Markéta Kovačová: "zaštítění společností Trec mě nakoplo"

Aktin Redakce
Aktin Redakce 18. 1. 2015
Uložit článek
Markéta Kovačová: "zaštítění společností Trec mě nakoplo"

Rozhovor s úspěšnou bikini závodnicí Markétou Kovačovou, která se v loňském roce stala tváří našeho magazínu a následně také společnosti Trec. Jak vnímá aktuální dění okolo fitness, a co ji všechno nyní čeká. Podívejte se v našem rozhovoru. 

Markéta Kovačová: "zaštítění společností Trec mě nakoplo"

Stala ses oficiální tváří společnosti TREC pro ČR. Jaký je to pocit?

Ahoj, ano je to tak! Jaký je to pocit? Jsem nesmírně šťastná, hrozně moc to pro mě znamená, kdyby jen šlo slovy vyjádřit jak moc mne zaštítění společností Trec Nutrition doslova nakoplo! Myslím, že většinu čtenářů bude zajímat, jak jsem se k tomu vůbec dostala, tedy bych ráda ve stručnosti popsala svůj příběh. Jak už jsem v předchozích článcích psala, tak jsem sportovala od útlého věku, a čím jsem byla starší, tím intenzivněji. Kromě fyzického rozvoje jsem své fitness znalosti posouvala i po teoretické stránce a pochopila jsem, že bez správné výživy to prostě nejde. Dá se tedy říct, že vše začalo mojí první objednávkou v aktin.cz a následná návštěva kamenného obchodu na Veveří ulici v Brně, kde jsem si pořídila po poradě s tím největším člověkem, kterého jsem kdy viděla – byl to prodavač, ale ne ledajaký, byl to známý kulturista a šéfredaktor magazínu Aktin, svůj první protein a nějaké další doplňky stravy. O nějaký ten pátek později slovo dalo slovo a pan prodavač se stal mým fitness guru, trenérem a podporou. Stejně jako v každé pohádce i já si uloupla svůj kousek štěstí tím, že jsem narazila na skvělé lidi, kteří mi dali příležitost, viděli ve mně potenciál a z obyčejného sportovního blázna, mi dali šanci vyniknout! Den za dnem a měsíc za měsícem jsem dřela jako kůň a řekla bych, že i mnohem více než ostatní, vzhledem k mému pomalému metabolismu. Jedna krásná závodní sezóna, kde jsem si urvala svůj mistrovský titul v bikini fitness, vystřídala půlroční odpočinková (v rámci závodění) pauza a státnice. Další sezónu, tedy podzim 2014 se mi vracelo do formy velmi, velmi špatně, ale zakousla jsem se a potila krev a ronila slzy, trénovala každý den, několik hodin denně, hodně tvrdě pracovala, spala a regenerovala málo, opravdu, ale opravdu se i párkrát ocitla na dně a pokraji sil, ale díky mým nejbližším jsem závodní sezónu dotáhla dokonce. Nezískala jsem tituly, které jsem si přála, ale získala jsem mnohem více. 

Závodění ve fitness bych přirovnala k jakési honbě za pokladem. Člověk se každý den dře několikrát denně ve dvou až 4 fázových trénincích, den za dnem, měsíc za měsícem a s delším odstupem času a s více unaveným a bolavým tělem, než kdy dříve. Někomu trvá příprava 2 měsíce, někomu půl roku, někomu celé roky, a to pro ten jediný den, ten krásný slavný den, kde se každý stává svým vlastním pokladem. Ano, je to sport, kde nezávislá porota posuzuje závodníky, ale myslím, že nebudu mluvit pouze za sebe, když řeknu, že každý, kdo vleze na pódium a má za sebou tento strastiplný maraton se spoustou odříkání, už dávno vítězem je a nepotřebuje žádný titul, medaili, či pohár, protože dokázal sám sobě, že splnil úkol, který si na bedra naložil. Já osobně každé závody beru jako výzvu překonat sama sebe, kde je mi největším soupeřem mé vlastní já. Výdech, nádech, vcházíte na pódium…na okamžik se cítíte jako střed pozornosti ve světě pozlátek, kamínkových plavek, třpytivého líčení, perfektní vizáže, ve společnosti překrásných lidí. Je to úžasný pocit, protože si téměř každá žena na okamžik přeje zářit a být královnou bálu. Fitness závody toto pro mne znamenají, na pár vteřin je pódium a obecenstvo jen mé, pár vteřin sebeuspokojení pro miliony hodin potu a fyzické námahy. Co bude pak, co pak až slezete z pódia, až se druhý den probudíte ve své posteli a ten den bude pro svět stejně obyčejný jako každý jiný, co až vyprchá vůně líčidel a zmizí opar slávy? Musíte chtít víc, ne víc od světa, ale víc od sebe! Uchopit všechny zkušenosti a poznatky, prohlubovat je a správně s nimi pracovat, poslouchat své tělo a jít směrem, který vás naplňuje. Moje rada zní, chtějte od sebe samých víc a svět vám dá víc! Dělejte to tak, abyste milovali svůj život, a budete ho mít šťastný!
 
Abych se dostala zpátky k prvotní otázce, díky právě Jendovi Cahovi, který ve mne viděl neobjevenou hvězdu, který mne po celou dobu podporoval a vedl v přípravách na závody a přivedl do Aktinu. Zde se nejprve stal mým sponzorem právě Aktin a díky lidem v něm, kteří ve mně též viděli potenciál, byl ve finále podzim 2014 neuvěřitelně plodný. Natočilo se tréninkové video a udělalo pár fotek, které vzniklo v dílně šikovného Pavla Grmolce a na základě něhož jsem oslovila Polskou stranu, vedení Trec Nutrition. Pak jsem si uvědomila, že vše co dělám, nedělám kvůli titulům, ale proto, že to miluji a to byla a je ta největší odměna, ta největší pocta, vyznamenaní, titul. Oni si mě vybrali, vybrali si mě, ze všech těch adeptů a sportovních hvězd, si zvolili právě mě, neuvěřitelné… Jak vám to tady tak píšu, svírá se mi stále hruď, cukají mi koutky a mám motýlky v břiše, protože všechna ta dřina, pot, krev a miliony slz, bylo odměněno tou nejvyšší poctou, to že se za mě postavil ne jen Aktin, ale i nadnárodní sportovní značka Trec Nutrition, to že jsem dostala životní šanci být výjimečná! Jsem strašně vděčná a velmi si toho vážím a každému sportovci bych opravdu přála ten pocit zažít, zazářit! I přesto, že to vědí, tak bych tímto článkem chtěla ještě jednou velmi poděkovat Jendovi Cahovi jako jedné z největších životních opor, které se mi mohlo dostat. Majitelům Aktinu, zejména Honzovi Kernovi, který do mě vložil důvěru a absolvoval se mnou dlouhou pouť za spoluprácí s Trecem, rodičům a všem přátelům a nepřátelům, kteří mi dodávali a dodávají motivaci být lepší!
 

Co tě teď všechno čeká za fitness akce? Předpokládám, že tě na některých uvidíme.

Sama ještě nevím, co vše mě čeká, ale sleduji, kde se co šustne a slibuji, že budu vymetat většinu sportovních událostí, aby mi nic neuniklo. Určitě se chystám zavítat na sportovní veletrh Fibo se stánkem Trec Nutrition a pak různé semináře, školení, točení výukových videí apod.

Fitness se stalo tvojí životní součástí, jak tě ovlivňuje v poslední době?

Fitness mě ovlivňuje velmi intenzivně ne jen v poslední době, ale momentálně asi nejvíce tak, že mám opravdu velmi, velmi málo času na osobní život, víceméně ho nemám, protože trávím 90 % pracovního dne, který mi začíná 6 hodinou ranní a končí 22 hodinou večerní, ve fitness centrech, pracovních schůzkách, nebo sportovních akcích. Zbylé dvě hodiny nakupuji, vařím, jím a chystám se na další den. Co se tedy musím přiznat, tak mám velmi málo času na školu, kterou zanedbávám a úplně nestíhám odepisovat na miliony zpráv a emailů, co mi denně chodí, ale snažím se!

Jak vypadá tvoje aktuální suplementace?

Jelikož nejsem pouze fitnesska a fitness trenérka, ale jsem i lektorka sálových lekcí, tak nemám, co se pohybu týče, sezónu a mimo sezónu, tedy jsem ve fyzickém zápřahu celý rok a podle toho i suplementuji. Každý sportovec dřív, nebo později ať chce, nebo ne, musí začít brát nějakou sportovní výživu a speciální doplňky stravy odpovídající jeho fyzickému zatížení, protože lidský organismus se dříve, či později opotřebuje a je jen na nás kdy a jak moc.

Aktuálně v mé řadě suplementů převažují vitamíny a minerály. Ráno si uvařím 1l ovocného čaje, do kterého si dám 5g collagenu renoveru, z čehož 300ml zapiji ranní suplementaci: vitamin b, omega 3, mineral pack, 1000 C, lecitin, magne a join therapy, zbytek čaje do šejkru s sebou na cesty, pak před tréninkem ve dny náročnější si dám aminomax, a ze stimulantů Adrenalin gel + 2 synefriny, po tréninku aminomax a 25g protein isolat, ve dny lehčího tréninku mám před tréninkem ze stimulantů clenburexin gel. Večerní suplementace je přibližně stejná jako ranní a ve dny těžkých tréninků si dám jako 2. svačinu, nebo 2. večeři 25g casein proteinu, opravdu mi veškerá suplementace Vyhovuje od Trecu a mohu jen doporučit, zejména z řady regeneračních doplňků a nakopávačů.

Děkujeme Markétě za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů do dalších aktivit ve fitness. Na závěr přidáváme poslední Markétino tréninkové video. 

Markéta Kovačová - trénink 2014

Markétu Kovačovou najdete i na instagramu!


Marketa Kovačová

Přidej se k 32 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
Líbí se mi Uložit článek
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________