Fitness zadeček 3x jinak

Jan Caha
Jan Caha 2. 7. 2015
Uložit článek
Fitness zadeček 3x jinak

Není nad to mít na léto krásný fitness zadeček, dokázat se o něj opřít a sklízet na koupališti obdivné pohledy všech ležících "čuníků", kteří na jaře neměli co dělat a všechen svůj čas věnovali polehávání u televize. 

Fitness zadeček 3x jinak

Krásný zadeček je v kurzu, o tom není třeba se vůbec bavit a je pravdou, že je jediným podstatným důvodem, proč dnes většina dívek chodí do fitness centra a nakupuje kalhoty, které zvýrazňují právě tuto partii. Každý chce mít krásné hýždě. Následující 3 cviky jsou tím, co by ve vašem tréninku mělo zaujímat to hlavní místo a váš zadeček by si jich měl užívat dosytosti. Vždyť není důvod, proč být průměrný, a není důvod, proč by vaše hýždě měly být povolené a nekulaté. Zařaďte je do tréninku a budete si libovat v novém vzezření ze zadního pohledu. 

1 / Bulharské dřepy

Tento cvik vyhlašuji králem mezi cviky na kulaté hýždě. Tím, že máte nohu předsunutou vepředu, dostávají vaše hýždě nový impulz a stávají se kulatějšími, než kdy jindy. Právě ony jsou tím hlavním hybatelem celé hmotnosti, kterou máte na čince. Stoupněte si k multipressu a nastavte si zarážky tak, abyste se nedostali více jak 10 cm pod paralelu se zemí. Jednu nohu si odložte na lavičku, která bude za vámi a druhou předsuňte zhruba 30-50 cm před osu procházející středem těla. V tomto bodě zvedněte osu a pojďte velmi pomalu dolů, a to až pod paralelu se zemí. Právě tento bod je pro vás rozhodující. V něm se nejvíce zapojují hýždě, a to nejen na straně pracující nohy. Pomocným svalem je zde kvadriceps, nicméně ten přejímá veškerou práci až ve vrcholu pohybu a můžete jej omezit nepropínáním nohy. 

Mám pro vás ještě jednu velmi zajímavou verzi tohoto cviku Zkuste si zvolit hmotnost, se kterou jste schopni udělat 20 opakování, udělejte jich 12 a vyměňte nohy, dalších 12, poté opět vyměňte a dále celkově 4x bez pauzy. Uvidíte, že vaše dolní končetiny po těchto čtyřech "nekonečných a bezodpočinkových" sérií dostanou takový zápřah, který jistě nebudou čekat. 

bulharsky drep

2 / Dřepy na široko

Král cviků samozřejmě v našem výčtu těch nejlepších "kousků" na hýždě nemůže chybět. Jedná se o nejlepší způsob, jak procvičit vaše hýždě a zároveň vnitřní stranu stehen. Tedy pouze v případě, že se budeme bavit o variantě cviku tzv. na široko. Ta klade důraz právě na zapojení vnitřní hlavy kvadricepsu, ale také na práci hýždí jako jednoho z hlavních zapojených svalů. Opět se do něj můžete opřít v závěru cviku, ale také na jeho konci. Dřepy na široko vám tedy dávají hned dva důvody a dvě místa, kde si se zadečkem můžete "hrát". 

Vyzkoušejte dřepy na široko zakomponovat do svého tréninku hned po bulharských dřepech. Hýždě tak dostanou daleko větší impulz a budou nuceny pracovat o mnoho intenzivněji. Můžete je provádět buď na multipressu, do sedu nebo s kettlebelem v části pro funkční trénink. Meze se vám zde nakladou. 

Dřep na široko

3 / Podsazování pánve

Chcete od svého tréninku opravdu maximální zapojení hýždí a intenzivní pálení? Podsazování pánve je pro vás tím nejlepším řešením, co můžete vůbec využít. Chtějte od svého "zadečku" více a neváhejte a využijte tento cvik, který pro vás bude výhodný právě kvůli vrcholové kontrakci svalů. Horní rozsah pohybu je to, co vás zajímá, nechcete totiž přetěžovat svoje bedra. Pro správné provedení budete potřebovat lavičku a doprovodou zátěž. Lehněte si na záda a doporovodnou zátěž si položte na stehna. Lopatky budou pevně na lavičce a veškerý pohyb, který budete vykonávat, bude vycházet z oblasti boků. Budete využívat toho, že máte možnost vrcholové kontrakce. 

Opět přidám jeden malý tip. Nakombinujte tento cvik s mrtvým tahem s napnutýma nohama. Je to ideální prostředek, jak procvičit celou oblast hýždí a zadní strany stehen. 

Podsazování

Zkuste tři cviky, které jsme si představili zakomponovat do svého tréninku a uvidíte, že vaše hýždě budou najednou ve zcela jiné dimenzi, než kterou byste od svého tréninku očekávali. Linie vašeho těla budou jistě dostatečně vděčné za to, že mohou být novým tréninkem obohaceny. Ba co více, pokud dokážete svoje hýždě vytěžovat alespoň 2x do týdne, můžete reálné výsledky očekávat již za měsíc usilovné práce a co si budeme povídat, tím ještě letní radovánky a prezentaci na koupalištích stihnete. 

Přidej se k 33 tis. odběratelů

Každému z nich jednou týdně vybíráme ty nejlepší články, které jsou určeny 100% právě jemu.

Odebírat
1 Líbí se mi Uložit článek
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________
  • ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________

    ____________________