5 nejlepších mužských postav filmové historie

Jan Caha
Jan Caha 23. 11. 2014
Uložit článek
5 nejlepších mužských postav filmové historie

Filmový průmysl se po celou dobu svého rozvoje velmi blízce motá okolo krásy, fitness a vysportovaných těl. Proto jsem se dnes rozhodl nabídnout vám takové odlehčení v podobě přehledu pěti nejlepších postav v historii barevného filmu.

5 nejlepších mužských postav filmové historie

Netvrdím, že se mnou budete souhlasit a dokonce si to ani nemyslím. Nicméně jsem pro vás zkusil připravit přehled těch nejlepších herců, jejichž výkon v podobě svalnaté postavy považuji za přelomový. Možná si budete říkat, kde je Steve Reeves nebo postavy 30. let dvacátého století. Osobně si myslím, že není třeba příliš do historie sahat, vybral jsem tedy herce, kteří svoji dráhu otevírali až době "barevné" a pokračovali se skvělou postavou i ve chvílích, kdy se již televizory dostaly do našich domácností jako pevná součást. Zde je malý přehled.

Budu velmi rád, pokud i vy se zapojíte do diskuze a napíšete, kdo vám v tomto přehledu chybí. Přeci jen, každý z nás má jiné filmové hrdiny a ideální postavu, kterou si na stříbrném plátně rád shlédne. V tomto přehledu začneme od pátého místa.

Vin Diesel

Narodil se v roce 1967 (18. července) jako Mark Vincent a jeho matka byla rozvedená astroložka, která Marka (nebo Vina) vychovávala v New Yorku s jeho nevlastním otcem - černošským divadelním režisérem. V dětství byl Vin pěkný rebel. K hraní se dostal už v dětství v divadle Greenwich Village. Kromě jiného byl Vin i „zapálený“ sportovec, takže už v 17-ti letech měl pořádně vypracovanou postavu - začal se tedy živit jako vyhazovač v New Yorských klubech. Tehdy si změnil jméno z Marka Vincenta na Vina Diesela. Od roku 1990 hrál v béčkových filmech, nicméně jeho první film přišel až v roce 2001, kdy bylo natočeno první "Rychle a zběsile", dále na sebe nenechal dlouho čekat ani snímek "XXX", který celou prezentaci akčního hrdiny dokonal.

Vin Diesel

Jean Claude van Damme

Jean-Claude van Damme, vlastním jménem Jean-Claude Camille Francois van Varenberg, se narodil 18. října 1960 na okraji Berchem-Sainte-Agathe v Belgii, tedy na předměstí Bruselu. Jeho začátky se od jiných začínajících herců nijak zvlášť nelišily. Než se dopracoval k lukrativní filmové nabídce, musel si peníze na živobytí vydělávat jako vyhazovač v nočních klubech. Vidíte tu podobnost s Dieslem?  Jeho prvním velkým filmem, byl snímek "Krvavý sport". Ten odstartoval kariéru, ve které se objevili například snímky jako: Kickboxer, Univerzální voják nebo Timecop.

Jean Claude van Damme

Dwayne "The Rock" Johnson

Dwayne Douglas Johnson se narodil 2. května 1972 v kalifornském městečku Hayward. Na střední škole se začal věnovat atletice a hlavně americkému fotbalu. Díky němu získal sportovní stipendium a mohl se v klidu vrhnout na ligu amerického fotbalu NFL. To mu ovšem pokazilo vážné zranění zad. Nejdříve přemýšlel o návratu k fotbalu, ovšem později zaměřil svůj zrak na jiný sport - wrestling. Po několika letech wrestlingu ovšem „The Rock“ (jeho přezdívka z wrestlingu) skončil a začínal s herectvím. Jeho největším snímkem, a také snímkem, kterým se proslavil, byl "Král škorpion". Dále se pak objevoval v takových peckách jako: Kráčející skála, Rychle a zběsile nebo Pot a Krev.

Dwayne The Rock Johnson

Sylvester Stallone

Člověk, který velmi ovlivnil mnoho začínajících cvičenců a stal se živoucí legendou tvořící přízrak "Rockyho". Italský emigrant z New Yorku to neměl v životě zrovna jednoduché. Hned od malička si jej dobírali jeho spolužáci pro ochrnutí lícního nervu, které mu částečně znecitlivělo tvář a část jazyka. Začal posilovat již v 15ti letech, kdy navštěvoval školu pro emocionálně narušené teenagery a díky úspěchům v posilovně na v americkém fotbalu se dostal ke svým prvním rolím. Jeho nejznámější film "Rocky", který si dnes stále pouští mnoho sportovců jako motivaci, jsme mohli poprvé vidět v roce 1976. Poté již následovala pokračování, ale také druhá osudová Stalloneho role - Rambo. Ten se dostal do kin v roce 1982. Od té doby zdobí Stalloneho životopis jeden lepší film, jako druhý. Aktuálně jsou to snímky "The Expendables", kde si zahrál po boku těch největších hvězd poslední doby i doby dřívější.

Sylvest Stallone

Arnold Schwarzenegger

Na první místě snad nemůže být nikdo jiný. Tradičně patří Arnoldu Schwarzeneggerovi a předpokládám, že si toto místo udrží na dlouhé věky. Tato kulturistický a herecká legenda je stále v kurzu. Vítěz těch nejvyšších kulturistických soutěží včetně Mr. Olympia inspiroval snad každého cvičence, a kdo říká, že ne, tak pravděpodobně lže. Arnold vtrhl na filmová plátna jako naprosto nebývalý úkaz. Jeho prvním snímkem byl "Hercules v New Yorku", prorazil však již legendárním filmem "Barbar Conan", který si pamatuje každý z nás. Pokračoval dalšími obrovskými filmy jako: Terminátor, Komando, Total Recall nebo Predátor. Každý z těchto snímků byla malá filmová revoluce. Já osobně se na všechny jeho filmy rád podívám, a to i na ty komediální. Po právu má první pozici v našem přehledu.

Arnodl Schwarzenegger

zdroj: csfd.cz, facebook.com

Přidej se k 31 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
Líbí se mi Uložit článek
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________