Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 25/2015

Do you even Youtube - 25/2015

Poslední předprázdninové pokračování "Do you even Youtube", ve kterém se můžete opět těšit na ta nejlepší videa ze světa kulturistiky a fitness, ale také novinky, které se objevily v posledním týdnu na této scéně. 

Do you even Youtube - 25/2015


Existuje několik druhů videí, které může kulturista / fitnessák natočit, aby mě video zajímalo. Ty vůbec nejzajímavější alespoň pro mě jsou například dny v životě (málokdo si na to troufne, aby to bylo opravdu povedeně udělané) a kolaborace mezi dvěma lidmi. A právě kolaborace bude následující video. Christian Guzman si zatrénoval s profíkem naturální federace PNBA Raymondem Queridem. Na jeho kanál máte odkaz v popiscích videa. Video však není jen o této kolaboraci. Je to znovu náhled do života Christana, který pravidelně všechno vloguje a přidává videa prakticky denně. Ze začátku se tak dozvídáme něco o jeho byznysu. Christian aktuálně tlačí svou značku oblečení Alphalete Athletics, která si vede moc dobře. V současnosti spustil reklamní kampaň na instagramu, kde formou krátkých 16s videí dělá reklamu právě na oblečení této značky. Zajímavý nápad. Ve své posilovny má navíc nově 5 metrové logo této značky ve formě písmen a „za rohem“ i opravdové logo. Pro různá focení to bude vážně bomba! Super nápad! Při sledování této části videa si člověk nemůže nevšimnout zájmu, kterým tohle všechno Guzman prezentuje. Užívá si to, ví, že roste, ale za každý krok je moc rád a vděčný všem, kteří jsou okolo něj. Už kvůli tomu je jasné, že míří ke hvězdám a bude se jich dotýkat hodně dlouho. Ve videu samozřejmě nechybí ani naše oblíbená Youtube blondýnka Nikki Blackketter. Ta od Guzmana dostala v tomto videu moc pěkný dárek, na který se musíte podívat sami. Christian se potom hodně červenal. Trénink s Raymondem máte možnost pak vidět ve formě „motivačních záběrů“. Přesně takové věci ve videích já nesnáším, takže ode mne k tréninku komentáře nedostanete. Já však věřím, že si to užijete.

Následující video vážně stojí za to. Nitro Gym je jedna z nejnabušenějších sítí posiloven na světě a poté, co si prohlídnete následující video, budete vědět proč. Tyto posilovny, za kterými stojí Dennis James, vyrostly letos v australském Melbourne a cílem je to, aby se staly vůbec nejpopulárnějším místem pro kulturisty na jižní polokouli. Nepovím vám, jak je tam atmosféra při tréninku, protože jsem v žádné netrénoval a doposud se ani neobjevilo žádné pořádné video nějakého kulturisty, kteří by si střihl hardcore trénink v Nitro Gym, ale podle vybavení to vypadá opravdu dost dobře. Tohle video vám představí hodně stručně všechno vybavení a to hodně jedinečně. Nevím, kdo vymyslel „letecké záběry“, ale byl to vážně super nápad. Asi minutu po začátku videa jsem měl obrovskou chuť trénovat, takže tohle video je nejen procházka po posilovně, ale také motivace. A ty kresby, to je vážně něco!  Dennis James a Branch Warren na nich vypadají opravdu monstrózně!

Jason Genova je zpátky v Do you even Youtube! Tentokrát si pro nás připravil obrovskou šou. Jeho konfrontace s Bradem z Delray Misfits stála opravdu za to. Však se na to podívejte sami. Výsledkem obrovské slovní přestřelky je pak sázka. Jason musí jít na soutěž v září v takové formě, že bude mít pod 10% tuku. A to Jason nikdy ve svém životě neměl. Pokud se mu to podaří, tak od kameramana Andrewa a Brada dostane 200 dolarů. Aby se Jason zvládl připravit, tak bude chodit do práce pouze dvakrát týdně. Teď bych mohl napsat hashtagy jako je „#hardwork“ nebo „#outwork“, ale není potřeba. Vždyť to vidíte sami. Jason vám ve videu poví, že je inspirací pro celý svět Youtube a svým tréninkem to celé jen potvrdí. Tedy. Tak to aspoň vidí on. On při tréninku ale opravdu stíhá všechno. Dává intenzivní série na strojích, k tomu dělá v pauzách mezi sériemi kardio v podobě chůze po posilovně a hlavně jsou tu ty hádky. Jason křičí na celou posilovnu tak, že se tomu musí smát každý člověk, který se aktuálně ve World Gymu pokouší cvičit. Jak já bych chtěl tohle všechno někdy vidět na živo! To musí být legrace. Ve zbytku videa pak samozřejmě uvidíte i další hvězdy Delray Misfits. Big Lenny jede stehna a je to legrace. Lenny se stále drží ve skvělé formě a pyšně ji všem ukazuje. Pyšný je také na svou techniku čtvrtdřepů. Kdo chcete, tak si tuto techniku vyzkoušejte. Ale nejlepší nápad to asi nebude.

Poslední dvě videa budou z tréninku velmi dobrých kulturistů, kteří patří mezi mé oblíbence. Tím prvním je Cody Montgomery, který se aktuálně nachází 5 týdnů před USA Nationals. Tato soutěž, kde teoreticky může získat i profi kartu, je pro něj vůbec prvním startem mezi dospělými. Ve spolupráci s Johnem Meadowsem, Chrisem Acetem a za podpory sponzorů Prime Nutrition a Blackstone Labs se zlepšuje s každým týdnem. Ve videu tedy, jak asi sami vidíte, Cody cvičí zádové svaly. A mě se ten trénink moc líbí. Sestava cviků mi přijde velmi vhodná pro to, co potřebuje Cody vylepšit. Navíc jde o cviky, při kterých se dají vybrané části zad perfektně odizolovat. A to se Codymu skvěle daří. Z videa je vidět, že je jeho technika velmi precizní. Prvním cvikem jsou stahování kladky nadhmatem, ale na úzko. K čemu takový cvik je? Vyzkoušejte si ho. Při této technice ucítíte intenzivní napětí v horních vláknech širokého zádového svalu. Velkou práce zde odvádí taky rombické svaly. Cody se zde nesnaží cvičit trapézy, takže jejich zapojení je co možná nejnižší. Tato varianta stahování kladky je také jednou z mála, při které se dostanete do tak velkého záklonu bederní páteře. Cílem je cvičit vršek zad. Pokud byste byli narovnaní, tak ve spodní části přeberou práci paže. Rozsah pohybu by tak musel být kratší, nebo byste po několika sériích parádně utavili předloktí. Druhý cvik je spíše na střed zad. Přítahy v předklonu s velkou činkou. Jasně, pracují zde celá záda, ale největší dřinu by měla u tohoto cviku vykonávat ta část zad, která je těsně pod částí zad, kterou Cody drtil u prvního cviku. Třetí cvik už jde trošku více do spodních latů. Klasické stahování kladky nadhmatem. Cody však sedí obráceně, aby pracovaly opravdu jen záda. S každým opakováním zde Cody mačká záda co nejvíc dole. Vánoční stromeček buduje i čtvrtým cvikem, kterým jsou spodní přítahy na stroji Hammer Strength. Předposlední cvik je pak vražda pro celá záda. Dotahy. Relativně těžké. Zde ucítíte asi všechno včetně trapézu a zadních delt. A nakonec dopumpovat na kladce napnutýma rukama.

Celkem brutální poslední trénink před soutěží Dallas Europa absolvovali profíci Derik Farnsworth a jeho žena Kristina Dybdahl. Vy už asi víte, že Kristina získala čtvrté místo a Derik se musel spokojit s místem pátým. Pro Kristinu to byl úspěch, vždyť to byl její profi debut. Derik by se rád viděl výše, ale na lepší než čtvrté místo by to určitě nebylo. Top 3 byla našlapaná. Jak tedy vypadal trénink, který můžete srovnat s tím Codyho, protože se také jela záda? První cvik – stahování parádního stroje za hlavu. Úhel, pod kterým jej stahujete, mi přijde naprosto perfektní. Druhý cvik – oldschool – přítahy velké činky v předklonu, ale jen jednou paží. Tento cvik by měl cvičit každý, kdo neumí správně zapojit široký zádový sval. Naučil by se to. Třetí cvik je znovu pecka. Sumo tahy na vyšší počet opakování. Hlavní je dokončit pohyb zatnutím hýžďových svalů a mačkat záda co to jen jde. Pokračujeme cvikem číslo 4. Přítahy v předklonu na stroji na krčení ramen. Cvik na vršek zad. A hned potom bere Kristina do ruky jednoručku a pokračuje přítahy v předklonu. Plný rozsah pohybu. Maximální protažení a maximální svalová kontrakce. Derik volí přítahy v předklonu s oporou hrudníku. Leží zde na lavičce. Zajímavá varianta přítahů. Píšete si ty cviky? Tohle je dost dobrý zásobník cviků! Neobvyklé cviky pokračují. Stahování kladky s V-nástavcem, zády ke kladce a navíc pod trošku jiným úhlem. Však uvidíte. Tento cvik pak provádět v supersérii se stahováním kladky nadhmatem s napnutýma rukama. Znovu plný rozsah pohybu. Derik do supersérie volí přítahy spodní kladky a cvičí to jen spodkem zad. Znovu – necítíte tento cvik? Cvičte jej jako Derik. Bez zaklánění. Zde se nemají ramena pohybovat metr dopředu a metr dozadu. Trénink ale ještě nekončí.  Pokračujeme izolovaným stahováním kladky jednoruč. Tohle je cvik, který ucítíte vlastně pod ramenem. Vršek latů, rombické svaly a hlavně velký oblý sval jsou části zad, které zde ucítíte nejvíc. Derik tuto variantu stahování cvičí také, ale na Hammer Strength stroji. V té posilovně mají snad všechno! Respektive Derik si najde všechno, co potřebuje. Všechny cviky, stroje nebo úhly. Cvik necvičí kvůli tomu, že je to nějaký cvik. Cvik cvičí kvůli tomu, že jím procvičuje to, co procvičovat chce. A to je konec tréninku. Po tréninku následuje i pózování.

zdroj: youtube.com
  •