych chtěl. Chci pokračovat na Austria Cup ve Vídni a poslední soutěží letos by měl být Mr. Univers v Anglii. Když jsem přestoupil, tak jsem si řikal, že bych chtěl získat prvně titul Mistra České republiky, ale to jsem již splnil. Teďka mám za cíl vyhrát Mr. Univers v kategorii Juniorů. Až si tento sen splním, tak se uvidí, co bude dál.
Je nějaký kulturista ke kterému vzhlížíš a jednou by ses s ním chtěl porovnat na pódiu?
Těch kulturistů je hodně. Ale přímo, že bych toužil stát na podiu  s určitým kulturistou, tak to nemám. Protože jsem ještě mladý,tak nemohu říct, kdy a jak se tam mohu postavit. Takže se snažím zlepšovat, abych se jednou mohl postavit mezi ty nejlepší.
Chtěl bych poděkovat Sizeandsymmetry za pomoc v letošní příravě. Nejvetší poděkování patří moji přítelkyni, která se mnou zvládá dietu a vydrží moje nálady je moji maximální podporou. Taky bych rád poděkoval Michalovi Bendovi. Taky nesmím zapomenout na fitness centrum Mišmaš, kde mi umožnily trénovat zadarmo. Děkuji všem fanouškům a kamarádům.

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho štěstí.

8 cviků pro posílení a uvolnění bederní páteře
8 cviků pro posílení a uvolnění bederní páteře
Bolesti zad dokážou poměrně snadno narušovat každodenní aktivity běžného života. Pokud trápí i vás, konkrétně ty v bederní části, je tento článek přesně pro vás. Zabývá se technikami protahování i posilování, které pomohou s bolestí, ztuhlostí a zároveň fungují jako prevence proti budoucím potížím.
10 tipů na rychlé a zdravé letní obědy
10 tipů na rychlé a zdravé letní obědy
Taky máte léto nacpané volnočasovými aktivitami, prací a nemáte čas se plně věnovat vaření? Zkuste některý z těchto 10 rychlých a přitom zdravých nápadů na letní obědy.
8 cviků na uvolnění i posílení krční páteře
8 cviků na uvolnění i posílení krční páteře
Bolest krční páteře patří mezi nepříjemný stav ovlivňující fyzickou a psychickou pohodu. Podle studií se navíc předpovídá, že až 7 z 10 lidí tuto bolest zažije. Jak se proti tomu bránit? Dnešní článek prozradí 8 cviků nejen na uvolnění, ale také posilnění krční páteře, které pravidelným cvičením omezí nebo úplně eliminuje bolest.
Kalorický deficit: jak jej vypočítat a správně nastavit?
Kalorický deficit: jak jej vypočítat a správně nastavit?
Kalorický deficit je základem úspěšného hubnutí – co si ale pod tímto pojmem představit, a jak vědomosti poté uvést do praxe?
8 věcí, které se stanou po vysazení hormonální antikoncepce
8 věcí, které se stanou po vysazení hormonální antikoncepce
Hormonální antikoncepce je jednou z metod zabraňujících nechtěnému početí. Do jaké míry ale mění přirozené pochody v ženském cyklu, a co můžete očekávat po jejím vysazení?
Nafouklé břicho? Toto je 7 nejčastějších příčin
Nafouklé břicho? Toto je 7 nejčastějších příčin
S nafouknutým břichem se setkal téměř každý a všichni se shodnou, že dokáže pořádně znepříjemnit den. Pokud se ovšem obtíže s trávením opakují nebo vás dokonce trápí trvale, je potřeba zakročit. V dnešním článku vám představíme 7 možných příčin nafouklého břicha společně s jejich řešeními!
Nejlepší cviky na břicho! TOP 8 cviků pro pořádné břišáky
Nejlepší cviky na břicho! TOP 8 cviků pro pořádné břišáky
K vyrýsovaným břišním svalům budete potřebovat vedle nízkého % podkožního tuku také kvalitní a komplexní trénink břicha. Jaké cviky jsou ty nejlepší?
Nejlepší cviky na záda! TOP 7 cviků na pořádné véčko
Nejlepší cviky na záda! TOP 7 cviků na pořádné véčko
Snad každý muž by chtěl mít velká a široká záda, která dokážou divy nejen v posilovně, ale také přitáhnout pozornost řady opačného pohlaví. Podívejme se na několik základních cviků pro perfektní záda!
Klidová tepová frekvence: co vypovídá o našem těle?
Klidová tepová frekvence: co vypovídá o našem těle?
Klidová tepová frekvence je jednoduchý ukazatel, který mnoho vypovídá o našem organismu. Jaké hodnoty jsou normální a co tepová frekvence prozradí sportovcům?
Nejlepší cviky na biceps! TOP 6 cviků na mohutné ruce
Nejlepší cviky na biceps! TOP 6 cviků na mohutné ruce
Mohutné paže chce mít asi každý návštěvník posilovny. Jak se k nim efektivně dopracovat? Náš přehled cviků vám s tím pomůže!
Nejlepší cviky na triceps v posilovně i doma!
Nejlepší cviky na triceps v posilovně i doma!
Triceps tvoří většinu svalové hmoty paže. Pokud chcete, aby vaše ruce připomínaly medvědí tlapy, máme pro vás zásobník cviků, který vám s tím pomůže!
Bílé skvrny na nehtech: co je způsobuje?
Bílé skvrny na nehtech: co je způsobuje?
Bílé tečky na nehtech jsou pro mnohé z nás synonymem pro nedostatek vápníku. Je to ale vždy ta správná příčina?
Nejlepší cviky na střed těla! TOP 5 cviků pro pevný core
Nejlepší cviky na střed těla! TOP 5 cviků pro pevný core
Svalům středu těla (CORE) a jejich správnému procvičení by měla věnovat dostatečnou pozornost celá populace. Víte, jakým způsobem střed těla cvičit?
Jak často cvičit? Tréninkový plán 3×, 4× i 5× týdně
Jak často cvičit? Tréninkový plán 3×, 4× i 5× týdně
Kolikrát týdně máme trénovat? Máme pro vás komplexní návod na to, jak si rozložit cvičení podle vašich časových možností!
Nejlepší cviky na prsa! TOP 7 cviků na rozvoj prsních svalů
Nejlepší cviky na prsa! TOP 7 cviků na rozvoj prsních svalů
Jak nejlépe cvičit prsní svaly? K velkému hrudníku benchpress prostě nestačí! Na jaké cviky bychom ve svém tréninku prsních svalů neměli zapomínat?