Tento článek obsahuje dlouho neaktualizovaná sdělení. Doporučujeme vyhledat článek novějšího data publikace.

Zdeněk Voprada: "EVL´s 2016 by bylo moc super"

Zdeněk Voprada: "EVL´s 2016 by bylo moc super"

Druhé pokračování rozhovoru se Zdeňkem Vopradou, který se po dvaceti letech dočkal triumfu na domácím šampionátu a stal se jedním z profesionálních kulturistů IFBB. Rozhovor pro vás připravil Honza Kavalír. 

První část rozhovoru naleznete zde: ZDENĚK VOPRADA - ROZHOVOR I.

Zdeněk Voprada: "EVL´s 2016 by bylo moc super"


Už máš v hlavě, kde absolvuješ svůj první start mezi profesionály? 

Ano, mám. Plánuji první soutěž, která bude za 5 týdnu. Bude to 3. září na stejném místě, kde jsem získal profi kartu. Tedy v Pittsburghu ve statě Pensylvánie. Jsem už ve formě, tak proč to nezkusit hned? Poté chci dát zbytek roku úplně volno. Cvičit pouze kondičně, dopřát si masáže a celkovou regeneraci a odpočinek. Také více času chci strávit s rodinou. Plánujeme víkendové výlety mimo město.
 
Existuje někdo, s kým by ses rád utkal na profesionálních prknech? Pokud plánuješ soutěžit v Pittsburghu, tak by ses měl právě utkat s mým „vzorem“ Johnem Meadowsem. Já Johna nesmírně obdivuji.
Pro mne to bude velká čest utkat se s kterýmkoliv profesionálem. Ale mám své oblíbence jako je Kai Greene, Phil Heath, Jay Cutler, i když už nesoutěží, Dennis Wolf, Hidetada Yamagishi nebo Victor Martinez. Poznat se a soutěžit na stejné show osobně s Johnem Meadowsem bude pro mne pocta. John je legenda mezi kulturisty a je považován za skvělého a velmi zkušeného závodníka. Má skvělé znalosti o stravě a tréninku. Viděl jsem video, kde pomáhal v tréninku nohou špičkovému profesionálovi Evanu Centopanimu. Také můj kouč, Matt Porter, s Johnem spolupracoval, protože od něj potřeboval trénink zacílený na stehna.
 
V Praze máme EVL’s Prague Pro, což je v současnosti nejprestižnější evropská profi soutěž. Myslíš, že je možné, že tě na této soutěži někdy uvidíme? Spojil bys sport s návštěvou státu, ve kterém jsi vyrostl.
Tak tuhle otázku jsi mi zrovna sebral z jazyku. Já přemýšlel, na kterou soutěž bych se rád vydal v roce 2016 a Evls by bylo moc super. Je to v podstatě až za rok, takže bych od své soutěže, kterou plánuji teď v září, mel i čas na regeneraci a zotavení. Byl by i dostatek času na přípravu. Ano, také bych rád spojil příjemné s užitečným a navštívil Českou republiku a zbytek své rodiny od našeho posledního setkaní v roce 2010. Ještě všechno musím probrat se svým koučem Mattem a dám mu o téhle soutěži vědět. Evls Prague Pro je dost dobrá soutěž a účastní se jí profesionálové z Mr. Olympia. To by pro mne znamenalo ještě vice odhodlání, protože bych se mohl setkat na prknech s těmito giganty kulturistiky. I kdybych skončil v posledním vyvolávání, nevadilo by mi to. Ta zkušenost být s těmi nejlepšími profesionály na stejné soutěži za to opravdu stoji. Nebojím se této výzvy. Ale jak říkám, ještě všechno musím prodiskutovat a proplánovat se svým koučem.
 
Zdeněk Voprada
 
Co říkáš na to, kolik lidí ti pogratulovalo k úspěchu? Už jsi stihl odepsat na všechna přání?
Já jsem měl všechny sociální sítě vypnuté už od středy. Na facebook jsem se dostal až v neděli odpoledne. Ano, byl to další šok, když jsem otevřel internet a viděl tam přes 300 zpráv. Bylo skutečně na co odpovídat. Odpověděl jsem všem a skončil jsem až v pondělí. Moc si vážím toho, kolik lidí mne sleduje, kolik lidí mi skvěle pogratulovalo. Kolik lidí mi přálo to vítezství! Některé vzkazy mne dojaly až k slzám. Nikdy bych si neuvědomil, že zrovna já mužů mít takový vliv na všechny lidi, kteří mne sledují pravé v tom, co dělám. Myslím, že celou zásluhu na tom má kulturistika a to, jak se ji dokáži houževnatě věnovat. Všem vám moc dekuji a oceňuji vaší skvělou podporu.
 
Zdeňku, ještě jednou ti moc gratuluji k životnímu úspěchu a splnění velkého snu. Moc Ti děkuji za rozhovor a věřím, že to není poslední rozhovor, který s tebou dělám. Pokud chceš na závěr někomu poděkovat a vzkázat něco fanouškům, tak máš možnost.
Také ti děkuji, Honzo, za poskytnutí dalšího rozhovoru, moc mě to těší. Děkuji ti za tvou podporu a ocenění tohoto výsledku. Vím, že jsi mne dost sledoval od loňského roku a podporoval na facebooku. Největší dík si zaslouží moje manželka Maggie, která mi byla hodně nápomocná a ve všem mne podporovala. Nedávala mi žádná omezení a plně chápala, co taková příprava na soutěž, kde je ve hře profi karta, vyžaduje. Další velké ocenění si zaslouží můj kouč Matt Porter. Vím, že si také moc přál, abych se stal profíkem a snažil se, co to šlo, aby mě dostal do té nejlepší formy. Děkuji svému sponzorovi Jasonu Hibbertovi a Panther Sport Nutrition. Velké poděkováni si zaslouží můj místní kamarád a majitel firmy Rexius Nutrition Tim Rexius za finančně sponzorskou dopomoc. Také bych moc rád poděkoval svým tréninkovým partnerům - King Josiah, Andrew Morris, Freddy Marquez, Nick Langer. A samozřejmě všem fanouškům a lidem podporujícím kulturistiku z České a Slovenské republiky. Děkuji za skvělé a silné motivační vzkazy, které jsem od vás v letošním roce obdržel. Moc si toho vážím!
 
Rád bych všechny, kteří mají zájem o kulturistiku, nebo i jiný sport, podpořil, a vzkázal, aby si dali čas na rozmýšlenou někde na klidném místě. V dobré náladě se v klidu posadili a hluboko se podívali do svého nitra a naslouchali, co řekne a kým se chce doopravdy stát. Napište si svůj cíl a sen na papír a dejte si ho někam, kde ho budete mít stále na očích. Připomínejte si svůj cíl každý den a pozitivně nad ním přemýšlejte. Bude to cesta plná trní a bolesti. Nevzdávejte se, i když se bude zdát, že to dál už prostě nejde. Neustupujte. Pokračujte stále kupředu i po malých krůčkách. Věřte si a nepochybujte o svých dovednostech. Já jsem svůj cil splnil. Chtěl jsem také všem, co pochybovali, dokázat, že já Zdeněk Voprada jsem žijící příklad, který potvrzuje, že vaše sny se mohou stát skutečností.
 
Zdeněk Voprada
 
 
Fotky jsou z archivu Zdeňka Voprady. Soutěžní fotka je na serveru www.aktin.cz zveřejněna se svolením serveru Muscular Development. Fotky ze soutěže naleznete ZDE
 
Rok starý rozhovor se Zdeňkem, ve kterém se o něm dozvíte úplně všechno, co vás zajímá, naleznete na: ZDENĚK VOPRADA - ZKRATKY NEEXISTUJÍ
 
  •