Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 28/2015

Do you even Youtube - 28/2015

Pokračování článků "Do you even Youtube", které se svým setrváním na našich stránkách blíží již svému druhému roku. Co se za poslední týden událo ve světě kulturistiky a fitness, a co považuje Honza Kavalír za ty největší momenty? 

Do you even Youtube - 28/2015


Christian Guzman je v přípravě na svou další soutěž v men’s physique a jeho video, které dokumentuje den v jeho životě 10 dnů před soutěžích, máme právě teď v Do you even Youtube. Christian má životní formu, takhle vyrýsovaný nikdy nebyl. Nějaké partie zlepšil, ale paže s hrudníkem jsou stále jeho dominantou. A o tom je men’s physique. Christian stále dodržuje IIFYM, což je způsob stravování, ve kterém jde o tom, že si hlídáte makroživiny a příjem vlákniny. Je pak jedno, jestli máte bílkovinu z vajíčka, nebo z masa. A také je jedno, jestli přijmete sacharidy z brambor, nebo ze sladkostí. Sacharid jako sacharid. Evidentně mu to šlape parádně. Součástí videa je pak návštěva Ikei. Christian vybírá nábytek. No nic pro mě, ale vás to třeba bude bavit. Video pokračuje pozdním obědem, na který si Christian spolu s partou zajde do restaurace. Ano, 10 dní před soutěží jí v restauraci. Všechno, co sní, si pak počítá přes aplikaci MyFitnessPal. Po návratu do kanceláři musí celý tým sestavit nově nakoupený nábytek a všechno pořádně vyzkoušet. Nemůže však ani chybět trénink. Sotva dva týdny před soutěží se Christian při tréninku soustředí hlavně na kvalitu všech opakování. Cvičí se už do selhání a celý trénink je o tom podpořit co nejvíce spalování tuků a udržet svaly plné, co to jen jde. Po tréninku samozřejmě nácvik posingu.

Kanadský národní šampionát měl letos velmi vysokou úroveň jak mezi juniory, tak i mezi dospělými. V kategorii juniorů nastoupil také 22 letý klient Chrise Aceta Regan Grimes, na jehož video se můžete podívat právě teď. Jedná se o den v životě kulturisty 3 dny před soutěží. Regan spojil síly s Chrisem vlastně až letos a pokrok, který pod jeho vedením udělal, by byl pro mnoho lidí neuvěřitelný. S každým nabraným svalem se navíc vylepšila jeho symetrie a celkový dojem z postavy. Široká ramena často znamenají, že kulturista bude hodně dlouho, možná i mezí profíky několik let, vypadat malý. Jasně, Regan nemá tu hloubku, jakou má třeba Branch Warren, ale ta postava je vážně brutální. Jeho vůle dodržovat všechno na 100% je však tím nejdůležitějším, co musí mít správný kulturista. Regan již v minulosti dokázal, že je odhodlaný přijít v té nejlepší formě. Přesně takové klienty si vybírá Chris Aceto. Chris trénuje pouze lidi, kteří milují kulturistiku a všechno okolo. Pokud máte problémy s jídlem, nebo cvičíte jako holka, tak jste u něj bez šance. Jediná žena, kterou opravdu trénoval, byla jeho ex Kim Chizevsky. Já fandím Reganovi kvůli všemu, co jsem zmínil výše. Na kulturistických soutěžích sleduji tři pózy. Základní postoj, podle kterého vlastně můžete zhodnotit celý předek. Biceps zezadu, což je póza, která vyhrává soutěže. A most muscular, což je póza, při které jsou fanoušky bananas, tedy, chtěl jsem říct, že šílí. Regan má všechny tyto pózy super. On se vám bude na soutěži líbit. A jeho tréninky? Není to hardcore trénink, ale také to není Philova pumpovačka, i když jde třeba o trénink před soutěží. No však se podívejte. A Regana i nadále sledujte. Hodně o něm uslyšíte, kulturisté s takovými tvary dojdou vždy daleko.

A další video od Size and Symmetry. Tato společnost s doplňky sponzoruje hodně mladých nadějných kulturistů a jedním z nich je i Radek Juráň, který na letošním MČR juniorů skončil ve své kategorii do 77kg na pátém místě. Člen sizeandsymmetry bodybuilding teamu se může pyšnit také moc pěknými tvary. Na juniora jsou tam i objemy celkem solidní. V tréninku pro naše video si odcvičil Radek úplně celé tělo. Jednalo se tedy asi o delší natáčení. Natáčení těsně okolo soutěže má tu výhodu, že je kulturista ve formě a při tréninku jsou vidět i ty největší detaily. A to je ten případ i zde. Především shyby vypadají na video parádně a cviky na paže jsou už samozřejmostí. Vždyť při foceních se právě paže fotí nejvíc. V závěru videa pak máme možnost vidět i kratší pózování, během kterého je jasné, že jsou Radkovou dominantou kvadricepsy. Do budoucna tedy bude potřeba zaměřit se spíše na vršek, protože ten ztrácí. No a my si můžeme snad jen přát, že Radka uvidíme na soutěžích i za rok.

I čtvrté video se bude věnovat mladému nadějnému kulturistovi. Codyho Montgomeryho už ale všichni znáte z předchozích dílů Do you even Youtube. Cody je v přípravě na USA’s, kde bude bojovat o profi kartu. V dnešním videu máme možnost sledovat Codyho při tréninku prsních svalů a lýtek 17 dní před soutěží. A bude vidět, že se Cody rozhodně nešetří. Někdo v České republice by možná i řekl, že jede bomby. První cvik? Tlaky hlavou nahoru s jednoručkami. 20 letý kulturista bere do ruky 150 librové jednoručky (asi 68kg) a provádí velmi kvalitních 8 opakování. Sakra. To jsem já nikdy u tak mladého kulturisty neviděl. Jak vidíte, tak Cody stále necvičí do selhání. Nechává si rezervu. Důvod? V přípravě roste a objem každého tréninku musí být co největší. Jedna série do selhání by pak snížila objem ve zbytku tréninku, protože byste unavili sval, respektive centrální nervovou soustavu, do takové míry, že se nezotaví do konce tréninku. I proto je důležité trénovat do selhání chytře. Druhým cvikem jsou tlaky na multipressu hlavou nahoru. I toto je těžký cvik. Zde se Cody dostává až na nějakých 145kg. Po těchto dvou těžkých cvicích pak následují cviky odpočinkové. Hm. Nebo ne tak docela. Cody možná nevyužívá ve zbytku tréninku ty nejvyšší váhy. Cvičí s nejtěžší váhou, kterou zvládne pro daný počet opakování v rámci zachování techniky, kterou potřebuje cvik odcvičit. Motivace je navíc tak velká, že nic šidit nemůže. Tato soutěž je nejdůležitější soutěží v kariéře trojnásobného národního šampiona mezi náctiletými. Ve zbytku tréninku jde tedy o tri-set. Rozpažky hlavou nahoru, tlaky na hammer strength a protisměrky. Pumpovat, mačkat, protahovat. Všechno dohromady. Po prsních svalech pak ještě ta nikdy neopomíjená lýtka. Dva cviky stačí. Jde o kvalitu opakování. 17 dní. Nemůžu se dočkat na další video!

Poslední video je od Matta Oguse. Gymshark sportovec, který má za sebou již dvě soutěžní sezóny plánuje další soutěž i za rok a aby měl opravdu tu největší motivaci dodržovat všechno tak, jak má, tak bude svou přípravu dokumentovat formou videologů. Celý seriál pak nazval DEDICATED. Odhodlaný. Nepůjde však jen o přípravu na soutěž. Do té je ještě hodně dlouho. Možná i rok. Kdo ví. Půjde i o byznys a také o cíle, které má on sám pro svůj soukromý život. Hned na začátku videa začínáme pózováním, aby nám Matt ukázal, jak na tom je aktuálně. Podle half-natty osvětlení se vám asi bude zdát, že má snad i soutěžní formu. No pro někoho to asi soutěžní forma je, Matt je rozhodně vysekaný, ale do soutěžní formy to má ještě hodně daleko. Klidně půjde dolů ještě třeba 8kg, což je asi 10% hmotnosti Matta. Po pózovačce se jde na trénink. Půjde o trénink na vrchní polovinu těla s důrazem na svalovou hypertrofii. Před tréninkem dává Matt beta-alanin a předtréninkáč Utopia(n), což je produkt, díky kterému byste se měli parádně soustředit. Matt se před tréninkem nesnaží nijak nabudit. Nebo nahecovat. Jeho cílem je myslet na trénink, uklidnit se a jít na začátek tréninku úplně v klidu s jasným cílem odcvičit přesně to, co se odcvičit má. Nic míň. Nic víc. Matt cvičí prakticky antagonistický trénink. Odjede tlakový cvik (tlaky hlavou dolů) a s malinkatou pauzou pokračuje stahováním kladky, což je cvik tahový, při kterém nezapojuje svaly, které pracovali u prvního cviku. Je to možnost odcvičit toho v tréninku trošku víc, nebo odcvičit trénink rychleji. Někomu navíc vyhovuje pocit, jaký při tomto tréninku máte. Určitě jste někdy cvičili v supersérii bicepsy a tricepsy, takže víte, o čem mluvím. V tomto tréninku se tedy Matt věnuje úplně všem svalovým partiím na vršek s výjimkou břišních svalů. Po tréninku následuje jídlo. Mongolská restaurace. Tak dobrou chuť a snad se těšíte na další díl Dedicated i vy.

zdroj: youtube.com
  •