Arnold Schwarzenegger - trénink hrudníku a zad

3. 1. 2015
2 min. 4 Líbí se mi Komentáře Uložit článek
Arnold Schwarzenegger - trénink hrudníku a zad

Arnold Schwarzenegger - žijící legenda, která inspirovala mnohé z nás nejen k tréninku, ale také k posouvání svých hranic, které si v tréninku nebo kariéře klademe. Jednou z partií, která dominovala jeho postavě byl hrudník. Stejně tak ale záda. Jak trénoval právě tyto dvě partie? 

Arnold Schwarzenegger - trénink hrudníku a zad

Když se podíváte na Arnoldovu postavu, musí vás logicky upoutat dvě svalové partie, které jeho tělo řadily do kategorie nemožné nebo neskutečné. Mimo kvalitních bicepsů, to byl zejména hrudník a záda, které dávali jeho tělu tvar a natolik ho odlišovali od konkurence, že těmto tvarům podlehli i rozhodčí. 

Přiznám se, prvním filmem, které jsem s Arnoldem viděl, byl snímek Komando. Arnold nesoucí kládu do svého srubu na pokraji hory mi natolik imponoval, že jsem přemýšlel, jak se k takovým svalům dostat, a co všechno pro to musím udělat. Právě on byl největším vzorem, kterého jsem v kulturistice kdy měl a budu mít. Samozřejmě, mám rád i jiné, velmi podobného Jaye Cutlera, nebo dříče jako Doriana Yatesa nebo Kevina Levroneho. Nicméně Arnold je na prvním neotřesitelném místě. 

Vždy mě imponoval hrudník, kterým Arnold disponoval. Ve své nejlepší formě dokonce dokázal udržet na vrchou hrudníku skleničku s vodou. Jeho záda pak tvořila dokonalý vánoční stromeček, kterého dosažení by balo zadostiučiněním celého tréninku. Podívejte se společně s námi, jak právě velký Arnold Schwarzenegger trénoval svůj hrudník. 

K tomuto tréninku je nutné dodat, že jej absolvoval celkem 3x do týdne. Tedy vždy v pondělí, středu a pátek. Nikoliv jednou, proto si vezměte příklad, a také se snažte zakomponovat trénované partie do týdenního plánu vícekrát. 

Hrudník (prsní svaly)

Cvik Sérií Opakování
 Tlaky s velkou činkou (benchpress) 1 x 15 - 4
 Tlaky s velkou činkou na šikmé lavici
 Upažování s jednoručkami 5 10 - 6
 Kliky na bradlech 5 15 - 8
 Pullover s jednoručkou 3 15

Záda

 Shyby širokým úchopem před hlavou 5 Min. 10
 Shyby úzkým úchopem 5 10
 Přítahy T‑tyče 5 15 - 6
 Přítahy velké činky v předklonu 5 12 - 8

Přidej se k 44 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
4 Líbí se mi Uložit článek