Silvie Beránková: "u veganů se vše musí pořádně hlídat"

Jan Caha
Jan Caha 26. 11. 2014
Uložit článek
Silvie Beránková: "u veganů se vše musí pořádně hlídat"

Na našem facebooku jste měli možnost již vidět, že náš Aktin team rozšířila jedna velmi zajímavá budoucí závodnice v bikini fitness. Její jméno je Silvie Beránková a hlavní odlišností od všech běžných sportovců je, že je aktivní vegankou. Co nám řekla o sobě a o své sportovní přípravě?

Silvie Beránková: "u veganů se vše musí pořádně hlídat"

Ahoj Silvie, ne všem čtenářům může být jasné, kdo jsi a jak jsi se k fitness vůbec dostala. Můžeš nám svoji cestu a motivaci pro zdravý životní styl a fitness popsat?

Ahoj, tímto zdravím všechny čtenáře a mé fanoušky. Také bych ráda poděkovala za to, že mohu být součástí týmu aktin. Kdo jsem? Jsem nadšenkyní pro fitness a zdraví životní styl. Také jsem normální holkou, co ráda připravuje veganské jídlo a zvedá , jak s oblibou říkám posilování . V neposlední řadě jsem mámou a manželkou. Sportovat jsem začala už v dětství, a to prvními začátky v aerobiku a různých tanečních kroužcích. Pro sport jsem se tak nadchla, že jsem se stala lektorkou skupinových lekcí. Ale potřebovala jsem změnu a větší progres, to mi umožňuje fitness. Mojí motivací jsou pro mě každodenní tréninky, změny co na sobě vidím, překonání samu sebe. Také jsou to moji fanoušci. No, samozřejmě i můj trenér, který mi na tréninku nic neodpustí a tak se maká na 100%.

Aktuálně ses vrhla do přípravy na soutěže. Můžeš nám o tom říci víc, kdy bychom tě měli vidět?

Připravuji se na jarní soutěž Arnold Classic v USA, snad se také ukážu na jarních závodech tady v ČR.

Jako svoji soutěžní premiéru sis vybrala Arnold Classic v kategorii BIKINI. To není úplně lehká soutěž. Proč zrovna ta?

Není to lehký závod, ale co je v životě jednoduché a lehké? Kdy jindy než teď? Uvidíme, co mi tato zkušenost přinese a dá.

Co je tvým dlouhodobým cílem v soutěžním sportu?

Mým cílem je hlavně být každou sezonu o něco lepší a zdokonalovat se sama nad sebou, překonávat svá malá vítězství, jelikož se můžu posuzovat pouze já sama před sebou, co jsem zvládla a co zase ne. Také chci být dobrou trenérkou a motivací pro své klienty.

Od soutěží se však přesuňme k tomu, co tě zpopularizovalo. Jsi úspěšná veganka. Jaká je tvoje motivace být veganem?

Mojí motivací jsou mé dvě psí holky. Hlavní důvod u mě je etický. Dříve to byla nechuť k masu, ale postupně jsem propadla až do hloubky.

Jak to jde dohromady se soutěžním fitness a se zaznamenáváním pokroků?

Všechno jde, když se chce. Je to o něco složitější, vše musím pořádně hlídat a počítat. Jelikož je důležitý dostatečný přísun bílkovin, což je někdy u veganů problém, pokud není dobře sestavený a vyvážený jídelníček.

Jak vůbec vypadá takový tvůj denní jídelníček?

Na snídaně miluji ovesné kaše, a tofu míchaná vajíčka. V mém jídelníčku nechybí spousta zeleniny. Ovoce a ořechy jím v omezeném množství. Dále u mě najdete oblíbený seitan, což je pšeničná bílkovina a ten bud kupuji nebo vyrábím domácí. Rozhodně doplňuji bílkoviny pomocí proteinů. Přílohy mám v oblibě pohanku, rýži a batáty.

Z tvého života vím, že máš hodně klientů a působíš jako trenérka. Připravuješ je stejným stylem? Chystáš i nějaké závodníky?

Ano, jsem trenérkou. Mám spoustu klientů i neveganů, rozhodně nikomu nic nevnucuji, nechci nikomu měnit jeho životní styl, pouze ukázat alternativu, každý si musí na to své přijít sám, nemám ráda, pokud se něco dělá na sílu. Ráda vždy poradím, řeknu možnosti.

Na závody připravuji dvě mladé bikinky, tak uvidíme, kam se posuneme.

Budu se těšit na tvoji formu na soutěžích a přeji mnoho štěstí ve sportovní přípravě.

Moc děkuji  a mé poděkování patří také všem fanouškům, klientům a lidem, kteří mě podporují.

Silvie Beránková

Přidej se k 31 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
Líbí se mi Uložit článek
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________