5 tipů Jaye Cutlera pro fitness cestování

Jan Caha
Jan Caha 30. 10. 2014
Uložit článek
5 tipů Jaye Cutlera pro fitness cestování

Jaye Cutlera není třeba dlouze představovat. Čtyřnásobný vítěz Mr. Olympia je znám zejména pro svoji dominanci na kulturistickém pódiu. Málo z vás si ale uvědomí, že se jedná o jednoho z nejlepší, nebo snad dokonce nejlepšího obchodníka s vlastním jménem ve fitness průmyslu.

5 tipů Jaye Cutlera pro fitness cestování

Právě kvůli své vytíženosti, ale i také kvůli tomu, že Jay Cutler chce být nablízku svým fanouškům, a to ne pouze virtuálně. Snaží se Jay Culter maximálně cestovat a navštěvovat fanoušky v místech jejich domovů. Pokud se podíváte do Jayova kalendáře, zjistíte, že je na cestách 30 týdnů v roce. To představuje opravdu velikou porci. Jay se tedy udržuje ve stále perfektní formě. Jak vůbec tedy dokáže plánovat a zároveň pracovat ve světě obchodu? Podívejte se společně s námi na překlad článku z amerického magazínu bodybuilding.com, který ukazuje jeho 5 tipů na fitness cestování.

1 / Udělejte si plán z domu

V mladých letech, když Jay začínal s cestováním po světě za svými fanoušky. Mnoho ze své práce řešil po telefonu. Snažil se zamlouvat si hotelové pokoje, kde byla malá kuchyňka, ve které by si mohl uvařit kvalitní jídlo. Jak to tak ale bývá, pro mnoho pracujících v hotelech, byla jeho angličtina cizím jazykem. Takže docházelo k nedorozuměním a Jay nebyl s ubytováním spokojen.

Nyní se však všechno dá dělat přes internet. I komunikace v cizím jazyce je přes internet srozumitelnější a jasnější. Proto se Jay uchýlil k tomuto prostředku. Je to pro něj daleko snazší volba. Vždy když tedy plánuje cestu, sedá si k internetu a udělá si přesný itinerář. Tak jak plánujete svůj trénink a výživu tedy plánujte i cestu. Neříkám, zřejmě to nebude cesta za vašimi fanoušky. Nicméně byste stále měli mít na paměti to, že jste fitnessáci nebo kulturisti a chcete od svého těla maximum. Pokud byste na dva nebo tři dny vynechali kvalitní jídlo a spánek, mohli byste na to velmi rychle doplatit.

2 / Zabalte si vše, co potřebujete

Pokud běžně cestujete, jistě si s sebou berete náhradní tričko, možná plavky, sandály nebo opalovací krém. Pokud jste ale Jay Cutler, berete si také přenosný gril, spoustu plastového nádobí nebo tyčový mixér. To všechno nechybí v zavazadlech Jaye Cutlera. (PS: a já se divil, proč vždycky tahají tolik kufrů). To co Jay Cutler dává do své cestovní tašky je poměrně důležité. Vždyť se podívejte, právě toto vybavení mu pomohlo vybudovat postavou, jakou má a čtyřikrát zvítězit na soutěži Mr. Olympia.

3 / Cestujte vybaveni

Vaším možná největším strašákem na dlouhých cestách je to, že byste celou dobu trávili na sedadle vedle tak velikého chlapa, jako je Jay Cutler. Jeho největší obavou při cestování je, že dostane hlad a nebude na to připraven. Proto vždy kamkoliv jede nebo letí, tak je vybaven na cestu. Nespoléhejte na to, co dostanete po cestě (pokud něco). Je to povětšinou pouze prázdná výživa plná tuku a cukru. Není to tedy fitness ideál.

Jay říká: "Vždycky je lepší vzít si na cestu svoje vlastní jídlo. A to i v tom případě, že letíte latadlem. Přepravní společnost by měla být k vašemu koníčku shovívavá. Udělejte si pořádný fitness snack, který můžete jíst v letadle, a nebude vám vadit, že jej konzumujete studený. A ještě jeden malý tip. Vždy si jídlo na delší cesty balím do uzaviratelných sáčků, nikoliv do plastových dóz. Přeci jen se jich do vaší tašky vejde mnohem více a šetří vám poté místo."

4 / Objevte svůj nový domov a jděte cvičit.

Když Jay přijede na nové místo, vždy se snaží jej maximálně poznat a vytipovat si dobré fitness centrum, ve kterém by mohl dělat svůj trénink. Je to velmi důležité, abyste udrželi svoji formu. Samozřejmě, toto fitko nemusí být ani zdaleka tak vybavené, jako fitness centrum, na které jste zvyklí. Nicméně nemusíte mít pokaždé dokonalé podmínky pro cvičení. Abyste dobře odtrénovali, můžete použít mnoho intenzifikačních technik, supersérií nebo vynucených opakování. Přesně tak, jak si intenzita vašeho tréninku vyžaduje.

5 / Jezte čistě, objednávejte obezřetně

Není nic horšího pro vaše svaly, než když se dostanete do restaurace, která se dívá spíše na to, jak pokrm chutná, než na to, jak je zdravý. Možná také nechce být těmi, kdo si v restauraci vymýšlí a zadává obsluze těžké úkoly, ale nebojte se. Většina dnešních restaurací se snaží o to, aby se vám co nejvíce zavděčila a byla dobrým sluhou. Nechte si tedy připravit jídlo dle svého přání.

Jay vzpomíná, že dokonce mnohokrát musel jít dozadu do kuchyně, aby ukázal kuchaři, jak mu má připravit jeho jídlo. Spousta sendvičů z kuřecího nebo krůtího masa jsou do diety vhodná, nicméně se velmi často právě maso smaží nebo dělá na spoustě másla, a to není dobře. "V kuchyni se vždy najde někdo, kdo mluví anglicky. Proto se nebojte ani jazykové bariéry." 

I vy vidíte, že ani Jay Cutler nemá svoji pozici v kulturistice jednoduchou, o to méně je jednoduchý jeho život. Nicméně i přes množství akcí, které v roce absolvuje, je stále schopen udržovat si kvalitní postavu a je schopen inspirovat mnoho svých fanoušků. Držte se jeho příkladu a nevymlouvejte se na nedostatek času nebo nepřízeň osudu.

 

Just call me Chef as I prep for the shoot today at @muscleandstrength headquarters @cutler_nutrition @bpi_sports @kdbpi

Fotka zveřejněná uživatelem Jay Cutler (@mrojaycutlerofficial) dne říj 10, 2014 at 1:11 PDT


zdroj: bodybuilding.com

Přidej se k 32 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
Líbí se mi Uložit článek
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________