Markéta Kovačová - tréninkové video a fitness život

Aktin Redakce
Aktin Redakce 18. 12. 2014
Uložit článek
Markéta Kovačová - tréninkové video a fitness život

Markéta Kovačová pro vás připravila další tréninkové video, v něm odhalíte trénink horní poloviny těla, ale také nahlédnete trochu do tajů Markétina života. Celé video je natáčeno v MišMaš fitness centru.

Markéta Kovačová - tréninkové video a fitness život

Můj pohled na fitness životní styl

Co je to vlastně fitness životní styl? Jakou má filosofii a kam směřuje, jaký má cíl? To vše jsou otázky, které si mnozí z nás každý den pokládáme, hlavně díky masivnímu nárůstu popularity v této oblasti, kterého si nelze nevšimnout. Pokud budu mluvit za sebe, pak jsem na jednu stranu velmi ráda, že se mému srdci blízké odvětví rozrůstá a kvete, ale na druhou stranu, když se probírám milionem fotek bikinek a bikinařů, častokrát si pokládám otázku, zda se opět nejedná pouze o „hit sezóny“ stejně moderní záležitost, jako je například boom nepřeberného množství růžových věcí u žen a u mužů neoholených porostů na tváři s pracovním názvem „nedbalá elegance, či strniště“. Nebo je tento životní fit směr opravdu samotná láska k pohybu, zdravému stravování a přístup s kompletní filosofií v daném odvětví?

Vždy se doberu závěru - proč ne! Stále razím názor, že pokud se budou sociální sítě a internet hemžit obrázky vypracovaných polonahých těl a receptů z různých doplňků stravy, je to stále příjemnější, než si pročítat statistiky jednotlivých zemí, týkající se obezity a množství zkonzumovaného alkoholu.

Markéta KovačováFitness mýma očima, aneb je to životní styl?

Každý máme vlastní směr a já tím svým jdu už dlouho, tedy se považuji za fitness dívku už od raného dětství. Do většího povědomí široké veřejnosti jsem se dostala teprve před nedávnem, kdy jsem se začala starat o něco více o propagaci zdravého životního stylu a motivaci. Možná se budu opakovat z některého z minulých článků, ale jedno, co jsem se v životě naučila a říkám to všem, kteří si ke mně chodí pro radu, je to, že pokud člověk v tom co dělá, najde vášeň, bude v tom dobrý. Důvod je ten, že právě vášeň k dané zálibě je ten největší  hnací motor, který nás vede k úspěchům a cílům.

Ráda bych se vrátila kousek zpět, na začátek, kde jsem nakousla něco málo o moderním pojetí fitness životního stylu. Většinou je to tak, že se lidé obklopují tím a těmi co je zajímají a ocitají se tak v jakési bublině, jejíž obsah je vyselektován na daný zájem a záležitosti, které se týkají převážně daného tématu. Nicméně u fit a zdravého životního stylu je to jiné. Můžete být třeba harleyář, ale stačí mít sociální sítě a ze všech stran se na vás hrne množství selfie fotografií z fitka a fotografií kosmických receptů složených ze suplementů. Sečteno a podtrženo, není úniku moderní době, která je právě tímto živena. Z mého pohledu je pouze jedno nejdůležitější měřítko. Žijete fit stylem kvůli vám samotným, a protože vás tento směr prostě baví, nebo držíte krok s nejnovějšími trendy? Nedovolila bych si tvrdit, že je pouze jedna varianta  správná, ale dovolím si tvrdit, že by se každý měl sám najít a rozmyslet si, zda to, co dělá, dělá kvůli svému egu, nebo proto, že to má opravdu rád.

Co se týče konkrétně fitness závodění, nemyslím, si, že je podmínkou vyhrávat, aby byl jedinec dobrý fitnessák, či fitnesska. Pokud jste to zažili, tak víte, že to, že stojíte na pódiu nejvíce znamená pro vás samotné a né pro okolí, těm nic nemusíte dokazovat, ale sami sobě ano.

Já a sport

Sporty různých žánrů a zaměření jsou mému srdci blízké. Tedy sportuji téměř každý den a není to o tom, že se bojím o svá kila, ale proto, že ať už dělám individuální či kolektivní sport - volejbal, squash, nebo golf, ten pocit mě naplňuje a je to pro mě jakási droga a způsob relaxace. Stejně jako někdo musí mít po obědě desert, tak i já potřebuji svoji denní dávku endorfinů.Závěrem chci říct, že podle mě člověk nemusí být vyrýsovaný a užívat spoustu doplňků stravy, aby se mohl považovat za fitness jedince. Stačí si užívat pohyb, dělat to, co ho baví a ne co je zrovna moderní ze strachu, že bude out, mít rád své tělo, dopřávat mu kvalitní stravu a odpočinek a užívat si bonusů, které to všechno nese.

Víte co si o tom našem krásném světě myslím? Není snadné být jiný a výjimečný, ale je příliš nudné být normální.

S láskou Vaše Markét ♥ ;-*

Markéta Kovačová - trénink

 

zdroj: youtube.com

Přidej se k 33 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
Líbí se mi Uložit článek
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________