Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 24/2015

Do you even Youtube - 24/2015

Pokračování "Do you even Youtube", které pro vás přinášíme již téměř rok a půl na našich stránkách. Celkem se jedná o 77. pokračování, co se tedy nového událo ve světě kulturistiky a fitness? 

Do you even Youtube - 24/2015


Tréninková videa s americkým profíkem kategorie do 212 liber Derikem Farnsworthem tu máme často. To poslední natočil Derik dva týdny před soutěží Dallas Europa, která nás čeká za týden. Video samozřejmě nenatáčel Derik, ale Dave Bourlet, jehož videa už zná každý pravidelný fanoušek Do you even Youtube. Dva týdny před soutěží cvičí Derik hrudník už docela lehce. Tady svaly nerostou, tady už se ladí forma a detaily. Derik mluví o tom, že radši odcvičí trénink na strojích, při kterých nebude zbytečně zatěžovat klouby, šlachy a úpony, než aby drtil váhy u cviků s volnou váhou, kde stačí jeden pohyb a příprava je u konce. Cílem tréninku je napumpovat prsa k prasknutí. Nic dalšího. První cvik je pumpovací a slouží na předvyčerpání – rozpažky na stroji. Druhý cvik je těžší – chest press vsedě. Třetí cvik je trošku jiná varianta chest pressu, kterou asi každý z vás zná. Parádní hammer strength stroj. Zde Derik sundává mikinu a jde do tílka. My tak máme šanci zjistit, jak je na tom s formou. Ta vypadá pod světly v posilovně famózně. Svaly jsou plné, tvrdé a možná i větší, než v loňském roce. Čtvrtý cvik pak na videu vypadá úplně úžasně. Varianta protisměrných kladek, který Derik stlačuje blízko vedle těla. Ty prsa tam vážně „berou“. Derik si zde vlastně může vybrat, jaká část bude pracovat nejvíc. Záleží to na úhlu, pod kterým kladky stlačuje a samozřejmě i na dráze pohybu. Derik tohle ovládá skvěle. Tento cvik pak vlastně vypadá jako upravené kliky na bradlech. Kliky na bradlech, při kterých můžete parádně zatnout prsní svaly a vynechat tricepsy.  Hodně zajímavou variantu tlaků s jednoručkami, na kterou se musíte podívat, jede Derik v čase 9:10. To je cvik, který vám nedovolí zbytečně zapojovat tricepsy a ramena. Wow! Tento cvik já zkusím v sobotu! Pátým cvikem jsou protisměrné kladky zespodu.  Vynikající cvik pro svalovou kontrakci. Já je cítím rozhodně lépe, než protisměrky na horní kladce. Po hrudníku pokračuje Derik tréninkem deltových svalů. Prvním cvikem pro středně velkou svalovou partii jsou tlaky vsedě na stroji. Derik však sedí na stroji obráceně. Snaží se tímto způsobem zapojit celá ramena, ne jen přední deltu. Radost mi udělala jeho technika u upažování. Malíček nad palcem, loket nad malíčkem a loket nejde nad ramena. Technika, kterou odizolujete boční delty, a trapézy téměř nepracují. Třetím cvikem je pak vynikající pumpovací cvik pro přední delty. Jsou to takové swingy s kotoučem. Ani bych tomu neříkal předpažování. Po tréninku pak následuje kontrola formy. Letos bude Derik soutěžit s životní formou. O tom nepochybuji! Navíc mi přijde, že je jeho hrudník mnohem více hluboký. Derik to připisuje tomu, že na sobě dělá mnohem více terapie, než v minulosti. Máme se na co těšit. Derik je prcek, ale velké závodníky poráží i přes svůj nízký vzrůst. Je totiž komplexní, vyrýsovaný a estetický.

Vůbec nevím, jestli pro vás bude následující video zajímavé, ale pro mě je to video, které jsem si z posledního týdne užil nejvíce. Chris Tuttle má za sebou své vystoupení na New York Pro a celý víkend je zdokumentován ve 13. díle seriálu videí Tuttle Diaries. My máme možnost vidět, jak se Chris cítil před touto soutěží, která pro něj znamenala první start mezi profesionální. Profi debut na New York Pro není něco, na co by si troufl každý. Pro Chrise to ale byla motivace, nebyl z toho vylekaný a už vůbec nebyl vystresovaný. Měl za sebou podporu přátel, rodiny, Universal Nutrition a nejlepšího kouče Chrise Aceta.  Náladu mu asi zlepšil dárek, který dostal od tvůrce těch nejlepších opasků na cvičení, kterým je společnost Cardillo Weightbelts. Vy máte možnost v tomto videu sledovat také volnou sestavu Chrise, během které si určitě všimnete toho, že bych perfektně připravený. Svaly byly plné a ostré. Byl to povedený profi debut! Po záběrech ze soutěže následují záběry z následného focení, které se uskutečnilo v posilovně. Proč formu neprodat i takto, že? Ve zbytku videa pak Chris mluví o tom, jak moc si přípravu užil. Nestresuje se nedůležitými věcmi. Neřeší, jak se cítí. Má plán a toho se drží. Přípravu si pak může užít a celý proces si vychutnat. Vždyť honba za nejlepší formou musí být zábava, ne? Vyrýsovaný člověk je jako superčlověk. To je dobrý cíl. To je sakra motivace. Navíc se asi hodí i ta možnost, nebo spíše příležitost, že spolupracujete s Chrisem Acetem. Tenhle člověk žije tímto sportem už 30 let!

V současné době všude čtu, že kulturistika postupně umírá a svět fitness zažívá obrovský boom. A něco na tom bude. Mě to ale vůbec nebaví a to i přesto, že kulturistiku jako aktivitu miluji a moc ji fandím. Proč být ale naštvaný, že jsou kulturisti líní a nemají zájem se propagovat nějak originálně a jejich jediným životním cílem je jít do profi a k tomu jíst, spát a trénovat? Nezajímavý lidé si nezaslouží zájem okolí. Tak to prostě je. Fitnessáci a fitnessky možná mají o 50kg svalů míň jak profíci a živí se pochybně, ale víte co? Dřou. Naučí se upravovat videa, jsou zajímavý, sdílí své životy s lidmi, které na rozdíl od 125kg vážících kulturistů s pupkem motivují. Produkují obsah, který je volně dostupný na internetu a zadarmo. Kdo sleduje Do you even Youtube, tak asi často vidí, kolik zhlédnutí má tréninkové video nějakého profíka na Muscular Development. Je to v řádu tisíců. Kolik zhlédnutí má fitness youtube celebrita, která v životě „nic nedokázala“? Desítky a často i stovky tisíc. V současnosti je v tomto na vrcholu Dana Linn Bailey, která paradoxně dokázala hodně, a pak mohu zmínit například mladičkou Nikki Blackketter, přítelkyni Christiana Guzmana. Nikki dává na Youtube několik videí každý týden a lidí ji zbožňují. V jednom z posledních videí nás bere Nikki do zákulisí focení, které si sama pro sebe ona zařídila. Holčina, která neuspěla na soutěži bikin, má po 2 dnech 75 tisíc zhlédnutí u videa z focení. Kolik by asi měla Nathalia Melo, India Paulino, nebo Ashley Kaltwasser, kdyby se rozhodly jít touto cestou? Podle mě mnohem víc. Ale víte co? Proč se stresovat a stěžovat si na to, co není. Není lepší užít si to, co je? Vy si tedy užijte následující video od Nikki. Já si ho užil. Nikki je fit, vtipná, trefená a hezká. A má osobnost, kterou dokáže prodat.

Když už tu máme Nikki, tak si můžeme dát i další video s krásnou fitnesskou. Je jí překrásná Dallitza Perez. Trénink s Dellitzou si střihne prezident společnosti Prime Nutrition PJ Braun. Pojedeme spodní polovinu těla. V pozadí videa pak budeme mít možnost poslouchat právě PJe a Dalliztu v takovém menším rozhovoru, kde se řeší hned několik témat. Já se zaměřím právě na ten rozhovor a vy můžete sledovat video. Jedním z témat je to, že Dallitza s začátkem „fitness kariéry“ najela na jídelníček, který neměl ani tisíc kilokalorií. A to PJovi moc vadí. Nesnáší trenéry, kteří hned od začátku klientům utnou jídlo na minimum a navíc, což byl také případ Delli, nahodí hodiny kardia každý den. Důsledkem tohoto postupu u Delli pak byly velké zdravotní problémy. Musela do nemocnice se slepým střevem a ve velmi krátké době v důsledku „zničené“ štítné žlázy nabrala asi 15kg. A ano z těch 15kg byla většina tuk. Delli měla to štěstí, že už v té době byla populární na instagramu, díky čemuž jí našel PJ, protože o ní měl profesionální zájem. Nabídl Delli spolupráci ve formě sponzorství a věci se vyvinuly tak, že spolu začali spolupracovat také jako klient – trenér. PJ začal Delli postupně přidávat jídlo a vybudoval tak její metabolismus co možná nejvýš v rámci možností a času, který pro toto přidávání živin měli. Delli pak byla na další soutěži svalnatější a zároveň i v lepší formě. A hlavně více jedla! To ocenil úplně každý, dokonce i blízká rodina Delli. Hned jí pak ve všem podporovali ještě více, protože byla zdravá a dělala to, co opravdu miluje. Delli se k tomuto sportu dostala díky sociálním sítím. Kdo konkrétně jí zaujal? Přítelkyně Franka McGratha Marissa Rivero (@marissabishhhh). Pokud se teď znovu podíváte na Delli, tak tam vlastně už teď podobnost je. Jemně osvalený vršek, který není příliš tvrdý, a parádně vymakaná spodní polovina těla, jejíž dominantou je zadeček. Tohle se musí líbit jak ženám, tak i chlapům, nemám snad pravdu?

Dnes tu tedy máme videa s kulturisty a s fitnesskami. Poslední video bude ze světa silových sportů. Dmitry Klokov rozjíždí svůj byznys, jak to jen jde a výsledkem je velké množství projektů. Značka oblečení, pravidelné semináře a teď už i „jeho“ silové víkendy a tréninkové kempy. Je to pecka! Snad se budu mít možnost podívat na takovou akci, musí to být úžasná zkušenost. Tohle video asi nebude pro každého, nebudu vám tedy ani moc popisovat o co v něm jde. Pokud jste fanoušky silového tréninku, vzpírání, crossfitu, silového trojboje a rádi místo pumpování zvedáte v tréninku velké váhy, tak si tohle video užijete a naučíte se něco nového. Pokud raději v posilovně pumpujete na strojích a síla vás nezajímá, tak jste si snad užili předchozí 4 videa a tohle už pro vás nebude. Užijte si následující video tak, jako jsem ho si užil já. Klokov je hvězda a máme sakra štěstí, že se věnuje i Youtube.

zdroj: youtube.com
  •