GOLD Cut Sizeandsymmetry - recenze

Aktin Redakce
Aktin Redakce před 4 lety
6 minut čtení
GOLD Cut Sizeandsymmetry - recenze

Spalovač jsem si na recenzi nevzal velmi dlouho. No, o to více jsem rád, že mám nyní tu možnost a budu vám moci předat svoje zkušenosti s užíváním spalovače GOLD Cut od Sizeandsymmetry. 

GOLD Cut Sizeandsymmetry - recenze

Konečně je tu recenze na něco jiného, než na předtréninkovku nebo protein. Přiznám se, měl jsem GOLD Cut k dispozici ještě dříve, než byl oficiálně vůbec vyroben a v prodeji. Proto jsem jej mohl velmi dobře využít ve své přípravě na sezónu 2015. Jak by také ne. Spalovačů není v dietě nikdy dostatek, a proto jsem rád, že společnost Siezandsymmetry přišla právě s nečím takový. Od dob pověstného granátu se mnoho výrobců vytasilo se spalovači tuku, které jsou postaveny na thermogenní bázi. Společnost Sizeandsymmetry na to reagovala a přišla na trh se svým vlastním spalovačem. 

Složení spalovače 

Než začneme se samotným hodnocením, podívejme se na přípravek GOLD Cut Sizeandsymmetry a zkusme si jej lehce rozebrat látku po látce s obsahem v jedné kapsli. 

 Nutriční hodnoty: 1 cps
Extrakt ze zeleného čaje 250 mg
Synefrin  5 mg
Kofein  110 mg
Kajenský pepř 100 mg
L-Phenylalanin 12,5 mg
Zelená káva 5 mg
Maltodextrin  12,5 mg

Sami vidíte, že GOLD Cut Sizeandsymmetry je svým složením zaměřen spíše thermogenním směrem, a stejně bychom jej také měli vnímat. Jaké jsou hlavní účinné látky a co dělají? 

Synefrin – Tento extrakt z kůry hořkého pomerančovníku je základní funkční látkou všech moderních spalovačů tuku, a to hlavně díky své thermogenní funkci. Podporuje spalování tuku díky zvyšování teploty tělesného jádra. Ve fázi spalování tuku je tedy velmi efektivní.
 
Kofein – Pro nás je spíše znám jako stimulant, který napomůže zkvalitnění a zintenzivnění výkonu. Je však také vhodným prostředkem pro akceleraci spalování tuku. Podporuje vychytávání mastných kyselin z krevního řečiště a v kombinaci se synefrinem je velmi efektivním spalovačem tuku. 
 
Kajenský pepř - Tato odrůda chili papriček obsahuje vysokou dávku látky zvané kapsaicin, která podporuje látkovou výměnu, prohřívá také střevní sliznici. Právě kapsaicin je zodpovědný za pozitivní efekt kayenského pepře na spalování tuku. Má prokazatelné termogenní účinky, které jsou základem pro spalování tuku.
 
Zelená káva - Nejvýznamnějšími látkami v zelené kávě jsou tzv. fenolické sloučeniny, tou nejdůležitější pak kyselina chlorogenová. Ta se pražením zelených kávových zrn a jejich přeměny na černá kávová zrna ničí a stává se tak neúčinnou. Kyselina chlorogenová (nalezená v zeleném extraktu z kávových zrn) a její metabolit, kyselina kávová, napomáhají bránit aktivitě enzymu, který štěpí škrob na cukry a napomáhá vstřebávání cukru ze škrobu, čímž se snižuje celkový jednorázový kalorický vstup.
 
Extrakt ze zeleného čaje - Zelený čaj je užitečný pro látky v sobě obsažené. Nazýváme je katechiny. Tyto látky jsou zodpovědné za účinek při spalování tuku. Nejúčinnějším katechinem je epigalokatechingalát. Tento krkolomný název je označen zkratkou EGCG. Pomocí EGCG udržujeme tukový metabolismus na vyšších obrátkách. Vhodná je kombinace s kofeinem, pozor však na předávkování. Zelený čaj sám o sobě obsahuje kofein.
 
L-Phenylalanin - je jednou z aminokyselin, která podporuje spalování tuků. Vyskytuje se ve dvou formách, označovaných jako L- a DL-fenylalanin. Účinný je pouze L-fenylalanin, který se užívá na lačno. Jeho úlohou je povzbudit tvorbu norepinefrinu (NE) v mozku, který přednostně podporuje spalování tuků před sacharidy. Protože při nízkoenergetických dietách se tvorba NE potlačuje, volíme suplementaci fenylalaninem, z něhož NE vzniká.
 
 

Účinek 

Těžko hodnotit něco jiného, než účinek GOLD Cut Sizeandsymmetry. Tradičně tu testujeme chuť a rozpustnost, nebo snad stravitelnost. Nic z toho, ale od GOLD Cut nečekejte. Kapsle přeci nemají žádnou chuť. Abych se ale dostal k účinku. Samozřejmostí je, že spalovač budete využívat zhruba 30 min. před výkonem. To je základem úspěchu každé thermogenní látky. V krátkodobém hledisku se GOLD Cut velmi těžko hodnotí. Nicméně měl jsem možnost využít jednu lahvičku po celou dobu své přípravy. Jiný thermogenní spalovač jsem nepoužíval, vše poté stálo na dietě, kardiu a tréninku. I tak jsem při dávkování 2 cps. ráno na lačno a 2 cps. před tréninkem zaznamenal poměrně slušné výsledky, a to nejen ve smyslu spalování, ale také ve smyslu stimulace organismu před výkonem. 

Verdikt a závěr

Spalovač GOLD Cut v podstatě supluje dražší spalovače tipu granát nebo lipo 6. Jedná se o velmi efektivní a hlavně účinnou verzi termogenních spalovačů, která jistě stojí za vyzkoušení. Nicméně mohla obsahovat více účinných látek a alespoň "na oko" širší rozpětí účinných látek. Tomuto spalovači dávám známku 8 z 10, a to i v komparaci s aktuální cenou. 

-- Finální známka: 8 z 10 --

VÝHODY A NEVÝHODY
GOLD Cut Sizeandsymmetry
Klady [ + ] Zápory [ - ]
+ účinné látky - počet dávek v balení
+ stimulující efekt  
+ vědecky podložená účinnost  
   
Cena na internetu v akci: 599 ,- Kč

Byl ti článek užitečný?
Jo, super! Bohužel ne

Diskuze k článku