Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 17/2015

Do you even Youtube - 17/2015

Sedmnácté a celkově již sedmdesáté pokračování těch nejlepších videí ze světa kulturistiky a fitness, které se objevily v posledním týdnu na populárních sociálních sítích. Co všechno se událo? 

Do you even Youtube - 17/2015


Sezóna CrossFitu je v plném proudu. Máme za sebou Open a před námi jsou regionálky a následně i CrossFit Games. Každý, kdo se kvalifikoval, tak ladí formu, co to jen jde. Kdo se nedostal, tak začal silovou přípravu a pokusí se získat co nejlepší umístění na místních soutěžích, kde se často rozdávají moc pěkné ceny a někdy i je možnost vyhrát i peníze. Pojďme ale zpátky k videu. Video The Story of the Open se zaměřuje na jednu z největších sportovních událostí současnosti, které se letos zúčastnilo více než 270 tisíc sportovců. To je sakra dobré číslo! Během pěti týdnů si to CrossFiťáci rozdali mezi sebou a na Youtube kanálu CrossFitu se k této události muselo objevit přesně takové video, jaké vy můžete vidět níže.

Dokumentace Open vlastně znamená to, že úvidíme ty nejlepší atlety spolu s tváří CrossFitu Davem Castrem. Kdo slediuje CrossFit, tak ví, že první WOD 15.1 byl soubojem Riche Froninga a Mata Frasera. Další tři WODy měly také velká jména a ten vůbec poslední, 15.5., to byl souboj dost možná 3 nejlepších žen, respektive nejvíce fit žen, ve světě Crossfitu. Camile Leblanc-Bazinet, Sam Briggs a Annie Thorisdottir. Atmosféra u všech soutěžních WODů byla vždy naprosto parádní a asi o tom je v současnosti CrossFit jako sport. Maximální podpora lidí okolo vás, kteří vás dotlačí až k tomu vašemu limitu, který byste často sami vůbec nenašli. Za mě opravdu parádní video a někdy bych si přál, aby třeba IFBB zkusila něco podobného dělat v zákulisí profi soutěží v kulturistice.

Lex Griffin zveřejnil v uplynulém týdnu video, které se věnuje FIBO. A to bude také na dalších 50 měsíců poslední rekapitulace FIBA, kterou v Do you even Youtube uvidíte. Ta další přijde až příští rok v dubnu. Lex to opravdu pojal tak, že natáčel spíše zákulisí. Ve videu nám ukazuje, jak je každý den úplně každý totálně zničený a energii bere z jakéhosi nedefinovatelného zdroje. Někdo by si možná mohl říct, že tím zdrojem budou fanoušci, ale jak by zde docházelo k tomu přenosu energie? Z videa od Lexe si můžete znovu potvrdit, jak velké FIBO doopravdy je. Na stánku Gymsharku to navíc opravdu žilo. Ještě aby ne, vždyť tam byl úplně každý atlet této značky. Dokonce se letos přidal i Steve  Cook, kterého z DYEYoutube také znáte. Lex samozřejmě nezapomněl natočit ani tréninky v posilovně, i když byly spíše jen pumpovací. Většina Gymshark atletů teď před sebou bude mít období, kdy se pokusí co možná nejvíce vyrýsovat na Bodypower v Anglii. Bodypower je v současnosti opravdu spíše o fitness, kulturistika tam moc nefrčí. Všichni se tedy budou chtít prezentovat tou opravdu nejlepší formou.

Jak asi už každý z vás ví, tak Dana Linn Bailey aktuálně trénuje na Ninja Warrior. Ano, Ninja Warrior je přesně to, co si myslíte. Extrémně náročná opičí dráha, kterou navíc musíte zvládnout opravdu rychle. Jedná se o překonávání překážek s náročností, která by byla příliš pro většinu populace. Ručkování přes nádrž vody, vyběhnutí na vysokou kluzkou rampu, lezení po laně a tak dále. Dana podala přihlášku, oni jí vybrali a to pro nás znamená, že budeme mít možnost sledovat Danu v přípravě na tuto událost. Co z toho bude mít DLB? Jak asi víte, tak je extrémně soutěživá a moc ráda překonává sama sebe. Je to pro ni nová motivace, nový cíl a nový impuls do tréninku. Z mého pohledu a tady budu věřit o tomu, že to stejně bere Rob, to je hlavně obrovská reklama. Je to jedinečná příležitost prezentovat se před úplně novými diváky, které mohou z Dany udělat celebritu, která se dostane do povědomí široké veřejnosti. A to je potencionálně něco, co musí být zajímavé pro úplně každého. Vždyť z kulturistiky tohle dokázal jen Arnold a Lou Ferrigno. Do budoucna tedy očekávejte víc videí. DLB se zlepšuje každý den a já mám takový pocit, že za takové dva týdny z ní bude Ninja Warrior Dana.

Vracíme se se seriálem Boss of Bosses, který se zaměřuje na Dana Greena, což je mimochodem můj nejoblíbenější americký trojbojař a vlastně silový sportovec obecně. Dan se v předchozích dílech a vlastně i na začátku tohoto připravuje na soutěž v silovém trojboji, kde však bude jako pořadatel. Tato příprava však není výmluvou, kvůli které by nějak zapomínal na své tělo. Dan tedy nechává kameramana natočit i svůj trénink, kde předvádí výkony, které u vás v posilovně určitě neuvidíte, pokud tedy náhodou netrénujete s Čestmírem Šímou, Petrem Petrášem nebo podobnými supermany. 140 liber na tlaky na ramena docela ujde. 65kg jednoručky totiž ani v ČR moc posiloven nemá. Bomba! Když se tak dívám na Danovu techniku a provedení tlaků vsedě, tak mě opravdu zaujala jeho síla tricepsů. Ve spodní fázi mají ramena opravdu co dělat, ale jakmile se Dan dostane do půlky, tak to tricepsy celkem lehce dotlačí a to i u vyšších opakování. Trénink ramen u lidí, kteří to myslí s tréninkem vážně, znamená i hodně upažování. Dan není výjimkou. Upažování, která jsou technicky správně, jsou podle mě jeden z nejvíce nepohodlných cviků. Bolí u nich totiž každé opakování a technika, která znamená procvičování bočních delt, je opravdu extrémně nepříjemná pocitově. Vy sice víte, že to opakování dáte, ale každé bolí. Dráha pohybu je celkem dlouhá a asi právě kvůli tomu není ten pocit nijak příjemný. Po tréninku nás už ale čeká začátek závodů v silovém trojboji, které pořádá Dan u sebe v posilovně. Je to teprve začátek, zbytek v příštích dílech!

Nakonec ještě jedno motivační video. Zhasni zveřejnil minulou středu video a to v Do you even Youtube chybět nesmí. Užijte si ho, cvičte chytře, důsledně dbejte na jídelníček a ať to roste!

zdroj: youtube.com
  •