Nitrox PUMP Prom-in - recenze předtréninkovky

Jan Caha
Jan Caha před 5 lety
8 minut čtení
Nitrox PUMP Prom-in - recenze předtréninkovky
1

Předtréninkové suplementy se již plně etablovaly na český trh. My dnes tedy z výběru různých výrobců můžeme zkoušet a zkoušet. Dnes jsme si vybrali českou předtréninkovku, a sice Nitrox PUMP Prom-in. Jaký je?

Nitrox PUMP Prom-in - recenze předtréninkovky

Úvodní slovo

Nitrox PUMP Prom-in je jedním z produktů společnosti Prom-in, která v posledních letech prochází poměrně radikální změnou. Od průměrné značky, která příliš zákazníky nelákala, se dnes dostává ke značce, která se stále více a více dostává zákazníkům pod kůži. A to nejen tím, že zcela změnila svoji vizáž a jméno, ale také proto, že dodává na trh inovativní produkty, které korespondují s aktuálním směrem sportovní výživy nejen v ČR, ale i na celém světe. Nitrox PUMP je typickou předtréninkovkou, která ovšem pracuje s poměrně vysokými hodnotami účinných látek, což je trend, který bychom od čekého výrobce nečekali. Nicméně poměrně příjemný. Podívejme se na něj blíže. 

Složení Nitrox PUMP Prom-in

Jak jsem již psal výše. Společnost Prom-in se u tohoto produktu až netradičně vytáhla. Pokud je pravdou to, co je napsáno na obalu. Máme co dělat s poměrně našlapanou předtréninkovkou, která bude zřejmě i poměrně slušně fungovat. Vysoké dávky účinných látek z oblasti vazodilatačních prostředků se snoubí se stimulujícími účinky látek jiných. V celkovém objemu tedy můžete očekávat opravdu dobrý výsledek.

Abych byl konkrétnější, vezmu to hned od začátku tabulky nutričních hodnot. Na prvním místě nám figuruje Kreatin monohydrát. Kdo by jej neznal. Látka prověřená léty a také ta, která je stále považována za neúčinnější ve sportovní výživě. Má vliv na růst svalové hmoty, zvýšení síly, oddálení únavy a dokonce na snížení produkce kyseliny mléčné. V jedné dávce máte celých 3,6 g, což představuje dávku vhodnou pro prohloubení regenerace, ale i takovou, která již v pravidelném používání dokáže navýšit hladinu CP ve vašich svalech pro další použití.

Druhou pozici ve složení zaujímá Arginin AAKG. V případě kreatinu jsme působili hlavně na zvýšení síly. Arginin není sice opakem, ale jeho hlavní působení bude spíše ve sféře vazodilatace, tedy tam, kde vy sami potřebuje rozšířit cévy, a požadujete od tréninku větší napumpování. Ba co více, pokud se dokážete trefit do vlny produkce růstového hormonu, podpoříte jej. To jsou dva efekty, které se v kulturistice neodmítají. Opět v Nitrox PUMP nalezneme poměrně velikou dávku, a sice 3,5 g. Schopnost přípravku rozšiřovat cévy dále podporuje i citrulin malát, kterého zde najdete celých 1,9 g. Stejnou funkci zde má zřejmě i niacin.

Další a nezastupitelné místo nám zde plní beta-alanin. Pokud trénujete intenzivněji, oceníte jeho schopnost snížit nebo oddálit kritickou hladinu kyseliny mléčné právě zvýšenou tvorbou karnosynu. V případě beta-alaninu nám postačí nižší dávka, jako efektivní se zdá již suplementace 1,5 g. To však výrobce zřejmě vůbec nezajímá a nabízí nám hned 3,2 g na dávku, což můžeme samozřejmě považovat za výhodné.

Od sekce výkonnostních látek se přesuňme k látkám stimulačním. Nalezneme jich zde hned několik. Kdo by tedy odolal 1 g taurinu - druhé nejčastěji se vyskytující aminokyselině v našem organismu a aminokyselině podporující nervové funkce. Stejně jako 200 mg kofeinu, který dokáže vaši mysl dostat z té nejhorší krize. Předpokládám, že podobnou funkci (společně s antioxidační) zde bude mít extrakt ze zeleného čaje, kterého nalezneme v jedné dávce celých 300 mg.

Tabulka nutričních hodnot

průměrné výživové hodnoty Ve 100 g V porci (15 g)
energetická hodnota (kJ/kcal) 1250 kJ/297 kcal 187 kJ/44 kcal
bílkoviny (g) 74 g 11 g
sacharidy (g) 2,2 g 0,3 g
tuky (g) <0,1 g <0,1 g

Ve 100 g V porci 15 g
Creatin  24 g 3,6 g

Arginin AKG

 23,6 g 3,5 g
Beta Alanin  21,4 g 3,2 g
Citrulin malát  12,7 g 1,9 g
Taurin  6,8 g 1 g
Extrakt zeleného čaje  2,1 g 0,3 g
Kofein  1,7 g 0,2 g
Niacin  0,1 g 0,01 g

Rozpustnost

Pokud máme předtréninkovky, které neobsahují BCAA, tak máme vyhráno. Všechny zbylé látky nemají zcela nemožnou rozpustnost, a tak se dá předpokládat, že s nimi nebude problém. To stejné se děje v případě Nitrox PUMP. Je ropzpustný bez problému, a to i bez sedimentu, který by se usazoval na dně šejkru.

Nitrox PumpChuť

Víte, že jsem na příchutě velmi kritický. To se bude možná dít i v tomto případě, i když chápu výrobce, že to mají u některých produktů opravdu těžké. V případě Nitrox PUMP jsem měl možnost ochutnat pomeranč. Nemám rád pomerančové příchutě. Přesně to jsem si pomyslel po zkonzumování. Na druhou stranu je však nutno říct, že to byl jednoznačně jeden z nejlepších pomerančů, který jsem v daném segmentu měl, a to už je co říct. Pozitivní na příchuti je fakt, že se vyvarovala toho, co dělá převážná většina ostatních výrobců. Ti se snaží pachuť účinných látek zakrýt sladidlem a vzniká tak nechutná sladká limonáda. To se zde nestalo.

Stravitelnost

U předtréninkovky musí být bezproblémová, a to zde platí. Během tréninku jsem nemyslel na to, že bych měl nebo musel něco trávit. Takže zcela v pořádku.

Účinek

Když jsem si poprvé pročetl složení přípravku Nitrox PUMP, byl jsem mile překvapen a trochu se obával toho, co přijde. Nemám obecně předtréninkovky příliš v lásce. Píchání celého těla vlivem beta-alaninu a niacinu není zrovna příjemné, a proto jsem šel do recenze z lehkou obavou. Nakonec to však nebylo až tak brutální. Jehličky v prstech a na hlavě nebyly nijak razantní a poměrně rychle odezněly.

Stimulační efekt se také nedá zcela opominout, a to hlavně díky kofeinu a taurinu. Možná snad přidám jednu radu. Nepoužívejte tento přípravek na večer. Chápu, že v této odbě budete asi nejvíce unavení. Nicméně, jistě byste se i rádi v noci vyspali. Tréninkový efekt se těžko hodnotí, nicméně subjektivně se dá říct, že napumpování bylo větší, stejně jako samotné zaměření (tzv. focus) na trénink. Mohu tedy doporučit.

Verdikt a závěr

Nitrox PUMP Prom-in je produktem, který má svoje místo ve sportovní výživě a u sportovců, kteří mají problém s tím, aby se soustředili na samotný trénink. Co mi u něj lehce chybí, tak je určitá základní dávka BCAA - větvených aminokyselin. Ty by dle mého v předtréninkovém přípravku neměly chybět. Vždyť pro koho jiného by primárně měl být přípravek určen, než pro sportovce, kteří jsou jednou nohou v dietě a trénují daleko intenzivněji, než jejich "objemoví" kolegové.

Celkově se však dá říct, že nám tato česká značka nabídla opravdu zajímavý produkt, který je bez problému srovnatelný se svými zahraničními konkurenty a dokonce je v některých případech i předčí. Je tedy na vás, jestli sáhnete po domácí produkci nebo po zahraniční.

ZÁVĚREČNÉ HODNOCENÍ
Nitrox PUMP Prom-in

Složení: poměrně našlapené s vysokou dávkou účinných látek, absence BCAA

8/10

Chuť: zbytečně nepřeslazená a poměrně dobrá, ale už za nápad "pomeranč" nemůžu dát plné hodnocení

9/10
Stravitelnost: bezproblémová
10/10
Účinnost: očekávaná a poměrně vysoká, menší "štípavost", dobrá stimulace
8/10
Rozpustnost:  bez problémů
10/10
Celkem 9/10
VÝHODY A NEVÝHODY
Nitrox PUMP Prom-in
Klady [ + ] Zápory [ - ]
+ vysoké porce účinných látek - absence BCAA
+ kombinace účinných látek - obal
+ vchuť  
+ rozpustnost a stravitelnost  
Cena na internetu: 750 g za 589 Kč

Nitrox

Nitrox

Byl ti článek užitečný?
Jo, super! Bohužel ne

Diskuze k článku