Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 20/2015

Do you even Youtube - 20/2015

Honza Kavalír se opět činil a připravil si pro vás další souhrn těch nejlepších videí, co se objevily na Youtube za poslední týden. A hlavně, co se týkají kulturistiky a fitness. Co se všechno tento týden událo? 

Do you even Youtube - 20/2015


Epické video? Motivační video? Tréninkové video? Vůbec nevím, jak nazvat následující video, které si pro nás připravili Baileyovci. Ti se totiž dostali v Birminghamu v rámci Bodypower veletrhu do posilovny spolu se Simeonem Pandou, Kaiem Greenem, Ulissessem, Bradley Martinem a Krisem Gethinem. Výsledkem je intenzivní trénink zádových svalů v několika lidech. Ti lidé, kteří si střihli tento trénink, mají spolu dohromady na facebooku před deset milionů fanoušků! Takový trénink se zopakovat skoro nedá. To by si nikdo už moc nezacvičil. A takhle to na veletrzích chodí. Celý den na Expu a pak trénink. Ve městě je několik posiloven, ve kterých se dá cvičit, a do těch se nahrnou všechny ty celebrity, které my známe z internetu. Výsledkem je pak takováto událost. Bodypower je aktuálně asi tím velkým místem, na kterém musíte být, pokud znamenáte něco ve světě fitness. FIBO je spíše kulturistika, ale i to upadá. Bodypower je opravdu fitness. Simeone Panda a Ulisses tam budou spolu s Danou těmi nejpopulárnějšími sportovci. A mně se tohle líbí. Simeone i Ulisses jsou opravdu talentovaní atleti, kteří mají brutální postavy a jejich tréninky jsou tak tvrdé, že se na ně dá dívat. To se o men’s physique říct nedá. Postavy neestetické, tréninky holčičí. Lidem z tohoto videa opravdu přeji úspěch. Zaslouží si ho! Jsou inspirující!

Proč si rovnou nedat i další video s Simeonem Pandou, že? Ve čtvrtek se na Youtube objevilo následující video, které jsem si já osobně moc užil. Je moc dobře udělané, což ve světě fitness a kulturistiky rozhodně není běžné. Ve videu s názvem The Spirit máme možnost sledovat Pandu během jednoho týdne v jeho životě. Máme možnost nahlédnout do jeho osobního života, ale také se podívat na jeho tréninky. Je to bomba! 3,3 milionu lidí na facebooku a téměř milion fanoušků na instagramu jsou důkazem toho, jak populární opravdu Simeon je. On i Ulisses moc dobře ví, jak svou popularitu využít k tomu, aby je tento sport živil. A výsledek? Mohou dělat to, co chtějí a to, co milují. Luxusní auta, obrovská vila, to nejlepší jídlo a hlavně život, při kterém si on sám může vytvářet svůj program. A už jsem zmiňoval naprosto perfektní postavu? No jasně, to je na tom to nejlepší. A kvůli ní jsou vlastně tito borci tak populární. Záběry z tréninků jsou fakt dobré. Vůbec nechápu, že kulturisté v přípravě na soutěž nenatáčí něco podobného. Napadá mě k tomu asi jen to, že jsou líní. V dnešním světě to je tak, že by pro ně takové video udělalo strašně moc fanoušků. Mezi fanoušky se totiž najde hodně talentovaných tvůrců videí a právě pro ně by byla možnost spolupracovat s jejich oblíbeným kulturistou něčím, na co by v životě nezapomněli. Každý by z toho měl něco. Ale tak co, třeba na to někdy přijdou sami. Vy si mezitím užijte zbytek videa. Stojí vážně za to. Takové video si pro vás totiž Dennis Wolf, Shawn Rhoden nebo Phil Heath opravdu nepřipraví. A víte co? Simeon má lepší postavu, než oni. Tak to alespoň vidím já.

Videa od SizeAndSymmetry jsou vždy trošku jiná, a proto je sem vždy dávám. Mají svůj styl a je v nich vždy někdo, o kom toho moc nevíme. Nemusíme pak sledovat to samé dokola. Poslední video na kanálu této značky zachycuje závodníka ve physique Marka Kavinu pouhý týden před ME. Video splňuje požadavky cílové skupiny fanoušků SizeAndSymmetry, takže musíte na začátek přetrpět možná trošku netradiční formu prezentace, ale další části videa jsou o něco lepší. Video si i tak ale určitě najde své fanoušky. Ať už patříte mezi cílovou skupinu SizeAndSymmetry, nebo máte obecně rádi men’s physique, tak věřím, že vás zaujme. Pro mě je každopádně překvapením, že se tato značka rozhodla podporovat i kategorii fyzíků. Věřil jsem, že se bude spíše držet kulturistů, kteří přeci jen potřebují větší podporu vzhledem k tomu, že jejich příprava stojí (měla by stát) více peněz. No uvidíme do budoucna, jakým směrem se bude rozvíjet podpora SizeAndSymmetry. Snad to bude pro kulturistiku příznivá budoucnost.

Společnost ShapeYOU si pro nás připravila seriál videí, ve kterém Sergi Constance a Alon Gabbay společně odtrénují celé tělo. V níže přiloženém videu máte jejich trénink paží, který můžete využít například v létě před návštěvou koupaliště. Napumpovat ruce před opalováním se prý vyplácí. Ve videu máte všechny cviky představeny a dokonce u nich vypsán i počet sérií a počet opakování. Tam nemá nic smysl představovat. Je pak už opravdu jen na vás, jestli trénink využijete k tomu, abyste v objemu zkusili nabrat nějaké ty svaly, nebo jej měli v dietě jako pumpovačku paží. Podle Alona bude fungovat vždy. Hlavně na tom koupališti na holky! A to je asi ten správný důvod. Mají velké paže nějaký jiný význam? Já nevím. Já je nikdy neměl a nikdy je mít nebudu. Alon to ví ale nejlíp, takže mu můžete věřit!

Na předchozí video Alona a Sergiho může navazovat následující video od Bradleyho Martyna. I zde půjde o napumpování před akcí. Tou akcí však bude Expo. A pumpovat se bude přímo na Expu. Bradley se rozhodl, že si zajde do posilovny, která je přímo na expu a tam odcvičí celé tělo. Bicepsy, hrudník, ramena, záda, tricepsy… na všechno přijde řada. Bez „pre-expo-pump“ vlastně ani nemá smysl chodit na veletrh. V současnosti to vlastně bývá tak, že lidé ani nedietují na soutěž, ale připravují se na veletrh. Tam musí mít tu nejlepší formu, kterou prezentují pobytem na stánku. Forma na veletrhu bude totiž už na věky věků zachycena na fotkách s fanoušky, kteří fotky nahrávají na sociální sítě. Byl by docela problém, kdyby pod #bradleymartyn někdo na instagramu nalezl fotku malého Bradleyho bez napumpování. Co by si o něm pak pomyslel! Takže do příště – na veletrh se pěkně připravte. Nejlepší bude, když budete v životní formě. Pokud pumpu nestíháte po snídani, tak můžete, stejně jako Bradley, na každém fitness expu najít nějakou menší posilovnu, kde poslouží stroje k tomu jedinému účelu, jaký vás zajímá. Je to o napumpování! Bez pumpy nemůžete fungovat.

Po videu od SizeAndSymmetry by mělo přijít něco obdobného i pro ty, kteří fandí spíše krásným fitnesskám. V následujícím videu uvidíte, čemu se v současnosti říká motivační video. Video zachycuje Anne-Cathrine Westby během fotografování Iron Magazine, které se uskutečnilo ve švédské posilovně Gumse Gym. No jak říkám – motivační video. Užijte si ho.

zdroj: youtube.com
  •