Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Do you even Youtube - 30/2015

Do you even Youtube - 30/2015

Další pokračování "Do you even Youtube" od Honzy Kavalíra, který si pro vás připravil ta nejlepší videa a zajímavosti ze světa kulturistiky a fitness. Co všechno se událo v posledním týdnu? 

Do you even Youtube - 30/2015


Nestává se moc často, aby se český, nebo slovenský kulturista, objevil na stránkách předních amerických časopisů v tréninkovém videu. Štefan Havlík je však výjimkou. Ten měl své tréninky na Muscular Development, ve Flexu a teď i na RXMuscle, což je stránka, jejíž hlavní tváří je bývalý špičkový amatérský kulturista Dave Palumbo. Jeden z nejlepších kulturistů v historii, kteří nikdy nezískali profi kartu. Dave však na tomto vydělal. Kdyby byl profi kulturista, tak podle svých slov bude chudý a už 5 let irelevantní. Stal se z něj však novinář a v tomto odvětví je jedním z nejlepších. Podle některých dělá dokonce ty nejlepší rozhovory! A rozhovor udělal i se Štefanem Havlíkem. My si můžeme rozhovou poslechnout v pozadí videa, které mu poslal jeho dobrý kamarád Dennis James.  Dennis James je bývalý kouč Ramyho. V současnosti trénuje Dennis právě Štefana. Štefan měl původně poprvé soutěžit v letošním roce až v Tampě za dva týdny, ale nakonec se rozhodl, spolu s trenérem, že stihnou už Vancouver Pro. Tato soutěž se uskutečnila již tento uplynulý víkend a Štefan zde vybojoval dobré čtvrté místo. Jak trénuje Štefan záda, a co se všechno naučil od kouče Dennise Jamese, se dozvíte v tomto videu. Užijte si to!

Vlogy jsou v dnešní době nesmírně populární. Pokud máte Youtube a jste tam známí, tak s největší pravděpodobností děláte i (ne)pravidelné videology, díky kterým nabízíte vašim fanouškům náhled do vašeho života. Bradley Martin s těmito videology začal minulý týden a my se na ten první podíváme právě teď. Bradley si vybral opravdu dobrý den pro tento vlog. Hned na jeho začátku se totiž nechal okrást a ani o tom nevěděl. Z kapsy mu vypadly peníze, a když měl platit, tak už tam nebyly. Videolog fitnessáka se samozřejmě nemůže obejít bez záběrů z tréninku. Bradley to dobře ví a my tak máme možnost sledovat ho při tréninku prsních svalů. Jak můžete vidět, tak v jeho posilovně se nachází pohřebiště jednoruček. Ty jsou rozesety po celé posilovně a chybí jim tam jen pomník. Takže lidi, v posilovně se uklízí! Když si něco odněkud vezmete, tak to pak dejte zpátky na místo, kde jste to sebrali! Tohle je pravidlo jedna a dodržovat ho musí každý! Je jedno, jestli jste Jay Cutler, nebo fotbalista, který si zašel poprvé zacvičit do posilovny. Uklízet! Že měl Bradley náročný den se můžete přesvědčit i na konci videa. Potkal policisty a měl sakra štěstí, že ho nezatkli za nezákonné držení zbraní. On totiž na své bicepsy povolení vůbec nemá. Do vězení nemusel, takže mohl v klidu na „post-workout cheat meal“.

Christian Guzman má za sebou úspěšné vystoupení na soutěži, kde sebral skvělé druhé místo v tvrdé konkurenci závodníků, kteří byli o poznání větší, než on. Christian neměl na prknech ani 74kg. Jeho soupeři měli většinou 81 – 85kg. Proč tedy Christian takto uspěl? Byl nejlépe připravený a uměl prodat své pózování. Tento úspěch ho namotivoval a on tak ihned po soutěži začal s přípravou na další soutěž, která se uskuteční za 1 až 2 roky. To se ještě uvidí. Cíl je zesílit a hlavně nabrat svaly. Nabrat svaly tak, aby postava byla znovu o krok blíže k dokonalosti, kterou Christian hledá. Slovo „bodybuilding“ znamená, že vytváříte postavu k nějakému obrazu. Není to o tom nabrat hmotu. Je to o tom, že ze svého těla vytvoříte něco jako sochu. Umělecké dílo. To je teď cíl Christiana. S každým rokem poznává své tělo víc a víc. Mění trénink podle toho, jak tělo reaguje. Poznává na sobě, co v tréninku dělat nesmí a také to, po čem svaly rostou nejvíc. To samé platí ve stravě. V tom se mi Christian moc líbí. Kulturisti mají jeden svůj tréninkový styl, který nikdy nemění. Ve výsledku to pak vypadá tak, že silné stránky se stávají silnějšími a slabé stránky jsou slabší a slabší. Nemělo by to být spíše naopak? Další věci je balanc. Rovnováha. Ta je v životě moc důležitá. Příprava na soutěž stála hodně sil a síly je potřeba získat zpátky. A neexistuje nic lepšího, než dovolená. Christian se tedy s Nikki a přáteli vydal do Mexika. Hasta la vista!

V Do you even Youtube jsme již měli několik dílů, které představovali posilovnu z New Yorku, která má přezdívku East Coast Mecca. Mekka východního pobřeží. Bev Francis Powerhouse gym je jednou z nejlepších posiloven na světě a trénují v ní ty největší osobnosti našeho sportu. Dnešní video se zaměří na Flexe Lewise, který sice žije na Floridě, ale nabídku zatrénovat si v této posilovně nemohl odmítnout. Ale pozor, i zde platí to, o čem jsme mluvili výše. Všechno po sobě uklízet! Pokud po sobě neuklidíte v tomhle fitku, tak vám domluví jedna z nejvlivnějších postav kulturistiky Steve Weinberger. Steve je často hlavním rozhodčím na profi soutěžích a je to jeden z lidí, kteří řídí kulturistiku tak trošku z pozadí. O jeho vlivu ví prakticky každý a opravdu neexistuje nikdo, kdo by sis jej troufl jakkoliv poštvat proti sobě. Do detailů zde ale zacházet nebudeme, ono to asi stejně většinu z vás nezajímá. Místo toho se radši podívejte, co si vybral Flex Lewis za Powerhouse Gym oblečení a jak si zatrénoval na nejlepších strojích na světě. Jako vždy si však musel při tréninku Flex najít čas i na fanoušky. A na co se ho ptají nejčastěji? Jak získat taková lýtka. Bebo předloktí. Však se na něj podívejte! Znáte někoho, kdo má tyto svalové partie lépe rozvinuté? Já ano, ale naživo jsem nikoho takového neviděl. Nejlepší věc na celém videu? Diskuze Flexe s Dominickem Cardonem. Flex mu radí, jak se chovat ke kulturistice. Musí to být na prvním místě byznys. Pokud budete tím, co milujete, vydělávat peníze, tak bude motivace vždy o tolik silnější.

Přechozí video bylo o borcovi, který je aktuálně podle rozhodčích a většiny fanoušků tím vůbec nejlepším závodníkem v kategorii do 212 liber. Kdo je nejlepší podle mě? Jose Raymond. Jose má podle mého názoru tak o 2-3% tuku lepší formu, než Flex, bývá plnější, má větší stehna, záda a hrudník a podle mého názoru každého drtí celkem jasně. Rozhodčím se však tolik nelíbí a já s tím nic neudělám. Něco s tím však může udělat právě Jose, který se na Olympii připravuje právě s cílem vyhrát. Já měl možnost vidět fotky, které nejsou volně dostupné na internetu, a musím říct, že má Jose 8 týdnů před soutěží takovou formu, jakou míval normálně 3-4 týdny před soutěží. Pas je užší. Paže větší. Symetrie celkově lepší. Jose bude letos vypadat opravdu brutálně a rozhodčí to nebudou mít lehké. V tréninkovém videu, na které se můžete podívat, čeká Joseho jeho typický trénink stehen, který však neodcvičí sám, ale bude mu při něm pomáhat závodnice kategorie women’s physique Brooke Walker.

zdroj: youtube.com
  •