Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 19/2015

Do you even Youtube - 19/2015

Devatenácté pokračování "Do you even Youtube", ve kterém najdete třeba trénink Milana Šádka a mnoho dalších zajímavostí, které se v posledním týdnu udály na fitness a kulturistické scéně. 

Do you even Youtube - 19/2015


Tentokrát začneme tréninkem Milana Šádka! Milana čeká letos první soutěžní sezóna mezi profíky, když by se měl představit za necelých 5 měsíců na pražském EVL’s. Aktuálně je v mimosoutěžním období, takže bych asi i tipoval, že není celý den na rybě. Což je super! Milan si dává před tréninkem potřebnou dávku předtréninkových doplňků stravy a v nové kolekci Nebbie se vrhá na trénink ramen a tricepsů. Co pojede? To uvidíme. Ale už u tlaků vsedě má pořádně vážný výraz a toho já se bojím! Při cca 103kg, což není rozhodně málo na Milana, by mohly padat pěkné váhy. Padnou? Respektive – vyletí nahoru? Velmi poctivé tlaky tak jede se 45kg. Druhý cvik? Upažování vsedě. Zas ten vážný výraz! Možná bych si i Milana spletl s Danou Linn Bailey. Ale po sérii je tam úsměv jako u physique závodníka. Třetí cvik? Přítahy k bradě. Předposledním cvikem budou předpažování na kladce. A posledním cvikem je delt deck. Poté ještě krátký trénink tricepsů na kladce a úzkým bench pressem a máme hotovo. Během tréninku zpovídá Ondra Cecetka Milana a ptá se ho například na dojmy z úspěchu Mariana Čambala na Mozolani Pro Classic, vrací se k veletrhu FIBO a řeší také to, že se Milan moc rád fotí na expech s krásnými slečnami. A to je konec. Užijte si video.

A tu hru „Copak je v tašce do posilovny?“ znáte? Tentokrát si jí zahrajeme s Chrisem Tuttlem, kterého čekala v neděli soutěž New York Pro, na které skončil na parádním pátém místě. Podle mě měl být dokonce třetí!

Co má tedy Chris v tašce? Vodu. Prázdnou pixlu, do které v sáčku ukládá protein, který si dá po tréninku. Plno dalších doplňků stravy. Klíče. Opasek. Pozovací plavky (vsadím se, že ty nosí do posilovny málokdo). Bandáže na kolena. Aby byly v teple. Chris s nimi má navíc velké problémy už delší dobu a stehna pořádně neodcvičil asi dva roky. Míček na softbal, kterým provádí masáž měkkých tkání. Bandy od EliteFTS. Mastičku na kolena. Teď mi přijde, že tam má těch věcí opravdu hodně a že takové věci do posilovny nosí asi jen minimum lidí. Už jsme v půlce? Netuším! Další bandy. A další. A další. A další. No dobře. Tolik jich zas není. Ale radši to ukončíme. Chris ukazuje nějaký šek od klienta a poté vytahuje střelnou zbraň, takže já dál pouštět nebudu.

Jdeme dál. Chris mluví o tom, jak v první přípravě pod taktovkou Chrise Aceta provádí kardio. Pak ale přichází to, co máme rádi. Trénink. Také on jede ramena. K těm ale přidává hamstringy, protože je to podle něj partie, která potřebuje více pozornosti. Cvik, kterým Milan končil, tak tím Chris začíná. Delt deck. Ten však jede v supersérii s tlaky na stroji. Supersérie zadní – přední delta je podle Chrise velmi vhodná pro někoho, kdo mívá problémy s bolestí ramen při tlakových cvicích. Celá oblast ramen je prokrvená a tlaky jsou o to příjemnější. Pak Chris odhazuje mikinu a bude se cvičit v tílku. Bomba. Ty tvary jsou každým týdnem lepší! A i podle tváří je vidět, jak šel tuk dolů. Dalším cvikem jsou upažování v lehkém předklonu, při kterých se Chris zaměřuje na vrcholek boční delty, pokud víte, co tím myslím. Další série jsou pak i ve stoje. A to na ramena stačí. Trénink však pokračuje hamstringy, které Chris začíná na multipressu lehkou izolací. Druhým cvikem jsou zákopy vsedě, které jede Chris velmi těžce a rozhodně to není jen pumpovací cvik. Tady znovu přidává mrtvé tahy s nataženýma nohama na multipressu, aby měl i na hamstringy nějakou supersérii. Chris opravdu izoluje hamstringy a nedotahuje každé opakování hýžděmi. Posledním cvikem jsou rumunské mrtvé tahy na jedné noze. Těžko hodnotit, jestli tento cvik má své uplatnění a je k ničemu. Dost možná ano. Ale chce to opravdu dostat hlavu do svalů a cítit to. Jinak ten cvik bude k ničemu. Po tréninku samozřejmě pozování a kontrola formy. A ta vyšla, to ostatně víme z výsledků New York Pro.

Alberta Nuneze čekal před deload týdnem jeden těžký týden, během kterého se pokoušel najít maximální výkony u základních cviků pro 3 série o 3 opakováních. Co zvládl? 110kg na přítahy vleže, asi 135kg na čelní dřepy a asi 55kg na tlaky s jednoručkami hlavou nahoru. To jsou celkem dobré výkony na někoho, kdo má minimum tuku a 80kg. Alberto má svůj plán sestavený velmi precizně a nadlouho dopředu. Každý 4-5. týden má naplánovaný deload týden, během které si odpočine. To ale neznamená, že by necvičil. Cvičí s nižším pracovním objemem a v nižší intenzitě. Tím si odpočine centrální nervová soustava, klouby, šlachy, úpony a také hlava. Zařazení deload týdne může být velkou pomůckou pro někoho, kdo už delší dobu stagnuje, nebo naopak „zažívá“ výrazné zlepšení a snaží se najít své limity. Deload týden je možná nejlepší prevence zranění pro elitní sportovce, kteří nemají problém s regenerací, mobilitou, technikou a tím, co musí mít zvládnutý naprosto každý, kdo chce být v něčem dobrý. U Alberta se o vše stará jeho trenér Ben Esgro. Respektive nestará se o vše, ale konzultuje s Albertem přípravu. Alberto si trénink skládá sám podle sebe, ale konzultace s Benem je něco, bez čeho se neobejde. Jak to máte vy? Zařazujete pravidelně deload týden, nebo alespoň několik volnějších tréninků?

Na Youtube se v minulém týdnu objevilo video, které mě moc zaujalo. Neříkám, že se mi líbí, ale spíše bych řekl, že je takové jiné a každý si na něj určitě udělá svůj názor. Někomu se bude moc líbit a někomu přijde možná i odporné a bude ho nesnášet. Další věta musí být v souvislosti se slovem nesnášet o men’s physique.  Men’s physique je totiž velmi podobná kategorie, jako ta, kterou prezentuje video zachycující muscle modela federace WBFF Vinnyho Gougha. Čím se tyto kategorie liší? Zkusím vyjmenovat to, o čem já vím a co vidím na první pohled. Do hloubky rozhodně tuto kategorii (a federaci) zkoumat nebudu, protože i já patřím mezi skupinu lidí, kterým se tato kategorie (stejně jako men’s physique) vůbec nelíbí. Rozdíl vidím v tom, že ve WBFF ukazují modelové nohy. To se v IFBB nestane, protože jsou stehna zakryty dlouhými šortkami. V WBFF se také může pózovat. V IFBB vystrkujete své hýždě na různé strany a máte ruce spuštěné na zem a tam to i končí.  V WBFF se do jisté míry hodnotí i estetika postavy. To se v IFBB také nestává, jelikož prvním vítězem na Olympii byl jakýsi Mark Anthony, který estetiku postrádal úplně. Plavky jsou v WBFF velmi, no, jak bych to charakterizoval, abych někoho nepohoršil. Asi k nim řeknu to, že bych si je představil u striptéra. Kdybych byl žena, nebo muž, kterému se líbí jiní pánové, tak bych přesně chtěl, aby mi na klíně, nebo před obličejem, tancoval někdo, jako Vinny. V IFBB se většinou jedná o jednobarevné (dlouhé) plavky. A nakonec asi to, že v IFBB je men’s physique snad ještě větší nuda, než fitness dětí. V WBFF to alespoň na videu vypadá, že to je show. Celkově? Snad nikdy nic podobného neuvidím na živo. Vy si užijte vide, nebo článek sdílejte a podělte se s námi, jak moc se vám tato kategorie nelíbí.

V posledním videu dnešního Do you even Youtube se s námi Matt Ogus podělí o jeho dietní jídelníček a celkově nám ukáže, jak vypadá jeho den v dietě.

Budíček je někdy mezi 6 a 8 hodinou ranní. Poté následuje obdivování postavy před zrcadlem, zatímco se váží. Následuje snídaně, ke které má 70g ovesný vloček, stevii, skořici, 160g bílků a 3 celá vejce. Na vajíčka pak patří různé druhy koření a ostrá omáčka. Pro fanoušky pak Matt vaří bez trička, takže dámy, užijte si video pěkně od začátku. Před tréninkem pak dává asi 9g BCAA a předtréninkový nápoj. Při tréninku pak popíjí Gatorade. Po tréninku si dává 2 odměrky proteinu a 2 kusy nějakého ovoce, dnes to byl banán a jablko.

Poté následují záběry z tréninku. Co jede Ogus tentokrát? Push-Pull trénink, tedy tlaky-tahy na vršek. Už taková klasika. Tlaky s jednoručkami a bench přess hlavou nahoru na hrudník a shyby spolu s seal rows na záda.  4 cviky, ale vysoký pracovní objem.

Po prvním potréninkovém jídle následuje první pevné jídlo a tím je tentokrát 240g sladkých brambor a asi 250g kuřecího masa. K tomu pak kopec, tedy mísu, zeleniny.

Další jídlo – asi 250g tilapie a dalších asi 250g brambory.

Posledním jídlem dne je 55g mandlí a asi 350g řeckého jogurtu.

Za den je tedy celkově Ogus na 236g bílkovin 300g sacharidů a 64g tuku. To je něco lehce pod 3000kcal a to na tvrdou dietu (Ogus jde asi o kilo týdně dolů s váhou) docela jde! A jak dietujete vy?

zdroj: youtube.com
  •